Příspěvky uživatele - 70.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Banánové jablko?, 21.12.2011
Nároky na chuť mám možná větší, o tom se nepřu. Asi před hodinou jsem koštoval jednu z posledních Dicolorek a protože po pár soustech jsem už žádnou chuť necítil, tak jsem začal pofrkávat jako při rýmě. Bylo mi to divné, že chuť zmizela, tak jsem měl... celý příspěvek >
Jana, 21.12.2011
 Pěkné přirovnání Palo. V tomto ohledu naprosto chápu postoj pana Vlastimila, který žádné náhrady a křížence za Lucasovu prostě neuznává. U mě je to přesně takové. V hruškách jedině originály, alespoň do příhodných poloh. Na druhou stranu... celý příspěvek >
Odrůda hrušně Nela, 21.12.2011 Obsahuje fotku
Nela (Lucasova x Nelisova) na fotografii z roku 2006. Jedny z mála plodů, které mně tento totálně přeroubovaný (Amfora, Nela, Decora, Jana, Erika, Dicolor, Bohemica, Concorde, Wiliamsova a nahoře Lucasova) stromek před svým zánikem poskytl.... celý příspěvek >
Banánové jablko?, 21.12.2011
Pamatuju si, že kdysi po kousnutí do Hornokrajského malináče jsem byl hodně zklamaný. Plody, které barvou připomínaly Starkrimson zdaleka tak dobré nebyly. O Boikovu jsem už psal. U Parmény zlaté byl celkový dojem silně průměrný, ale na tu zvláštní... celý příspěvek >
Jana, 21.12.2011
Tak to je dobrá zpráva, že nové odrůdy hrušní jsou přínosem pro pěstování ve vyšších polohách. Mně bude ještě nějakou dobu trvat, než se smířím s tím, že kříženci B.lahvice nejsou v chuti to samé, co B.lahvice, že Vonka není to samé, co Děkanka... celý příspěvek >
Jana, 21.12.2011
Mně osobně Jana na kdouli přestala růst (zababčila). Z tohoto malého stromku jsem měl možnost ochutnat za ty roky asi dva plody, takže těžko říct. Byly to baňaté hruštičky s jemnou příchutí Boscovy lahvice. Samotná Boscova lahvice je samozřejmě... celý příspěvek >
Banánové jablko?, 20.12.2011
To Banánové zimní bych si dal znovu, už proto, že si vůbec nemohu vybavit jakou mělo vlastně chuť. To jsou ty vznosné, lákavé názvy jako třeba u této odrůdy, ale skutečnost je jiná. Pak si ani nemůžete vzpomenout, ale určitě to nic výrazného... celý příspěvek >
Banánové jablko?, 19.12.2011
Pan Miloš mně laskavě daroval dva plody této odrůdy, ale jelikož jsem je zbaštil ještě po cestě domů, tak mohu už jenom vzpomínat. Jablka měla příjemnou konzistenci dužniny, o chuti se nechci moc vyjadřovat, abych pana Vlastimila zbytečně... celý příspěvek >
Lucasova, 19.12.2011
Jizeru jsem si nechal poslat také, takže jste mi udělal radost s tímto hodnocením. Jsem přesto rád, že se mi podařilo sehnat kvalitní plody Lucasovy, které už byly opravdu velmi dobré, ba přímo výborné a moc jsem si na nich pochutnal.... celý příspěvek >
Lucasova, 19.12.2011
Chci se zeptat pane Miloši, jestli jste zkoušel pěstovat tu Lucasovu? Nějaké ty hrušně máte a nějaké jste jistě zkoušel. Vím, že nemáte ideální polohu, právě proto mě zajímá, jak obstála. Děkuji.
Auralia, 18.12.2011
S těmi zloději to je perfektní postřeh. A s tím zatahováním taky.  Paráda Hančo. 
Orion, 18.12.2011
To je příval otázek na pana Miloše a pan Miloš nikde
Auralia, 18.12.2011 Obsahuje fotku
Příběhy slavných odrůd - AURALIA
Auralia, 18.12.2011
Jediný pan Miloš pěstuje Auralii? To jsem tedy nečekal. Musím upřesnit, že některé ty černější plody z letošní sklizně na sobě nemají strupovitost, ale sazovitost. Mnohem více mě však zajímá jejich chuť, než vzhled. Oni by i bez "sazí"... celý příspěvek >
Astra, 18.12.2011
Pěkně jste to napsal pane Vladislave. Nevím, kde byl můj problém s Lucasovou z obchoďáku, ale byly to opravdu nedobré menší plody. Její pravou kvalitu jsem naštěstí letos vychutnal z větších plodů od jiného prodejce. Opravdu výborné hrušky.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika