Příspěvky uživatele - 151.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Destilační přístroj, 17.1.2011 Obsahuje fotku
Detail oka refluxní hladiny kde je vidět i hladina refluxu, která je důležitá pro velmi jemnou regulaci vypouštěcím ventilem hotového destilátu, nejlépe použít drahý jehlový ventil... kulový ventil chce velmi šikovné ručičky... neb rexluxní poměr... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 17.1.2011 Obsahuje fotku
Foto rektifikačního sloupce, celé zařízení je mobilní a do minut snadno rozebiratelné a tudíž je nahoře provizorně ukotveno k dřevěnému trámku proti nažádoucímu výkyvu.
Destilační přístroj, 17.1.2011 Obsahuje fotku
Mám "problém" na rektifikační koloně mě vytéká slivovice 92%... Kolona a teplota a lihovitost je řízena refluxním tokem a částečně regulací výkonu a teploty vytápění.Hladina refluxu v malém zásobníčku lze sledovat skleněným okem a v přímé závisloti... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 5.1.2011
Copak gumozápach... ale ty jedy z takové hadice at už gumové nebo dokonce z měkčené PVC zahrádkářské hadice-taková ta světle zelená průhledná... hmmm...to bude "dobrůtka"
Prosím, určení výborné odrůdy, 26.12.2010 Obsahuje fotku
Ano, díval jsem se ted do atlasu odrůd a u Coxovy renety je přímo napsáno, že některé plody mají stopečnou jamku zavalenou a i ta výjmenčná chut (navzdory ne příliš vhodnému umístění stromu) by tomu odpovídala.Ač v atlasu jsou plody sytě červeně... celý příspěvek >
Prosím, určení výborné odrůdy, 26.12.2010 Obsahuje fotku
Fotka
Prosím, určení výborné odrůdy, 26.12.2010
Posílám ještě fotku, kde je na zadních menších plodech jasně vidět zvláštnost-přirůstání stopky a absence stopečné jamky.Tato deformace zřejmě je typická pro tuto odrůdu a v různých letech je různě % zasaženo množství plodů, letos jak jsem se díval... celý příspěvek >
Prosím, určení výborné odrůdy, 26.12.2010
Podle foto to není ta odrůda, na fotu je narůžovělá dužnina a ani tvar a barva neodpovídá.
Prosím, určení výborné odrůdy, 25.12.2010
Ten velmi ostrý úhel růstu větví by odpovídal, ale s výhradou toho, že strom byl ještě dříve mnohem více zastíněn mohutným smrkem, takže ten ostrý úhel mohl být následek. Ale koukal jsem na Vaše foto a na netu i jiná a tak na 60-70% by snad vzhled... celý příspěvek >
Prosím, určení výborné odrůdy, 24.12.2010
Jablon je silně zastíněná od jihu a častečně i od východu a západu, takže možná proto se plody až tak moc nevybarvují při sklizni, ale jsou přesto středně červené na jižní straně, nebot ještě vysoké pozdně letní slunce se na ně dostane. Výrazným... celý příspěvek >
Prosím, určení výborné odrůdy, 23.12.2010 Obsahuje fotku
Není mě známa odrůda jabloně kterou otec vysadil před cca 30-ti lety ze školky na střední Moravě. Chut je opravdu velmi, velmi výborná, s jemnou jakoby banánovou příchutí a navinulou jemnou sladko-kyselostí. Koukal jsem na fota a banánové zimní to... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 22.12.2010 Obsahuje fotku
Regulaci výkonu mám takovou jakou umožnuje použité tříspirálové topné těleso, tj.vypínám jednotlivé fáze.Termostatu můžu ještě po úplném rozebrání přidat citlivost mezí zapnutí/vypnutí(min.rozsah teploty zapnutí a vypnutí, neplést s klasickým jen... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 22.12.2010 Obsahuje fotku
A další foto
Destilační přístroj, 22.12.2010 Obsahuje fotku
Další foto
Destilační přístroj, 22.12.2010 Obsahuje fotku
Posílám fota vlastní rektifikační refluxní kolony a dvojplášt kotle. Kotel nerez je na teoreticky 70L, prakticky samozřejmě max 50L kvasu.Ohřev přes olej,6kW těleso s termostatem a regulací výkonu tělesa po třetinách. Ve víku kotle je mosazné... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika