Příspěvky uživatele - 143.28

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fotky dýní a vaše zkušenosti s pěstováním, 5.9.2015
Myslela jsem že ta dýně bude více modrá, když jde o Blue Hubbard, ale je šedá a to už hodně dlouho. Tak jsem ji s obavou, že fakt není zralá, rozkrojila a je krásně oranžová a už nakrájená na kandování.
Prečo mi nerastie Cycas?, 5.9.2015 Obsahuje fotku
Taky mi dlouho nerostl Cykas a tak jsem mu dala poslední šanci. Vynesla jsem ho ven do stínu vrby a nechala napospas živlům. Zdá se, že mu to prospělo a vyhodil nové listy.
Fotky dýní a vaše zkušenosti s pěstováním, 5.9.2015 Obsahuje fotku
Letos se mým dýním nějak nechtělo plodit, nedivím se jim, to extrémní sucho se nelíbilo ničemu. Těšila jsem se na Blue Hubbard a pár plodů jsem přece jen sklidila. Ještě jsem do nich neřízla, ale doufám, že mé očekávání nezklamou.
Sklizeň 2015, 2.9.2015 Obsahuje fotku
Letos mi papriky ještě v kelímkách zdevastovaly mšice, potom venku ožrali vegetační vrcholy slimáci a o definitivní konec se pokoušelo sucho a naprostý nedostatek vody na zalévání. Přesto se mi podařilo sklidit docela pěkné kousky. Potěšila hlavně... celý příspěvek >
Sklizeň 2015, 20.8.2015 Obsahuje fotku
Tak po období velkého sucha přišlo období dešťů, po třech dnech intenzívních srážek je jasné, že rajčata popraskají. Pátrala jsem, jestli najdu nějakou odrůdu, která odolala a kupodivu jsem uspěla. Santa Orange, datlové rajče z vybraných semen... celý příspěvek >
Sklizeň 2015, 14.8.2015 Obsahuje fotku
Moc pěkná úroda, hlavně ten biftek napravo, copak je to za rajče? Kumato bylo u nás letos vyhlášeno za nejchutnější rajče, navíc velmi dobře snáší to neustálé vedro a sucho. Mám jich letos nadbytek a tak je zkouším i sušit a vypadají dobře.
Jak sušit rajčata na sluunci, 11.8.2015
Mě naopak černala rajčata v sušičce, taky jsem nepřišla na to, proč. Ta černá místa na rajčatech na fotce je usušená směs koření bazalka, oregano a rozmarýn.
Jak sušit rajčata na sluunci, 11.8.2015 Obsahuje fotku
Letos suším výhradně na slunci, byla by škoda této energie, která je zdarma, nevyužít. Používám plata ze sušičky a černé plechy na pečení. Rajčata nakrájím, posolím, nakořením a lehce zakápnu olivovým olejem.Pokladu na plato a druhým zakryju, aby na... celý příspěvek >
Bifteková rajčata, 7.8.2015
Skutečně nádnera! Jdu si pro mozzarellu, bazalku a olivový olej.
Sklizeň 2015, 6.8.2015 Obsahuje fotku
Vloni jsem zkoušela pěstovat Corianne F1 a uspělo. Vybrala jsem semínka a letos mám teda F2 generaci a povedlo se. Rajčata jsou stejná jako originál a docela úrodná.
Asimina Triloba, 2.8.2015
Stromek má 6let. Loni měl poprvé plody a to 18ks. Byla jsem z jejich chuti nadšená. Jsem z Česko-Slovenského pomezí, úpatí Bílých Karpat. Líbí se mi na tom stromku, že je úplně bezúdržbový, nic nepotřebuje a přesto krásně roste.
Sklizeň 2015, 2.8.2015
U nás taky 25 st. a sucho, asi jsme v nějakém srážkovém stínu, na zalévání ovocných stromů bohužel není voda. Už to nezvládly dva stromkové rybízy. Rajčatům to ovšem svědčí, když dostanou trochu vláhy. Alespoň se nevyskytují žádné houbové choroby a... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 30.7.2015 Obsahuje fotku
Letos poprvé místo Stupického zkouším odrůdu Tamina a jsem mile překvapená. Je neuvěřitelně raná, přijala pěstování ve 20l nádobě a vedení na dva výhony. Elegantně se vyrovnala s těmi šílenými vedry a dozrávala krásně a pravidelně i kolem... celý příspěvek >
Sklizeň 2015, 27.7.2015 Obsahuje fotku
Někde na tomto fóru byla citace z článku, ve kterém člověk dodávající sušená rajčata do luxusních hotelů popisoval svůj postup, a ten uchovával sušené plody v uzavřených sáčcích v mrazničce.Tak to chci vyzkoušet. Ještě malá ukázka dnešní "tmavé"... celý příspěvek >
Bifteková rajčata, 27.7.2015
Krasavec! Taky bych ho ráda příští rok pěstovala, ale bude si muset poradit bez skleníku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika