Příspěvky uživatele - 175.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy řezat maliny?, 24.10.2010
Maliny jsem řezal na jaře a to tak, že jednoleté výhony jsem zakrátil zhruba o 1/3. Tím jsem odstranil nevyzrálou část vršku nebo zmrzlou část a to s rezervou aby byla nadváha kořenového systému a pak jsou plody větší a maliny i lépe odnožují.
Určení terminálu, 22.10.2010
To se běžně stává, že konkurenční výhon je vitálnější. Na jaře se rozhodněte, který ponechat a určitě i trochu zakrátit. Zůstat může jen jeden. Pak je tu možnost, že to není vysoko na hlavními kosterními větvěmi a právě do toho směru Vám jedna... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 20.10.2010 Obsahuje fotku
V pomologii se skutečně píše o odrůdě Bancroft Red  "dužina křehká, rozplývavá, šťavnatá, sladkovínovastej slabě aromatické velmi dobré chuti". Zde foto z letošního mimořádně nepříznivého roku.
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 20.10.2010
Včera jsem Primu právě "položil", ještě vykopu pařez. Podle letokruhů se jí blížilo ke 20-ti. Přesně totéž, pěkná na pohled ale krátká skladovatelnost a chuť mizerná.
Náhrada za Idared, 19.10.2010
Jste si jist, že takhle vypadá Melrose, Já mám stejné podle obbrázku a je to Bancroft Red. Zkusím zítra vyfotit pro porovnání. P.S. Dotaz na p. Vysloužila
Náhrada za Idared, 19.10.2010
Vkládal jsem naděje do Melrose (450 m nad mořem) ale jsem zklamán a platí to co tvrdí p. Vysloužil.
Jak správně ořezat stromy - neznáte dobrou učebnici?, 18.10.2010
Zde mohu s Vámi souhlasit, že s některými stromky coby s pometlem bych je hnal, protože dobře znají třídění stromků podle kvality a ty nepovedené což je i u odborníků normální mají správně skončit na ohni jako vyřazené ale když není kontrola (v tomto... celý příspěvek >
Jak správně ořezat stromy - neznáte dobrou učebnici?, 18.10.2010
Kdyby jste tu knihu četli, tak se budete vyjadřovat jinak. Ta kniha je o tom aby jste věděli proč řezat a reagovat správně na anomálie. Kdybych se nedopustil plagiátorství, tak bych dal snímek a své mínění by jste poopraili. Vy musíte s vysokou... celý příspěvek >
Jak správně ořezat stromy - neznáte dobrou učebnici?, 18.10.2010
Znám pouze jednu (dokonce ji mám) a i ta je slovensky ale je fakt dobrá. Pochybuji, že bude na trhu leda nové vydání. Týká se ovocných stromů. Kudriavec, Hričovský Tvarovanie a rez ovocných drevín
Třešeň dvoják, 16.10.2010
Třešeň dvoják = se špatná prognoza. To se budou 2 terminály předbíhat v růstu a koruna "nikde". Samozřejmě třešeň špatně reaguje na hluboký řez. Dejte foto a uvidíme co se dá dělat.
Mraznicka - pri akych teplotach?, 16.10.2010
Když je moc chladno, tak akorát může být problém s olejem, tedy jeho hustotou, který se nahřeje ale start je zížený. Na tomto odkazu se dovíte více.
Jak zorat pole ležící ladem?, 15.10.2010
Pamatuji dobu, kdy se oralo potahem a ledem ležící půdu delší dobu nedokázal rozorat pár koní a najímal se zápřah volů. Můj děda je měl a tak jsem byl svědkem orby ladem ležícího pole. Dneska určitě traktor a pořádný.
Škůdce na jabloni, 14.10.2010
Škoda, že není foto habitusu stromu celého, protože se domnívám (a to prosím bez urážky), že ten i jinak trpí a stromu se vlastně "nepodobá". S takovýmto odumíraním jsem se setkal u starších 2 stromů a to Sudetská reneta, které jsem výrazně... celý příspěvek >
Líska obecná - skoro bez ořechů, 14.10.2010
Lísku jsem pěstoval ale ve formě velkých keřů. Nějaký rok to trvá asi 5 než začně plodit ale poznáte to na jaře, že má jehnědy. Bez těch to nejde. Neřezat a pětovat formou volného keře, když tak některý výhon ze země uřezat, tedy omezit rozrůstání.... celý příspěvek >
Přesazování mladých švestek, 12.10.2010
Nevím sice co se míní mladým stromkem ale pověra je to úplně zcestná. Každý strom i mladý "pumpuje" živiny prostřednictvím vlásečnic a o ty právě při přesazování přijde a růst se zabrzdí.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika