Příspěvky uživatele - 114.199

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
jak rozmnožit stolístku ze slabého řízku?, 24.6.2008
Dobrý den, podařilo se mi vyžebrat větvičku nádherně tmavorudé, spíš tmavofialové stolístky (asi, v růžích se moc nevyznám, jen porovnávám se stolístkou, kterou mám doma), ale bohužel je dost tenoučký - odkvetlý květ, jen tři pravé listy, patka... celý příspěvek >
Světlušky, 24.6.2008
Tady na Voticku jsou taky, i když stovky jsem jich nikdy nenapočítala. I kvůli nim necháváme část zahrady neposečenou - nad krátce střiženým trávníčkem se jim moc nelíbí.
Trvalky na slunné stanoviště, 21.6.2008
A pokud byste byla nedočkavá, myslím, že v říjnu na sázení trvalek ještě není pozdě - například pro růže je to ideální doba. Stejně tak i cibuloviny se sázejí na podzim. Přiznávám se, že trvalky brutálně přesazuji v průběhu celého roku až do půlky... celý příspěvek >
Višeň, opylení, 20.6.2008
Děkuji, dám na vaše zkušenosti.
Višeň, opylení, 20.6.2008
Děkuji mnohokrát, to je dobrá zpráva. A ještě jednu drobnou otázku: můžu roubovat sladkovišeň na ptáčnici popř. semenáč kulturní třešně, nebo si mám raděj vypěstovat višňový semenáček?
Višeň, opylení, 20.6.2008
Prosím, nemohl by mi někdo znalý poradit vhodného opylovače pro višničku Erdi Botermo? Je loni zasazená, pěkně kvetla, ale těch pár plůdků, co se na ní utvořilo, zase opadalo. Od mladého stromku jsem nečekala žádné zázraky, ale že tam nezbyde vůbec... celý příspěvek >
Nezalévat, 6.6.2008
Myslela jsem to tak, že dřív jsem k rajčatům a dýním, okurkám atd. rozvážela kompost kolečkem, letos musela každá rostlinka vystačit s jednou lopatou, a rostou taky dobře, jen si jich míň všímají slimáci (tedy těch okurek a dýní, rajčat se mi nikdy... celý příspěvek >
Škůdci = vyčerpaná půda?, 5.6.2008
No, já myslím, že to zase takový blábol nebude. Dočetla jsem se, že rostliny vylučují jakési chemické látky - vůně, řekněme - které jsou jiné u rostliny zdravé než u té, která živoří. Škůdci - například slimáci - se podle těchto "vůní"... celý příspěvek >
přeslička, 9.5.2008
A když už budete v tom trhání, nasuště si ji. Je to velice užitečná bylinka - jak pro zahradu, tak pro jejího majitele.
Jahody a mulčování, 9.5.2008
Mně se k mulčování jahod nejlépe osvědčila sláma. Tráva podle mých zkušeností víc plesniví, a pokud by v době zrání jahod zrovna bylo deštivější období, měla bych strach, aby neplesnivěly i ty jahody. Ale pokud nemáte slámu, asi bude lepší tráva než... celý příspěvek >
Trvalka do stínu, 6.5.2008
Z jarních kvítků třeba plicníky, podléšky, sasanky, česnek medvědí a spousta dalších lesních bylin.
Jste také fandové do bylinek? - tip: agastache, 4.5.2008
Mám pro vás tip na bylinku, jejíž jméno tu ještě nezaznělo - mexická rostlinka jménem agastache. Je to poměrně vysoká trvalka z čeledi hluchavkovitých, v létě vytváří krásné klasy modrofialových květů, čaj z ní (vařím jej z čerstvé natě, jestli se i... celý příspěvek >
Vlašské ořechy - nový recept, 2.5.2008
Ještě jsem si vzpomněla na v naší rodině všeobecně oblíbený recept na kuskus: (rychlý oběd - množství pro jednu osobu): asi půl hrnku kuskusu nasypat do misky, zalít horkou vodou, osolit, zakrýt, pár minut nechat stát, až se voda vcucne a kuskus... celý příspěvek >
Vlašské ořechy - nový recept, 1.5.2008
Tady je něco zdravějšího - Kedlubnový salát s ořechy: 2 kedlubny - nastrouhat nahrubo,  1 červená paprika nebo kapie  - nakrájet na tenké proužky, hrst ořechů  -  rozdrtit, vše smíchat, prokapat olejem  (ořechovým nebo... celý příspěvek >
Pampelišky, jetel, houby, 29.4.2008
Pampelišek, jetele a dalších kvetoucích rostlin máme v trávě požehnaně a bosi chodíme prakticky celé léto. Sem tam někdo schytá "pigáro", taky nás čas od času píchne komár a nebo žahne kopřiva. No a co? Vždyť to snad k pobytu venku patří,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika