Příspěvky uživatele - 248.182

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Trsy plesnivých a hnijících plodů, 22.8.2023
Jarní postřik je proti moniliové spále, ne proti moniliové hnilobě plodů (to se opravdu stříká až na plody) .           Lída
Trsy plesnivých a hnijících plodů, 22.8.2023
Souhlasím, je to moniliová hniloba plodů. Je teplo a vlhko... Existují na ni postřiky, ale je nutné dodržet OL. Mně se to stalo loni u jedné švestky také, ale raději jsem ji nechala opadat, takhle velké plody stříkat? - ani bych na ně pak neměla... celý příspěvek >
Ošetření řezných ran, 21.8.2023
Větší rány (tak od cca 2-3 cm) na starém dřevě zatírám balzámem nebo při zakládání korunky peckovin i malé na jednoletém dřevě štěp.voskem.           Lída
Suchý morušovník, 21.8.2023
Pro 247.214. - asi ta má doporzučení pořádně nečtete. I tentokrát jsem psala, že pokud byl bal pevný, potřebuje rozrušit. Spousta lidí totiž sází rostliny koupené v květináčích tak, jak je vyklopí - i s kořeny omotanými kolem dokola nebo... celý příspěvek >
Rajčata, 20.8.2023 Obsahuje fotku
Terminální nekróza (málo Ca) ale dělá tmavě hnědé skvrny ("čepičky") na vrcholku plodu, to vypadá jinak.         Lída
Rajčata, 20.8.2023
Na můj vkus jsou hodně hustá, nemůže jim tam proudit vzduch, sem tam něco bych vylomila. Ale proč to je flekaté, nevím, když byla něčím(?) stříkaná.     Lída
Stálezelený živý plot, 20.8.2023
Hlohyně má jedovaté plody... Ze stálezelených listnáčů snad jedině habr. Jedovatý je dřišťál (plody nemá jedovaté stálezelený B.buxifolia, který také pořádně píchá), ptačí zob, hlohyně, bobkovišeň, cesmína, když pominu jedovaté thuje, jalovce a tis,... celý příspěvek >
Žlté miesta v trávniku, 18.8.2023
Pokud by to bylo tím přehnojením, tak jedině prolévat vodou, aby se to částečně splavilo do spodiny...           L.
Žlté miesta v trávniku, 18.8.2023
Trávníkář nejsem, ale vzhledem k tomu, že na celé 400m2 (cca půl zelenina, kytky +půl tráva, ov.stromy) zahradě za rok spotřebuji asi 8kg cereritu, něco kompostu a hnoje, mně 18kg hnojiva za 3 měsíce na trávník připadá hrozně moc (navíc na čerstvě... celý příspěvek >
Bobkovišeň - okousané pokroucené listy, 18.8.2023
ps - pokud by se projevila nějaká houbová choroba, používal se u nich opakovaný postřik Dithane, ale mám dojem, že už se teď neprodává, co ho nahradilo, nevím. L.
Bobkovišeň - okousané pokroucené listy, 18.8.2023
Ty listy sice mají poškozené okraje, ale okousané nejsou. Připadá mi také, jako SPCH,, že mají moc vláhy, ona půda potřebuje občas trošku proschnout, aby se do ní dostal i vzduch. Taky mrkněte na květináče, jestli na ně nepálí slunce a kdyžtak je z... celý příspěvek >
Určenie odrody, 17.8.2023
Nejsem vůbec odborník přes slivoně, ale když píšete, že vám to něco připomíná - mně to na pohled připomnělo Královnu Viktorii", kterou kdysi měla tchýně.    Lída
Suchý morušovník, 15.8.2023
A je to nad tím "kolínkem" (místem roubování)? Pokud to je pod ním, tak je to podnož, jak tady píší, a je to asi zbytečná práce. Ale mohl jste mu aspoň při výsadbě udělat pořádnou misku... Jen se zeptám - neměl jste ho náááhodou z kontejneru?... celý příspěvek >
Hnědnutí jehličí borovice, 15.8.2023
Pokud hnědne a opadává staré jehličí, je to normální (podívejte se někdy na vzrostlou borovici zespodu - jehličí má jen na koncích větví). Kdyby hnědlo nové, znamená to nějaký problém.           Lída
Nesnasi, 14.8.2023
A to jste koupila dospělou slepici nebo kuřičku? Jestli kuřičku, tak začínají podle plemene snášet v 5. až 8.měsíci stáří. A směsí pro nosnice se mají krmit až od 22.týdne stáří.           Lída
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika