Příspěvky uživatele - 35.64

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vyhlazení stromů hryzci, 4.4.2017
Mám zkušenost, že pletivo chrání jen prvních několik (málo) let, pak omezuje růst a komplikuje likvidaci zbytků stromku. Ale je to řešení. S vykuřováním mám zkušenost, že díru zacpali hlínou, nebo vlastním tělem (a našel jsem ho tam mrtvého), přičemž... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 6.3.2017
Vím, že co přispívatel, to trochu jiný názor. Napíšu, co bych udělal a je jen na Vás, co si z toho ve výsledku odnesete (použijete).  1) Kvete - pak tedy je chyba buď v tom, že plůdek strom schodí sám, nebo je to výsledek ataku hmyzu. Velmi... celý příspěvek >
Mechanizace prohazování kompostu, 17.2.2017
čeká mne likvidace několikakubíkového komnpostu a také úprava povrchu přilehlé zahrady. K tomu i založení záhonů. Potřebuji tedy protřídit kvanta zeminy.  Přemýšlím, jak to zmechanizovat - nemáte zkušenost, zda je lepší pustit se do výroby... celý příspěvek >
Střih Nektarinek, 8.2.2017
Zdaleka nemám tolik znalostí a zkušeností jako pan doktor Vysloužil, který Vám určitě dá velmi fundované rady. Chci jen uvést svoji zkušenost:: asi 15 až 20 cm ohryzané kůry kolem dokola stromku jabloně jsem vyřešil tak, že jsem na kmínek nanesl asi... celý příspěvek >
Střih Nektarinek, 8.2.2017
Ochrana plodů proti houbovým chorobám. V kadeřavosti jsem rozdíl nepozoroval.  Jirka
Střih Nektarinek, 8.2.2017
Souhlas s předchozím.  nechci psát moudra,  uvedu jen svoje zkušenosti s nektarinkou: nutno stříkat více než broskvoň,  víc trpí moniliózou plodů. Když to podcením, tak ten rok zbyde tak 10%  úrody. Stříkám hlavně... celý příspěvek >
Kampak jste se slimaci letos podeli?, 25.1.2017
To jsem si dříve taky myslel - ale když jsem v létě viděl v Rakousku v Kaprunu, jak asi 15 cm dlouhá oranžová potvora lezla přes pěšinku, tak jsem změnil názor.  Když přežijí tam, tak tady v pohodě.  Dokonce mám dojem, že jim víc vadí mírné... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 25.1.2017
Objektivní porovnání je těžké. Lidský život je krátký, málokdo má dostatek prostoru  (a schopností) pro souběžné pěstování odrůd a jejich porovnávání a selekci. Proto musíme názory skládat jako mozaiku a snažit se o obecněji platné závěry s... celý příspěvek >
Teplo skleníku, 16.1.2017
Ano, ale nebude ta studená (zmrzlá)  voda zase při dalším denním nahřívání tu teplotu snižovat. Tohle má smysl v létě, když potřebujete utlumit kolísání teploty (ve dne chladí, v noci hřeje). Rozumné je zmíněné využití tepla půdy dodatečným... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 13.1.2017
Jak bylo několikrát diskutováno, tak před desítkami let bylo ovzduší daleko kyselejší než dnes a choroby byly tím potlačovány. Vzpomínám, jak na podzim byly listy jabloní v místě, kde se překrývaly,  jasně zelené na rozdíl od těch, které byly... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 11.1.2017
Myslím, že by stačila levnější modrá skalice. Jirka
Rašelina z rybníka, 10.1.2017
Při čištění rybníků se bahno běžně vozilo na pole.  Spotřeba bude  dost velká (cvičně si spočítejte vrstvu 10 cm na celý uvažovaný pozemek). Při zapravení do půdy do hloubky 20 cm a promíchání to bude 1:2 - což by nemělo dělat problémy.... celý příspěvek >
Airlift - mamutka - mamutkové čerpadlo - mamutpumpe, 21.12.2016
Na principu vývěvy?  myslel jsem si, že to funguje na rozdílu hustoty kapaliny a kapaliny se vzduchem  (tj. pěny). A že mamutka dopraví kapalinu tím výše,  z čím větší hloubky (tj. z čím níže pod hladinou) je. dopravována. Je to... celý příspěvek >
Jesenno - zimné práce, 9.12.2016
Jako prakticky vždy máte pravdu, ale ten na jaře koupený stromek (broskev) musí být přes zimu u prodejce správně založený a zalitý. Stalo se mně, že na jaře koupený stromek nerašil, protože zaschl přes zimu ve školce. Nyní to řeším tak, že koupím na... celý příspěvek >
Pole, 7.12.2016
Ono se na tom projevilo také to, že dříve platil daň  z nemovitostí většinou nájemce a nyní majitel. Jirka
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika