Příspěvky uživatele - 151.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Topfirst, Herman - dotaz, 21.7.2012
Herman, Opal,Ruth, nebo snad Lalomita?Která je vlastně na Liborových fotkách.Mohly by to být všechny.Ač nemám ani jednu z nich, měl bych malou nápovědu.V onom mnohokrát zmiňovaném Zahradkáři, září 2005 jsou všechny, až na Ruth.Na fotografii Hermanu... celý příspěvek >
Dione, 13.5.2012
Děkuji za reakci.Škoda, zdála se mi být na pohled sympatická, jak to v životě i bývá, pak se to mění.Naštěpil jsem ji na A2 na odrudu Nabella slabý metr nad zemí s průměrem podnože 40mm s vědomím, že když nesplní moje očekávání, bude plnit... celý příspěvek >
Dione, 12.5.2012
Opravdu ji nikdo nepěstujete?Proč.Ozvěte se.GD je velmi používáná jako jeden z rodičů ke šlechtění nových odrůd.Určitě to nebude pro svou dlouhou vegetační dobu, ani pro potřebnou sumu teplot, kterou vyžaduje, ba ani pro odolnost k chorobám, ale pro... celý příspěvek >
Podnož pre hrušku, 12.5.2012
Letos jsem si pořídil rouby odrudy Dione.Je to radiomutant GD, s větší odolností proti houbovým chorobám oproti mateřské odrudě, a údajně "velmi málovzrůstná".Hodí se na středně, až bujně rostoucí podnože.Už jsem se tady na foru ptal, zda s ní má... celý příspěvek >
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 12.5.2012
V některých létech jsme se mohli z médií dozvědět, že bude toho kterého ovoce dostatek jiného méně.Když psali, že bude nadůroda švestek, v našem kraji byly prázdné stromy.Jindy psali o jádrovém ovoci, že bude dostatek, ale naše stromy stávkovaly.Liší... celý příspěvek >
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 12.5.2012
Mšice to jsou u mne každoroční hry na schovávanou.Prohlédnout lístky zespoda, zda se neobjeví větší hnízdo.Zvýšenou pozornost jim věnuji na modrých peckovinách, a v případě objevu okamžitě vyzbrojen postřikovačem zasahuji.Řeším to Pirimorem.Calypso... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
Postup s přeroubováním je nejrychlejší, a nejjistější.Rána není mechanického původu, ale je způsobena nemocí, a je příliš velká.Pokus s léčením je velmi nejistý, stromek je infikován rakovinou, a zbývá nepatrná část, která je relatívně... celý příspěvek >
Pomoc - zničený kmínek, 24.4.2012
Pokud majiteli záleží na odrudě-roubovat, jinak zlikvidovat, pořídit nový.Na příští jaro zajistit rouby.Na jaře uřezat 10CM nad zemí, a naroubovat.Jinak se stromek zachránit nedá, rána je příliš velka.
Bergeron - ožije nebo ne?, 23.4.2012
Stromek se zdá býti ve vyborné formě.Trpělivost, pupeny jsou připraveny ke startu.Mě samému pupeny na starších stromcích ještě nevyrašily.Záleží na nadmořské výšce, taky čerstvě zasazené stromky raší později.
Dione, 19.4.2012
Z přečtené literatůry, a obrázků na netu jsem usoudil, že by radiomutant Dione mohla být dobrá odruda s větší odolností proti houbám, než rodičovská Gold.D.Při zajištování roubů na letošek jsem na to myslel, a pořídil je. Rád bych věděl jak se... celý příspěvek >
Sundrop a Goldrich (tři porovnání), 7.4.2012
Někde jsem četl, že je Goldrich odolnější mrazu.U mne letos po zimě zjíštuji, že většina meruňkových odrůd vydržely mrazy docela dobře(předběžný odhad, zavřených pupenů),až na Goldrich.Loni na jaře zasazený Golďa přezimoval huř, než ostatní.Třetina... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 7.4.2012
No tak u mě jsou meruňkové pupeny spolehlivě ještě zavřeny, ani náznak otevíraní.Jsem ve 420 mnm, jižní mírný svah.Není to meruňkářská oblast, nikdo okolo nás meruňky nepěstuje, jsem průkopníkem v tomto.Četl jsem, že se pěstují meruňky i ve vyšších... celý příspěvek >
Bystrická slivka, 18.3.2012
Asi to není nejlepší závěr s pojmenovaním kvůli komerčnímu využití.Nejspíše opravdu bude více klonu domácí velkoplodé, a ta zrovna bude pocházet někde od (Slovenské už podle názvu)Bystrice.V nedávné době z Polska k nám přišly nové odrudy (Tolar,... celý příspěvek >
Bystrická slivka, 17.3.2012
Taky jsem si myslel, že Bystrická je synonymum Domácí velkoplodé, a možná to tak i je, a aby šla více na odbyt vymysleli nadřazení Bystrická.Nevím, kde je pravda.Na známém webu ji popisují, jako "klon Domácí švestky vynikající kořenité muškátové... celý příspěvek >
Šarka švestek, 25.2.2012
Loňský rok?nebyl zase tak špatný"promiňte.Rok 2010 propršel celé jaro, leto,podzim, až na dva, tři týdny v červenci, kdy byly vedra.Zahrádkář není skoro nikdy spokojen úplně, tak už to bývá, že příčinou bývá počasí
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika