Příspěvky uživatele - 82.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?, 5.7.2014
Omlouvám se za předchozí nepodepsaný příspěvek s krásnoočkem - nemám zkušenosti, teprve jsem ho koupila u nás na trhu, zaujalo mě, že je to C.verticillata - mám žlutokvětý Zagreb a ten zimu přežívá, tak jsem předpokládala, že to bude totéž. Semena... celý příspěvek >
Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?, 4.7.2014
Coreopsis verticillata Ruby Red. Případně jako netradiční řešení mě napadají ještě muškáty (P. zonale, ale ty se nehodí všude), hvozdík bradatý (musela byste si vyselektovat rostliny se správnou barvou a schovávat si semena), některá nižší jiřinka... celý příspěvek >
Neznámá tráva a rostlina od potoka, 20.6.2014 Obsahuje fotku
druhá fotka - neznámá trvalka
Neznámá tráva a rostlina od potoka, 20.6.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den, taky hledám pomoc s určením dvou rostlin - tráva je cca 60 cm vysoká, má nitkovité, ale pevné listy (nějaká kostřava?) a hlavně krásně narůžovělá stébla. Není kupovaná, je to semenáč, nenapadá vás, co by to mohlo být? Ta druhá je... celý příspěvek >
Hosta odolná slimákům?, 9.3.2014
Děkuji všem za konkrétní rady!! Nečekám, že doporučené hosty nebudou slimáci žrát vůbec, ale ten rozdíl mezi "sežeru jako první" a "sežeru až když nic jiného nebude" je to, co hledám :)
Hosta odolná slimákům?, 29.12.2013
Hledám hostu co možno nejvíc odolnou slimákům. Máme vlhkou zahradu a slimáků tuny, loni jsem jim extra sypala Ferramol, ale hosty stejně ožrali až sežrali. Pokud máte někdo podobné podmínky a osvědčil se vám nějaký kultivar, prosím o tip, díky!!... celý příspěvek >
Kde legálně sehnat naše domácí orchideje?, 10.5.2013
...možná jste myslela zahradnictví Flos? To je zatím jediné, kde jsem mezi vodními rostlinami našla i kruštík bahenní (Epipactis palustris)... linda
Kde legálně sehnat naše domácí orchideje?, 4.5.2013
Dobrý den, poradíte někdo, kde se dají sehnat u nás rostoucí orchideje (vstavače, kruštíky ap) - na louku k jezírku? Nejlépe rostliny, případně semena? Vím, že jsou náročné na pěstování, chráněné, atd atp, nehodlám je nikde vyrývat, ale například na... celý příspěvek >
Můžu zasadit "obyčejné" brambory, ne sadbové?, 21.4.2013
Dobrý den, mám ve sklepě od zemědělce ještě dva pytle brambor, začínají klíčit a určitě je nestihneme všechny zpracovat. Takže - co se stane, když je zasadím? Vyrostou normálně nebo s nimi bude nějaký problém, když to nejsou oficiální sadbové... celý příspěvek >
Existuje stračka (Delphinium) odolná padlí?, 20.11.2012
Dobrý den, neznáte nějakou odrůdu stračky (Delphinium), která je odolná vůči padlí? Nebo míra napadení záleží jen na stanovišti (nechci rostliny chemicky stříkat)? díky :) linda
Řecká neznámá, 30.10.2011
díky, díky, díky!!! :) linda
Řecká neznámá, 30.10.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, snažím se zjistit, co je tohle za rostlinu (ty dvě bíle kvetoucí vpředu) - původem z řeckého ostrova, před zasazením vypadaly jako klasická kuchyňská cibule s natí v zaschlém stavu... Nějaké tipy? díky!! :) linda
Máte solitérní růži?, 11.10.2011
Dobrý den, prosím o radu: Do trávníku před terasu bych ráda vysadila větší růži jako solitér, velikost okolo 160 cm (nebo větší), pěkný (převisající?) tvar keře (půda i oslunění jsou ok). Vysněné vlastnosti (podle pořadí důležitosti): zdravá... celý příspěvek >
Malinký líbezný trávník, 4.9.2011
...snad dvacet druhů různých květnatých luk nabízí i česká firma Planta naturalis. Několik jich od nich máme a vypadají moc pěkně!! A jsem rovněž nenapravitelná optimistka, proto jsem v podhůří Krkonoš vysela záhon fenyklu jen pro otakárka... a... celý příspěvek >
Kde sehnat muchovník na kmínku?, 25.1.2011
...aha, to jako myslíte zasadit keřovou formu a nechat růst jen jeden výhon a pak jej třeba v 1,5 m zaštípnout a on se rozvětví a udělá korunku? To mě nenapadlo... :) linda
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika