Příspěvky uživatele - 6.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Citroník, 27.1.2020
Mimmo, výber unshiu bola moja chyba pri prvotnom výbere. Nechal som sa totiž zlákať tým, že v literatúre sa píše, že mandarínky unshiu sú na teplo najmenej náročné mandarínky. Tak super nie? Také nenáročné chceme :) Akosi mi hneď nedošlo, že to je... celý příspěvek >
Citroník, 27.1.2020
V roku 2019 som kúpil 2 citronovníky, 2 mandarínky unshiu a 1 sladkú limetu - všetko na podnoži citrumelo, že skúsim pestovať. Teraz to zimujem prvý rok v panelákovom byte. Sladká limeta mi zatiaľ bez väčších problémov zimuje na okne v nevykúrenej... celý příspěvek >
Angrešt a rybíz 2017, 13.1.2020
Jesan ma láka vyskúšať práve kvôli jeho údajne vyššej sladkosti. Keď píšete, že je aj odolný, spoľahlivý - asi túto sezónu (2020) skúsim kúpiť aj Jesan a uvidím časom ako sa ukáže. Z červených ríbezlí som v lete-jeseni 2017 vysadil Losan, Rolan,... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 2.12.2019
Pán Hlavatý, ďakujem. Nevedel som, že Rubinola má takúto necnosť. Mám 2 Rubinoly na M9. Jedna je rozpraskaná, druhá zatiaľ nie. Ale tá druhá rastie ešte slabšie ako tá prvá. Možno ako píše pán JZ nižšie, nemusia to byť priamo mrazové trhliny (aj keď... celý příspěvek >
Oddych pôdy po zemiakoch, 14.11.2019
Ak je to kniha od V. Branta (čo by hádam mohla byť), tak tá je dostupná v elektronickej podobe na tejto adrese: https://cpz.czu.cz/cs/r-12241-aktuality/kniha-meziplodiny-volne-ke-stazeni.html Igor
Oddych pôdy po zemiakoch, 14.11.2019
Pán Kryštof, kniha Meziplodiny - autorom je Václav Brant a kolektív?!? Kniha z r. 2008. Je to ono? Čerpáte z tejto knihy, či z nejakej inej? Dík za info. Igor  
Zimní jabloně, 15.10.2019
Tak som trochu bádal a doplním vlastný príspevok.  Predpokladám, že vymŕzanie jabloní záleží od doby kvitnutia tej ktorej odrody jablone a súčasne závisí aj od odolnosti kvetov tej ktorej odrody voči mrazom. Takto mi to aj proste pasuje do... celý příspěvek >
Wiliamsova - rez, 15.10.2019
To dáva zmysel. Ďakujem p. Vysloužil.
Wiliamsova - rez, 14.10.2019
Pán Hlavatý, ok. Ja som si Váš príspevok prečítal správne hneď od začiatku a pochopil som kedy režete Vy. S tým nie je problém. Ja som mal trochu problém s tým, že vo svojom príspevku značne bagatelizujete termín rezu - že však, je to v podstate... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 16.7.2019
Sranda, pozorovať tieto kontrasty naprieč polohami  . U mňa minulý víkend ešte len definitívne "dobehla" 1. generácia obaľovača a kým sa spustí výlet 2. generácie ešte mám, odhadujem, povedzme týždeň, možno aj 2 týždne čas.... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 16.7.2019
Len doplním, že momentálne mám na záhrade z identifikovaných odrôd (niečo zdedené + niečo mnou dodatočne dosadené): James Grieve, Vanda, Merkúr, Blaník, Rubinola, Bohemia, Topaz, Pinova, Angold, Admirál. Mnohé z nich sú na menej vhodných podnožiach... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 15.7.2019
Skúsil som v prvom kroku cez stareodrudy.cz odfiltrovať odrody jabloní, ktoré majú slabý rast - aby malo zmysel uvažovať s nimi ako vložkou na medzištepenie, parameter mrazuodolnosť som v prvom kroku nezahrnul. Vypadlo 7 odrôd: Antonovka, Anýzové... celý příspěvek >
Mrazuodolné odrody jabloní a podpníky, 15.7.2019
Zdravím Vás, môžete prosím uviesť odrody jabloní, ktoré sú "spoľahlivo" mrazuvzdorné? Spoľahlivo je samozrejme relatívny pojem, ale ideálne by boli také, ktoré znášajú aj tuhšie zimy a zmeny teplôt bez mrazových trhlín, resp. mrazovými trhlinami... celý příspěvek >
Angrešt choroba, 29.4.2019
Možno nejaká pleseň? Len taký nástrel... Korunky vyzerajú byť dosť husté + asi je tam aj dosť vlhko - viď. lišajníky na rastlinách a na koloch. Igor 
Hanita - střih, 21.3.2019
Oprava: vidieť pekne na obr. 2, nie 3.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika