Příspěvky uživatele - 119.76

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přesazení meduňky a šalvěje, 19.9.2008
Totéž jsem slyšela o mátě, o mateřídoušce... a topinamburách, atd. Mně se zatím nic tak extra nerozrostlo. Každý týden vlítnu na záhon s hrabičkami, nůžkami a kýblem. Když se všechno přistřihne, odkopne a ošetří pravidelně, roste to jen člověku k... celý příspěvek >
Jak na neudržovanou jabloň?, 19.9.2008 Obsahuje fotku
Bylinky, kytičky, drobné ovoce... to je moje. Na ovocé stromy si nějak nentrofám. Přesto, že se o jednu jabloň již 10 let důsledně nestarám, letos se mi odměnila - viz. foto. Asi budu muset přehodnotit svůj přístup...
Meduňka, 19.9.2008 Obsahuje fotku
Stále platí staré dobré: Všeho s Mírou... Míííro, kde jsi?
Skalka mezi dva jehličnany, 5.9.2008
 Milý Stanislave! Nevím jestli vařím stále skvěle, ale určitě vařím stále víc a víc. Hotovo totiž není ještě zdaleka nic... Například tento víkend je třeba udělat plot u sousedů a natřít trámy na střechu. Takže mám v lednici nachystaný... celý příspěvek >
Begonie problém, 5.9.2008
Mám naprosto stejnou zkušenost - již několik let vždy na podzim ořežu listy a celý květináč dám do tmavé, chladnější místnosti. Celou zimu okolo květináče chodím bez povšímnutí. Na jaře vyndám ven a začnu zalévat. Bez problémů kvete každý rok...
Venkovní ibišek, 5.9.2008
Je fakt, že jsem loni dostala malinkatý ibišek - měl asi 5 cm. Na zimu jsem ho trošku zastřihla a přikryla chvojím. Dnes je velký asi 30 cm a kvete tak, že pomalu nejsou vidět listy - ale je 3/4 dne na sluníčku,
Skalka mezi dva jehličnany, 29.8.2008
Hlásím, že uběhly 2 měsíce a zatím mi nic nechcíplo. Naopak bohyšky se rozrostly do gignatických rozměrů a budu je muset na jaře přesunout víc dozadu. Hodně se též daří vřesu a azalkám (ale ty si užiju až na jaře). Netřesk je pomalu jak... celý příspěvek >
Borovice - ořezání spodních větví, 29.8.2008
Dobrý den. Museli jsem borovici trošku ořezat spodní větve, abychom se pod ní vešli. Roste na zahradě už asi 30 let. Původně byly větvě ořezány tak, že zůstaly pahýly. Te´d to manžel uřezal až u kmene a přidal ještě jedno patro. Asi bude... celý příspěvek >
Jitrocel, 29.8.2008
Na jaře jsem nasbírala asi 2 kila jitrocele, dala do hrnce, nechala do druhého dne odstát, svařila, opět nechala odstát. Třetí den jsem tu černou břečku zahřála, přecedila přes plátno, přidala cukr, med a citron a udělal sirup. V létě syn (15 let)... celý příspěvek >
Meduňka, 29.8.2008
Moje maminka si loni tohle víno moc pochvalovala. Dávala si na noc skleničku a údajně spinkala jak Méďa Béďa v zimě. Možná spíš šlo ale o placebo. V každém případě to zkuste - víno má opravdu naprosto specifickou chuť. Hodně zdaru
Co s cuketami?, 14.8.2008
Já si přebytečnou cuketu nastrouhám a zamrazím (asi by šla i zavařit). Toto potom používám k zahuštění gulášů a jiných tmavých omáček místo mouky.
Jak uchovat co nejdéle česnek, 14.8.2008
Když mi zbyde česnek - oloupu ho, dám do šroubavací sklenice a zaliju olejem... vydrží neomezeně dlouhou dobu.
Rajčata - recepty, 14.8.2008
Ahoj lidičky. Utřela jsem si pusu od slin a taky vám napíšu jeden recept - není to zrovna jen o rajčatech - ale te´d v létě se hodí určtiě: 1/2 kila mletého masa, 3 nastrohané syrové brambory, 3 vajíčka, sůl a koření na mletá masa (pepř,... celý příspěvek >
Borovice u domu, 21.7.2008
Tak to se bude manželovi moc líbit...
Borovice u domu, 18.7.2008
Máme též borovici u chaty - jenže těsně u chaty. Asi 20 cm . Roste tam už asi 50 let, takže je to strom jak hrom. Po povodni 2002 s chatou nikdo nic nedělal, my teď jako noví majitelé jsme novou strhli a začínáme se stavbou nové. Nesmíme... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika