Odrůda hrušně Nela



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?) 
21.12.2011 16:20, zobrazeno: 5770x

Nela (Lucasova x Nelisova) na fotografii z roku 2006. Jedny z mála plodů, které mně tento totálně přeroubovaný (Amfora, Nela, Decora, Jana, Erika, Dicolor, Bohemica, Concorde, Wiliamsova a nahoře Lucasova) stromek před svým zánikem poskytl. Odrůda Nela má opravdu specifickou medovou příchuť. Otázka je komu bude tato příchuť příjemná a komu ne. Dužnina je jemná, máslovitá. Ostatní pěstitelské vlastnosti je třeba vyzkoušet. Uvádí se značná odolnost ke strupovitosti.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 150.172 (?), 25.12.2011 15:36

Zdravím. Odrudu NELA jsem měl na zkoušku jeden strom. Mě se jeví, že je více podobná na Nelisovu. Vytváří rozvolněnou korunu, větve jsou v tupých uhlech. Mrazům odolává dobře, vubec netrpí strupovitostí. Plody vytváří velké nepříliš pěkného tvaru jako Nelisova nasládlé chuti. V plodnosti se mi jeví lenivější.  Velice dobře se skladuje. Podle charakteru rustu se hodí na štíhlá vřetena. Na semenáči má umírněný růst. Dobře drží plody i když je už bez listí.

           sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.12.2011 16:36

Odrůdu Nela považuji za nejpřínosnější hrušku v naší zahradě. Vyniká hlavně dlouhou konzumní zralostí, chuti je sladké, příjemné. Vydrží mi ve sklepě i do začátku dubna. Kam se na ni hrabe Bohemika. Většinu odrůd hrušek naskladním tvrdých na kámen s chutí řepy,  potom se dají asi 14 dní jíst v konzumní zralosti a posléze je vyskladním zhnilčené na kompost. Tímto Nela netrpí.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika