Třešeň dvoják



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?)
16.10.2010 23:54

Třešeň dvoják = se špatná prognoza. To se budou 2 terminály předbíhat v růstu a koruna "nikde". Samozřejmě třešeň špatně reaguje na hluboký řez. Dejte foto a uvidíme co se dá dělat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 171.155 (?), 16.10.2010 21:22, zobrazeno: 22541x

Koupil jsem letos zahradu na které mám asi 6-7 letou třešeň,která je bohužel zapěstovaná jako dvoják. Strom má asi 4m, úplné odříznutí jedné z větví se mi už jeví nemožné. Mám spíše dotaz, zda tu trochu nižší větev sežíznout na boční výhon, aby ta delší byla dominantní. Nebo to holt nechat být a až později, až strom dospěje, sesadit obě větve na boční výhon.

Mirek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 16.10.2010 23:54

Třešeň dvoják = se špatná prognoza. To se budou 2 terminály předbíhat v růstu a koruna "nikde". Samozřejmě třešeň špatně reaguje na hluboký řez. Dejte foto a uvidíme co se dá dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 17.10.2010 9:11

Asi bych jeden ze dvou kmenů zkrátil - tak na metrový pahýl (víceméně podle Zahna). Ze začátku to bude vypadat blbě, ale až ponechaný kmen zesílí a bude 2x silnější než ten pahýl, odřízl bych pahýl úplně. Rána by měla mít šanci se zahojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Halinka - (27) - 60.45 (?), 7.4.2011 6:10

Mám stejný problém jako tazatel Mirek, ale s tím rozdílem, že třešeň - dvoják má podle mého odhadu tak 10 - 15 roků, strom je po předchozích majitelích. Třešně jsou chutné chrupky, ale my je nesklízíme, pouze trháme kam dostaneme a co sníme. Mám ponechat strom bez zásahu nebo jeden kmen také uřezat? Mám obavy, aby neuhynul. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.2 (?), 21.4.2011 17:45

Dobrý den, prosím vás, mám stejný problém. Může mi někdo poradit co s tím lze udělat. Jedna se o třešen 2 roky starou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 21.4.2011 17:57

Jedna strana musí pryč. Nic jiného zatím nebylo "vymyšleno".

P.S.

Toto je ukázka mého dvojáku, který mám dočasně na ukázku a pokusy. I když jsem se snažil ji trochu usměrnit, budoucnost to nemá. K ní jsem přišel na trhu a ačkoliv to měla být nějaká ušlechtilá odrůda, ukázala se planá

Ptáčnice přeroubovaná
Ptáčnice přeroubovaná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.2 (?), 21.4.2011 20:29

Děkuji za odezvu. Ještě se zeptám. Musím jednu odstranit úplně nebo bude stačit když jednu skrátím.  A potom, kdy je to nejvhodnější? Myslím jestli můžu ji uřezat ted nebo počkat až po odkvetení. Díky moc za odpověd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 21.4.2011 20:48

Tento stromek je potřeba zachránit a tak květení nebudeme řešit. Řezat hned a na větevní kroužek a zavoskovat. Tu ponechanou (terminální) o něco zakrátit na nižší odbočení do korunky. Musíte přinutit na tom co ponecháte aby vyrašily nejméně 4 postraní větve. Kdyby jste se lépe orientoval v řezu, tak ta jedna půlka se nemusí odřezat až u kmenu ale u prvního pupenu od kmenu, to bude nějakých pár centimetrů a z toho pupenu bude jedna postraní větev ale pak ten terminál, který ponecháte ještě více zakrátit, protože budete už potřebovat aby vyrašilo do stran o jednu větev méně.  Ať se Vám daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 21.4.2011 20:52
Pane Rony, já bych raději použil Zahnův řez, tak jak radil již výše pan Vysloužil.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 93.2 (?), 12.6.2011 10:58

Prosím vás po odstranění jedné z větví se mi začíná stromek nebezpečně rozrůstat do koruny. Můžu ty větve co směřuji do vnitř stromků vyžezat? Děkuji za reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika