Lucasova



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?)
19.12.2011 14:27

Chci se zeptat pane Miloši, jestli jste zkoušel pěstovat tu Lucasovu? Nějaké ty hrušně máte a nějaké jste jistě zkoušel. Vím, že nemáte ideální polohu, právě proto mě zajímá, jak obstála. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 13.10.2011 17:10, zobrazeno: 102029x

Lucasovu závidím, pane Vlastimile. V roce 2002 jsem koupil od místního zelináře před vánocemi tyhle hrušky už zralé přímo ke konzumaci. To byl požitek. Bílá, máslovitá dužnina plná šťávy, z dokonalou vyváženou chutí. Něco úžasného. Něco podobného byl Condorde z Belgie, taky lahůdka, ale ne úplně to samé. Od té doby ať jsem koupil Lucasovu, kde chtěl, tak nic moc. Přímo slabota. Kříženec Lucasovy - Nela, má dužninu podobnou, ale opravdu je tam "medová" příchuť nebo něco, co by se tak dalo nazvat. Dobré, ale tenkrát ta Lucasova byla nedostižná. Sehnat ji každý rok ve stejné kvalitě není snadné. Je potvůrka nejspíš dosti náročná.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 13.10.2011 21:55
Pane Petře zdravím do Pardubic.Lucasovu pěstuji 11 let ale žádné výrazné výkyvy v kvalitě jsem nezaznamenal.Ačkoli ji pěstuji jako zákrsek v n.m.v. 470 m Třebíčsko.Kvalita je stejně vynikající.Jde pouze o dobu sklizně dle teplotního průběhu roku.A samozřejmě o péči.Moji přátelé si objednávají přebytky již na jaře pro její skvělou chuť.Nejkvalitnější je v období začínajícího žloutnutí ve skládce.Velmi sázím na odrůdy, ať jabloní nebo hrušní, které stvořila příroda sama.V drtivé většině jsou velmi chutné a originální v chuti.Moje pěstitelská skladba to jasně naznačuje.Nepodléhám módním trendům, ale držím se odrůd, které jsou desetiletými zkušenostmi prověřeny.Zároveň ale neváhám zkusit nové věci.Co ovšem bytostně nesnáším, je vytváření nových mutantů pomocí chemoterapie a ozařováním radionuklidem.To je proti přírodě a dle mého názoru je to zvěrstvo. - Mičurin II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 14.10.2011 15:59

Lucasova je jedna z nejlepších a nejpopulárnějších odrůd. Mně bohužel dva stromky zašly a jeden přeroubovaný též. Váš příspěvek mě ještě více navnadil na shánění těchto plodů na uskladnění. Štěstí jsem na to v posledních letech neměl. Lucasova je jednička. Dávám palec nahoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 14.10.2011 16:51

Dřív jsem si také myslel, že Lucasova je nejlepší hruška.  Ale poslední roky mně ukázaly, že tomu tak nebude. Alespoň v mém případě, protože mi začala plodit Bohemica a její chuť mně vyhovuje více než Lucasova. Takže jsem i půl stromu Lucasovy přerouboval na Bohemicu. Letos Lusasova na tomto stromě byla silně napadena sazovitostí, zatímco Bohemica na sobě neměla ani flíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 21.10.2015 22:15

Letos mi poprvé zarodila Bohemica a musím s Vámi souhlasit, co se týče chuti, u nás doma nemá konkurenci. A to na vedlejším stromě zaplodila i Děkanka Robertova i Generál LeClerk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.10.2015 18:51

Počkejte, počkejte, jak říkal pán ve filmu Jedna ruka netleská, měl jsem na mysli Lucasovu, ne Bohemicu. Myslím, že pod tyhle vložené fotky mohu bez obav napsat Lucasova, tak jak uvádí prodejce. Máslovitá konzistence, šťáva z nich jen teče. Ty žluté jsou jen nepatrně navinulejší, ale ne rušivě natrpklé. Rád bych, aby jste je ochutnali i Vy a posoudili je.

Lucasova
Lucasova
Lucasova
Lucasova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.10.2015 21:47

Tak samozřejmě, trio Dicolor, Bohemica a Erika, které se dříve umísťovalo na prvních příčkách degustací, jsou kvalitní hrušky. Myslím, že ani u jedné z nich nehrozí to riziko navinulé chuti, jinak nevím, proč by Vám Lucasova "nejela". Myslím, že nechutná jenom mně, když se stále poměrně dost pěstuje a je k sehnání (zatím) každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 14.10.2011 19:37

Lukasovu mám jako starý, polosuchý strom. Je pravda, že v ideální zralosti je to jedna z nejlepších hrušek jakou jsem jedl, ale u mě většina hrušek mi ani nedozraje, protože jsou červivé a dost pak hnijí. Nikdy jsem ji nestříkal, nejsem velkým příznivcem chemie a taky na to zapomínám nebo nemám čas. Raději bych hrušku o něco méně chutnou, která mi dozraje i bez této péče. Možná na jiném stanovišti by urodila hrušek více i bez chemie.  Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 19.12.2011 14:27

Chci se zeptat pane Miloši, jestli jste zkoušel pěstovat tu Lucasovu? Nějaké ty hrušně máte a nějaké jste jistě zkoušel. Vím, že nemáte ideální polohu, právě proto mě zajímá, jak obstála. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.12.2011 18:07

Možná jsem Lucasovu  vyřadil předčasně. Po pár letech plody byly sice velké, baňaté, ale řepovité chuti, která se ani skladováním, příliš nezlepšila. Navíc trpěla strupovitostí a takovými skvrnami podobnými jako na Jonathanech - asi sazovitostí. Když jsem k ní přirouboval Jizeru, která přinesla plody podobného tvaru, pravda ranější, a lahodné chuti, bylo rozhodnuto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika