Příspěvky uživatele - 187.206

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Trnkovica (trnka obecna), 10.11.2018
kecy, kecy, kecy a s křížkem po fůnuse.. a věřte, že bez vody vykvasí spousta kvasů a do třešní, nebo mirabelek přidáváte vodu? a proč? tyto kvasy jsou řídké dost a dost a myslíte že vám páleničář, který vám pálí na výdělek řekne, že ta... celý příspěvek >
Pálenka z moštu, 7.11.2018
Nejhorší je smrt z vyděšení))) jedna bublinka za 15 sec pro vás znamená že už to nebublá a tím pádem nekvasí? Buďte v klidu, bublá to a kvasí to. Jestli teplota kolísá i k 16°C tak kvasinky zpomalují činnost, ale furt makají a ještě nějaký čas makat... celý příspěvek >
Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru, 23.10.2018
Určitě lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše, však ono něco nateče))
Čemu věřit refraktometru nebo cukroměru, 23.10.2018
Ano, údaj na refraktometru je při měření kvasu zkreslen obsahem alkoholu.  Kvas by ale měl být příjemně alkoholový, ale ne kyselý. A jak vypadala deka? v pohodě bez náznaků bílého křísu? nebo už propadla? V 16ti stupních by myslím kvas měl ještě... celý příspěvek >
Odolnost kvasinek, 23.10.2018
Jsme v rubrice pálení, ne výroba vína)) proč do kvasů dávat VINKY nebo droždí, když na trhu je hafo kvasinek, které jsou určeny na ovocné kvasy? Sesbírat, či natrhat ovoce a založit kvas stojí spoustu času a úsilí, tak proč mu nedopřát i vhodné... celý příspěvek >
Hruškovice, 20.10.2018
Veliká škoda((co s tím ale nevím, Ale lepší této situaci asi předejít. Letos se hrušek urodilo, tak jsem jeden 60 litrový soudek s 0,5 kg cukru, kvasinkami, trochou enzymu a polévkovou lžící kyseliny citronové po týdnu bouřlivějšího kvašení... celý příspěvek >
Uchovanie kvasu, resp skorší termín pálenia, 11.10.2018 Obsahuje fotku
Prodávají k ní silikonovou vlozku. Vyvrtame díru průměr 13mm a dá se do ní vložka. A do té se pak zasune zatka, kterou lehce mažu lubrikantem na skleněné zabrusy.
Průběh kvašení jablek, 4.10.2018
Netěsnost víka na barelu.
Založení kvasu vinné révy, 22.8.2018
Občas si koupím kartonek Kvevri od Vicana a je hodně zajímavé, nejde pít furt, ale dost dobrý. S nulovým cukrem a díky slupkám s dost zajímavými barvami a hlavně tou chutí.
Kvas z jablek, 14.8.2018
Takže v becce jsou podrcena celá jablka í s jadrincemi? Jestli ano tak zázrak nečekejte. Když kvasit drt tak bez jadrincu a nebo vykvasit mošt.
Kvasná ovocná sezóna 2018, 13.8.2018
Dnes jsem nakladal hrušky a všiml jsem si asi milionu vos ale octomilky jsou u nás asi v normálu..
Hecht 5176 zahradní traktor, 20.6.2018
Tak jak si vede traktor? Funguje jak má?
Marpelně kvas, 20.6.2018
V pohodě)) já to pít nebudu)) naházet do kvasu hafo stopek, listů a haluzek a pak čekat, kolik toho vytahnu míchadlem je tvoje věc. Pro mě platí pravidlo, že to co nedáš do pusy do kvasu nepatří a basta. Každý to máme jinak.
Marpelně kvas, 19.6.2018
A to hafo stopek je tam proč? Kvůli lepšímu aroma??? Děláte to na kšeft, nebo pro sebe??
Modrý kal, 9.2.2018
Něco z měděné aparatury by to být nemohlo? Byla čistá před druhým pálením?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika