Příspěvky uživatele - 35.64

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slimáci 2018, 1.3.2018
Zima na slimáky asi neplatí -  v létě jsem viděl jsem parádní, asi 15 cm dlouhý kousek v Alpách v Kaprunu ve výšce odpovídající vrcholu Sněžky. A tam ty zimy jsou dlouhé. Pozoruji, že jim asi víc škodí mírná zima, kdy mají kratší čas klidu a... celý příspěvek >
Lavička, 28.2.2018
Jak píše Lída a spoj bych udělal na bytelné dřevěné kolíky procházející kolmo na sedák do nohy. Po čase nebude problém vzít brusku a obnovit povrch. Nepoleze ze smrku smůla? jirka
Nektarinka, 27.2.2018
Jestli jste příznivcem minimálního, nebo i velmi omezeného stříkání, tak se do pěstování nektarinek vůbec nepouštějte.  Já měl vloni prvně uspokojivou úrodu výborných nektarinek (FlavourTop) prvně asi po 8 letech jen díky asi 5 postřikům v době... celý příspěvek >
Přikrývání stromků, 27.2.2018
Několikrát se mně stalo, že do květů meruňky nasněžilo a zároveň to tálo. Teplota tedy okolo nuly stupňů. ˇUrodě to vždy prospělo. Obalování stromků - považuji za důležité obalit kmínky jako ochranu proti jarnímu poškození mrazem. U balení... celý příspěvek >
Stado potkanu v kompostu, 16.2.2018
Nevím, zda to vápno funguje.Jednou jsem našel myší hnízdo v pytli s vápenným hydrátem.Nnechápu, jak tam mohly přežívat, i když tam měly nanosené klubko nějaké cupaniny. jirka
Katrovací pletivo, 15.2.2018
Také jsem o tom uvažoval, ale myslím si, že pletivo půjde jednodušeji připevnit a také bude lépe kopírovat tvar bubnu (není to čistý válec, ale u ústí je zúžený).  Nakonec jsem uspěl u firmy dodávající levné pletivo - prodávají metráž v... celý příspěvek >
Katrovací pletivo, 15.2.2018
Zkoušel jsem i stavebniny, stavební bazary - nic, tak pátrám, jestli někde nemají zbytek. Potřebuji totiž 2, 5 metru... Jirka
Katrovací pletivo, 14.2.2018
Pánové (a dámy), nemáte někdo tip, kde sehnat katrovací pletivo (tj, to, co tvoří výplň prohazovačky na kompost) v metráži?  Vyrobil jsem si rotační katrovačku ze staré míchačky a zaskočilo mne, že pletivo není k sehnání. Železářství nic,... celý příspěvek >
Přesazení borovice, 22.1.2018
Také souhlasím s tím, že čím dříve, tím lépe. Jenže borovice má snahu kořenit do hloubky - tak bych jí po obvodu koruny obryl, pokusil se ji přetnout pár větších kořenů pod kmenem.  Pak ukotvit a pilně zalévat, aby se vytvořiuly náhradní jemné... celý příspěvek >
Ošetření pergoly porostlé vínem, 15.1.2018
Prosím o radu.  Na pergole vedu druhým rokem víno, představuji si, že budou hlavní nosné prvky porostlé vždy jedním výhonem. Rád bych pergolu před tím, než bude celá porostlá ošetřil (naposledy to bylo asi před 8 lety a je dost vyšisovaná),... celý příspěvek >
Do jakého sponu je vhodné sázet Barvínek - Vinca major?, 10.1.2018
Trochu odbočím: příbuzná pracující ve výzkumáku (botanička) mně povídala o řešeném úkolu, který je postaven na poznatku, že brčál rostoucí na opuštěných místech, v lesích a pod. je indikátorem bývalého osídlení. Podle genetických rozborů vzorků pak... celý příspěvek >
Vyhnuty gril, 10.1.2018
Takiy bych to tak udělal. Když bych se rozhodl z nějakého důvodu to nerozebírat (což je nejlepší řešení), tak nadzdvihnout, podsypat (štěrk) a uvidí se, co to do roka udělá. To podsypání bych malinko přehnal, přece si to trochu sedne. Je sice... celý příspěvek >
Sázení brambor po staronovém způsobu, 18.12.2017
Již několik let pěstuji brambory v posekané trávě, prošel jsem si i zkušeností jejich uvaření v příliš vysoké verstvě čerstvě posekané trávy. Nyní trávu dávám na hromadu, počkám až se zapaří a používám ji jako zásyp až po několika týdnech. Podzimní... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 6.12.2017
Já stromky do cca 10 cm průměru kmene vápnem nenatírám.  Jednak si myslím, že mají ještě tenkou kůru a je jednodušší je obalit izolací na trubky topení (? miralon?).  Dobře drží a na jaře je sundám a uložím. Dávám je proto, abych zabránil... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 21.9.2017
Panenské určitě ne, to je kulatější a menší. Tohle je protáhlejší, nahoře širší, směrem dolů se zužuje, je opravdu s hranami a tmavší. Podívám se na ten hranáč.  Děkuji. Jirka
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika