Příspěvky uživatele - 88.61

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Záhadná chloróza, 30.8.2011
pokud ani po takových zásazích se efekt nedostavil, tak bych doporučil raději strom "utratit", sám jsem takto několik let bojoval s chlorozou třešně, až mě došla trpělivost! Lucas
Jeřabina,stříhat ano či ne?, 6.6.2011
Dobrý den, poraďte, prosím: Jeřáb - sorbus, roubovaný,tzv. "špičák" stříhat ano či ne? Pokud ano, kdy je nejvhodnější doba? Díky Mirka
Jaký tvar koruny u meruněk?, 8.4.2011
No při průměrné životnosti meruněk v našich krajích 8-10 let, tak tvar koruny asi nebude to rozhodující! Lucas
Polské odrůdy domácí švestky, 7.9.2010
Máte někdo zkušenosti s novějšími polskými odrůdami: Promis, Tolar,Nectavit?Co se týče odolnosti k šárce je uváděna střední, s chutí jistě nebudou problémy. Spíš mi jde o rezistenci k šárce. Díky Lucas
Sestřižení kontajnerované broskve, 23.4.2010
Podařilo se mi sehnat zakořenělou broskev v kontajneru-Harbinger, která má zkrácený terminál a dále 5 tenčích výhonů, které jsou rozmítěny v pravidelných odstupech.Jejich délka je asi 30cm a jsou narašené. Je vhodné jejich zkrácení (jaké se dělá u... celý příspěvek >
Prunus etna - tmavě hnědé skvrny na listech, 20.4.2010
Dobrý den.Na pěkně rostoucím keři Prunus etna se po skončené zimě objevily tmavě hnědé skvrny, které postupují od okrajů listů ke středům. Poraďte, prosím: O jaký druh poškození se jedná - plíseň, st.p. námraze? Jak postupovat, pokud... celý příspěvek >
Postřik, 1.4.2010
Myslíte, že lze kombinovat postřik proti přezimujícím škůdcům- Oleoekol s postřiky proti strupovitosti (např. Syllitem, Delanem,Baycorem, Zato...)? Lucas
Letní ranná jabloň, 25.3.2010
Máte pravdu, že tak ranná není. U nás 48Om.n.m. dozrává v srpnu.Ale strupovitostí prakticky netrpí. Lucas
Zkrácení starších stromů, 25.3.2010
Mám 4 starší švestky, které plánuji zkrátit-sesadit. Po sklizni jsem to vloni nestihl, navíc se mi nezdá řezat silné větve na zimu. Někde jsem četl, že vhodné období je březen. Nebo mám počkat, až budou rašit? Lucas
Broskvoň v biozahradě, 8.12.2009
s Vaším příspěvkem lze jen souhlasit! Já také chci stříkat chemie co nejméně, avšak ne za každou cenu. Neboť je těžký výběr ze strupovitostí, či hnilobou povleklého plodu na stromě a naopak z "umělohmotného" a fádně chutnající... celý příspěvek >
Broskvoň - jakou?, 28.11.2009
další možností je sušička: letos při nadúrodě broskví i meruněk - mám po 2.stromech a to jsem v n.m. 490m. Nakrájet na 5mm plátky a usuši v sušičce- ve směsi se sušenými švestami, jablky a hruškami lahůdka! Lucas
Vytvoření koruny, 13.11.2009
děkuji za radu, podnož u mého stromku je poměrně slabě rostoucí M26, proto nevím, jestli nebude vhodnější se pokusit o nové založení korunky z horního výhonu a ostatní odstranit? Lucas
Mohu vysadit broskvoně do blízkosti tújí?, 5.10.2009
 Děkuji. Mirka
Mohu vysadit broskvoně do blízkosti tújí?, 5.10.2009
Dobrý den! Lze vysadit broskvoně v zahradkářské oblasti s velkou výsadbou tújí? Je pravda, že ovocným stromům obecně se v blízkosti tújí nedaří / túje prý zadržováním vlhkosti ohrožují ovocné stromy plísněmi/. Je to pravda? Děkuji Mirka
Meruňka ve stínu, 5.7.2009
U mě v 480m Velkopavlovická i Karola - obaleny plody, větve podepřeny! Však taky mají mrchy maximální péči - postřiky, výživa, ochrana... Lucas
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika