Příspěvky uživatele - 221.199

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka odrůda Goldrich, 3.4.2011
Tak v tomto Vám neporadím, rané nekupuji, jen pozdní. Mám starou Karolu a kdysi jsem koupil tuším 3-4 ze zvědavosti, zůstala jen Karola - celkem dobrá a Goldrich, tu nemusím.
Kvetou moc brzo, 3.4.2011
Zadejte si zde do  "Vyhledávání"   Postřik proti mrazu.
Maďarská, 3.4.2011
...a ještě, Maďarská je stará ale chuťově skvělá odrůda. Velmi dobrá volba.
Maďarská, 3.4.2011
Dobrý večer, to že Vaše otálí není důvod ke smutku ani problém, buďte jen ráda a k sousedům nehleďte. Termín výchovného řezu je až do kvetení, takže je to v pohodě. A pokud máte pocit že se Vám větvička ulomí, udělejte menší redukci plodů na... celý příspěvek >
Kvetou moc brzo, 3.4.2011
Koukám nejen na ni ale i na loňské počasí. Loni 2.4. jsem psal že začínají, to jest pár květů. Od 23.3. do 30.3. bylo poměrně teplo ale 31.3. bylo už jen 9st. s třídenním deštěm což vše zabrzdilo. Naplno začaly až po oteplení 7.4. ale od 10.4.... celý příspěvek >
Meruňka odrůda Goldrich, 3.4.2011
Dobrý večer, jak píšete, každý máme různé chutě ale z cca 15ti odrůd ji dávám na jedno z posledních míst, do klasické meruňkové chuti má hodně daleko. prvotní nadšení z kdysi nové odrůdy vyprchalo velmi rychle. Navíc koncem března začala kvést... celý příspěvek >
Kvetou moc brzo, 3.4.2011
Dobrý večer všem, nasazené jako málokdy, krásně kvetou ale aby začaly kvést 25. března a 3.dubna byla třetina v plném květu, to nepamatuji. Ani ve svých análech 23 let zpět jsem tak brzké kvetení nenašel (JM). Nechci... celý příspěvek >
Altanova, 19.12.2010
Už skrze polohu stromů mých a pana Vysloužila nechci diskutovat jestli je Althanova méně či více sladší než zelená, u mě (JM) jsou obě zhruba na stejné úrovni.  Větší kazivost (Monilia) není odrůdou, ale každé červeně zbarvené ovoce od... celý příspěvek >
Jakou odrůdu merunky, 16.9.2010
Dobrý večer, jezdím asi 15km jižně od Příbrami na dovolenou a v okolních vesnicích jsou běžně meruňky vidět takže nevidím problém. Záleží jen na půdě a samozřejmě jsou vhodnější jinak situované svahy než severní.     ... celý příspěvek >
Vhodná odrůda do Prahy, 12.9.2010
Ještě bych něco přidal, meruňka chce lehčí půdu, žádnou slinovitou ani těžkou vlhkou půdu. Jak psáno výše, pozdnější - chutnější. Pokud jde o odrůdu, někdo chce něco novějšího, jiný zase klasiku. Já preferuji to druhé, Velkopavlovickou, Sabinovskou,... celý příspěvek >
Male plody, 6.9.2010
Dobrý večer, nechci a nebudu polemizovat o řezu ani výživě, faktem je že by měla být vyvážená ale aby běžný pěstitel mohl určit zda hnojí vyváženě, musel by mít každý chemickou laboratoř nebo minimálně 1x do roka dávat půdu na rozbor což je z mnoha... celý příspěvek >
Prosím o radu jakou odrůdu, 5.9.2010
Znovu zde na fóru a stále dokola budu mlet svou, nic lepšího než Boscovu jsem nejedl, absolutní chuťová špička... Jen by mohla plodit dříve jak za 6-9 let ale ta trpělivost stojí za to!           ... celý příspěvek >
Jablon granny smith, 5.9.2010
Osobně tuto odrůdu nemusím ale ze zvědavosti a také na  "nátlak"  manželky a dcery jsem jeden stromek zasadil na podnoži MM 106-lokalita Židlochovice. Jak známo silně trpí strupovitostí i když jsem ji zkušebně stříkal na... celý příspěvek >
Višeň - padá listí, 6.7.2010
Snad by to mohl být důsledek nadměrných srážek, moniliového úžehu a kdo ví čeho ještě, nevím, ale letos není normálního nic, ovoce žádné nebo jen na chuť, na stromech bují téměř všechny klasické i netradiční choroby, prostě  "svrab a... celý příspěvek >
Choroba jabloně, 29.5.2010
Ano, je to mšice jitrocelová. Zdravím
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika