Příspěvky uživatele - 151.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čištění chladiče, 30.4.2011
Destilací litru octa+litru vody s vypnutým chlazením, tak aby octové páry prošly chladičem horké.Ihned po destilci octa s vodou, provést destilaci malého množství vody na vyčištění od octa, které sice čistí ale při delším stání "na místě"... celý příspěvek >
Kůra odpadla merunka uschla, 29.4.2011
Ten džem je zbytek mízy-smoly, bude zřejmě i tak cítit.Není merunka výše ve větvích napadená dřevokaznými larvami?Dokáží téměř nepozorovaně zničit úplně zdravou silnou bujnou merunku, při podrobném pohledu je vidět jen pár 1mm dírek... a nebo je to... celý příspěvek >
Postřik na pilatku a déšt za 3 hodiny, 28.4.2011
Stříkal jsem proti pilatkám a za tři hodiny po ukončení postřiku byly bouřky a prudký déšt.Bude postřik účinkovat?
Tragédie jménem Monília laxa, 28.4.2011
Nic jiného než monilia na 90% na švestkách u mě neřádí.Loni jsem jablonové výhony vezl na Státní rostlinolékařskou správu a potvrdily mě nikoliv spálu růžovitých ale monilia laxu... A švestky už cca 4roky v květnu, červnu sem tam proschla malá... celý příspěvek >
Velmi alkoholový kvas a měření cukroměrem, 22.4.2011
Děkuji, jenže já jsem psal o měření cukru! I když alkohol jako sekundární produkt je také určitým vodítkem zbytkového cukru-čím více alkoholu v kvasu, tím méně cukru-teoreticky, pokud je známa počáteční cukernatost před kvašením...
Velmi alkoholový kvas a měření cukroměrem, 21.4.2011
V lednu jsem zpracoval zimní sladká jablka na kvas a výsledná cukernatost s trochou přidaného cukru byla přes 20 stupnů na cukroměru.Ještě před měsícem měl kvas 6 stupnů a ted ukazuje -1 stupen. Ale kvas není nijak moc kyselý a zdá se mě mírně do... celý příspěvek >
Tragédie jménem Monília laxa, 20.4.2011
Tak zrovna o tuto vrbu bych strach neměl vůbec, pokud má vodu je nesmrtelná.Každé jaro ze stejné vrby odřezávám a ulamuji cca metrák suchých větví, které přes zimu uschnou, protože vrba má tendenci přehuštovat se a nevyzrálých výhonů. Nejhorší je že... celý příspěvek >
Tragédie jménem Monília laxa, 20.4.2011
Včera jsem měl podezření u Stanley a dnes odpoledne jsem si to jen potvrdil.Horní polovina koruny 8letého stromku se v rašení STOPla a zůstaly narašené pupeny a spodní poloviny už má lístky.Minulé léta jsem pozoroval 1-2 uschlé větvičky v květnu a... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 20.4.2011
Obhlédl jsem ted švestky Stanley a monilia laxa je zasáhla zřejmě už naplno.Horní polovina letorostů jen pukly pupeny na cca 2cm velikost a STOP.Dolní polovina už má polorozvinuté lístky.  Již minulá léta jsem pozoroval nepatrné uschnutí cca... celý příspěvek >
Zakalená slivovice, 15.4.2011
Namodralá pálenka spíše odpovídá rozpuštěné staré měděnce někde z kolony. Rektifikoval jsem v koloně kamarádův naoctovatělý(jak jsem zjistil při pálení a při vypouštění kotle) kvas a žádná namodralaá pálenka mě netekla z kolony. Začátek teklo... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 15.4.2011
Ještě poznámka k mému příspěvku z Hané 300metrů. Lonský rok byl atypický (snad) a tak lze čekat lepší vyzrátí pozdních kadlátek.Navíc nesledoval jsem přesnou knižní zralost pozdních kadlátek a tak jsem je zkoušel trhat jak byly modré a trochu měkké,... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 14.4.2011
Pozdní odrůdy mě v lonském roce chutově celkem nepotěšily.Ještě v druhé polovině září nebyly zralé a v žádném případě se chutově nevyrovnaly Stanley.Mám Jojo, President,Tophit.Obrovské plody ale s nepřesvědčivou chutí, spíše kyselostí a přitom už... celý příspěvek >
Kvete současně Bergeron i Velkopavlovická, 10.4.2011
Koukám na své merunky a Velkopavlovická kvete současně s Bergeron.Přitom by měl býti Bergeron pozdnější...? Sice je u něj vidět jakoby postupné nakvétání, ale kdo ví zda se mě to jen nezdá
Připálený kvas 2, 10.4.2011
Zapoměl jste dodat hlavní nevýhodu přidávání vody-zbytečné vyhřívání jalové vody a samozřejmě logicky nízká výtěžnost na nápln kotle... Nevýhoda míchání je konstrukční komplikace a nutnost hlídání CHODU míchadla, v případě poruchy je jasné... celý příspěvek >
Monilióza, 10.4.2011
Monilia laxa již napadá nejen peckoviny ale i jádroviny! Minulý rok se mě v květnu a červnu hákovitě ohýbali a schli nové výhony, bylo podezření na spálu růžovitých.Výhony jsem dodal na státní roslinolékařskou správu k rozboru a kultivaci a byla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika