Příspěvky uživatele - 16.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co so zmrznutymi zemiakmi?, 19.5.2012
Tak v odborné literatuře jsem někde četl, že pokud omrzne nať brambor (samozřejmě že nízká, ne pokolena) tak úroda muže být ještě vyšší, než kdyby nezmrzla.
Namrzlá rajčata, 18.5.2012
Hodnoty teplot, které se při předpovědi uvádí, jsou jakýsi průměr, který se počítá zhruba do výšky 600m.n.m. Ovšem pokud jste v nějaké specifické lokalitě, kde bývá tepleji, či naopak chladněji než v okolí, musíte také na to při předpovědi počasí... celý příspěvek >
Pozdní jarní mrazy, 18.5.2012
Tak u nás peckoviny, ořešák a hrozny ze sta procent v čudu, jablka a hrušky tak 95% zmrzlé, něco přeživšího se dá najít na rybízu a angreštu. Mladé výhony malin taky zmrzlé. Venku zatím nic teplomilného ze zeleniny zatím vysázeno nemáme. Vlastně... celý příspěvek >
Neznámý strom, 26.4.2012
Podle listů scela určitě Annona.  Zřejmě u nás často pěstovaná Annona Cherimoya. Příbuzná stále oblíbenějšímu Muďoulu čili Paw Paw.
Jak budete chránit rozkvetlé meruňky proti víkendovému nočnímu mrazu, 6.4.2012
Jelikož jme meruňku pokáceli tak nám tato starost odpadá a mladý stromek letos nepokvete. Ale ani tak by jsem ho nechránil. Mladý se uchránit dá, pokud má už 4-5 metrů tak těžko. Na pondělí hlásí až -6°C, pokud bude celou noc jasno, tak u nás bude... celý příspěvek >
Vlašský ořech, 29.3.2012
Sice skoro každý kdo tu je od roubování odrazuje, ale proč to nevyzkoušet. Je pravda, že venku to nepujde, jelikož ořešák snad nesrůstá pokud je teplota nižší než 18°C. Ale proč se o to nepokusit doma. Já jsem před 3 dny rouboval čtyři semenáče,... celý příspěvek >
Kdy a jak strihat lisku aby nehnala do dreva(a teba i plodila), 18.3.2012
Pokud budete lísku pravidelně stříhat  " na živý plot" tak se asi nějaké úrody nedočkáte. Pokud je to keř, tak se nechává růst volně, bez zakracování a tak od cca 5-7 let se průběžně odstraňují jen nejstarší "pruty" těsně u země a nechávají se... celý příspěvek >
Jablko Red Devil, 17.3.2012
Taky jsem si ji koupil. Pěstovat ji ale chci jen pro zajimavost. Na jídlo mám dost kvalitních odrůd a když obstojí, tak je mezi ně zařadím. Když budete na netu ve světě hledat "apple red devil", tak Vám nějaké informace a eshopy naskáčou. Do jaké... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 9.3.2012
Děkuji za reakci. Jabloň je vysazena v 250mnm, ve svažitém terénu, přivráceném k JV. Je stále v dobré kondici, i při větším průklestu má stále dobrou regenerační schopnost. Je to jediný exemplář v sadě. Váš popis plodů je přesně... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 8.3.2012
 Pokusím se nafotit samotný stromek, jestli se bude dát dle vzůstu poznat o jakou odrůdu jde. Děkuji zatím za reakce v diskuzi. S pozdravem Radek M.
Určení odrůdy, 8.3.2012
Bohužel chuťové srovnání nemám, ale děkuji za raegování v diskuzi. Zkusím případně nějakou podzimní výstavu ovoce, kde bych mohl porovnat se jmenovanými odrůdami.
Určení odrůdy, 8.3.2012 Obsahuje fotku
Našel jsem podle popisu plodu, doby sklizně a skladování odrůdu STARKRIMSON(publ.PĚSTOVÁNÍ JABLONÍ, A.Dvořák,1980). Je zde uváděno:" Plod je střední až velký, kuželovitý,s výraznými a poměrně ostrými 5 žebry v kališní části. Slupka je tuhá,... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 8.3.2012
Díky za reakci.Připojuji spodní pohled a řez plodu. Malinové to asi nebude, dužina není tak typicky zbarvená do červena-je jenom mírně červená těsně pod slupkou. Zdravím RadekM.
Určení odrůdy, 8.3.2012 Obsahuje fotku
Řez
Určení odrůdy, 8.3.2012 Obsahuje fotku
Spodní pohled
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika