Příspěvky uživatele - 151.252

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Destilační přístroj, 25.1.2011
Díky za ten olej.Do něj jsou vnořovány kalené oceli, a ty ocel výrobky jsou určitě rozpáleny na několim stovek nebo i tisíc stupnů, tj. do ruda? Jde mě o to že mě velmi varovali jinde, před vznítivostí rozpáleného oleje-jeho velmi snadnou vznítivostí... celý příspěvek >
Ohřev kvasu olejem a teplota a bezpečnost - požár, 25.1.2011
Vážený pane! Říká Vám jistě něco řízení mj. i teploty v hlavě kolony refluxem-zpětným tokem... ujištuji Vás že refluxem spolehlivě srazím teplotu až na 78C.A olej má podobnou setrvačnost jako vodní lázen nebo dokonce topeniště na pevná... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 24.1.2011
Nevím jaký kvas cedíte, možná sladový... ale ovocný řádně vykvašený kvas je konzistence jako z rozvařeným ovocem a tak jeho cezení je prakticky nereálné a nebo se značnými ztrátami kapalné části, pokud nechcete do tekutiny pustit a propasírovat nic z... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 24.1.2011
Ano, jistě také jsem vodu ani nezkoušel nedokázala by kvas nahřát na potřebných cca 85-99C které v kotli s koncem destilace a absenci etanolu prokazatelně budou, nahřála by jej jen v tlakovém provedení pláště-což je značná komplikace i ve tvaru a... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 24.1.2011
Jenže olej ve fritéze atd. není trafo olej! Každý olej má jinou teplotu vzplanutí! A už nahřátý olej a přehřátý(ještě daleko před teplotou vzplanutí) plynuje a celkově je velmi náchylný k velmi rychlému a prudkému hoření. Klíčové pro životnost a... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 24.1.2011
Pane Vidlák velmi pěkná regulace teploty.Ale z vlasntí zkušenosti, rektifikační trubka s náplní má teplotní setrvačnost cca 10minut, tj. než klesne nebo stoupne teplota v rektifikační hlavě nahoře, od zásahu regulace vytápění kotle trvá to právě cca... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 23.1.2011
Zajímá mě vaše teplota slivovice při které jí pijete, zda zchlazenou z ledničky nebo jako já pijete slivovici o pokojové teplotě?Všeobecně ve zchlazené sliviovici nevinikne chut a proto možná úmyslně je někde zažito slivovici zásadně pít z ledničky,... celý příspěvek >
Domácí pálení - danový přestupek nebo už trestný čin?, 22.1.2011
Ano, ale zákon a předpisy si vyloží represivní ouřady posvém, pokud u vás najdou v provozu pálenici, spočítají vám všechen destilát v domě a na pozemku jako načerno vypálený.A pokud se vám výše vyměřené spotřební daně a pokuty nebude líbit, můžete se... celý příspěvek >
Domácí pálení - danový přestupek nebo už trestný čin?, 22.1.2011
To je pak vaše riziko, když navíc pálíte na černo doma a skladujete kvanta pálenky... je třeba si uvědomit, že je to pořád pod pokutou 3 000 a zjistí li u vás velké množství pálenky, bude to posuzováno jako velký danový únik s vysokou pokutou od... celý příspěvek >
Domácí pálení - danový přestupek nebo už trestný čin?, 22.1.2011
Dle selského rozumu je cena 100 % alk. 143Kč v pálenici, ale pokud vás přistihnou doma u běžícího nelegálního přístroje, budou vám počítat plnou sazbu spotřební daně z destilátu a tj. 286kč. Tak vám do škody 5000Kč které se už dle TZ považuje za... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 22.1.2011
Ano, teplotu lze v rektifikační koloně na konci pálení udržet, ale prakticky bud při 80% a více refluxu nebo při 100%.A ono u malých kotlů sedět a čekat až při 80% refluxu a více nakape 100ml 80% pálenky za třeba 40 a více minut... na to já už... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 19.1.2011
Vážený pane, sám si odpovídáte.A já to už psal.Pokud je velmi kvalitní a lihovitý kvas, tekla mě síla pálenky celý střed destilace 90-92%, nikde jsem nepsal že z kvasu získám 92% přítomného alkoholu- to neměřím a ani mě to až tak nezajímá, protože... celý příspěvek >
Pri paleni zacne tect bila koralka, 19.1.2011
Zakalení slivovice z vlastní zkušenosti také způsobí vypálení značně silné nad 85% slivovice v prostředí do 5C teploty a s chladící vodou také do 5C a pokud tuto slivovici přenesem rovnou na pořád do místnosti nad 20C postupně jak se náhle ohřívá se... celý příspěvek >
Zakalená slivovice, 19.1.2011
Několikrát ověřená zkušenost se zakalenou slivovicí o značné síle nad 85%.Vždy pálena v cca teplotě do 5C prostředí a teploty chladící vody taktéž kolem 5C.Výsledná slivovice tedy měla do 5C a pokud byla přenesena rovnou do místnosti přes 20C,... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 18.1.2011
Vážený Lojzo, mě zase nevyhovuje již pomalu tradičně typicky silně zasmrádlá hlavně jabkovice z tradičních pálenic s přerušovanou destilací po staru- z nich je pálenka na vůni ostrá a na chut cítit acetonem a škrábe v krku, takže se z ní jednomu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika