Příspěvky uživatele - 221.199

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nejsladší třešeň, 17.5.2010
Jednoduchá odpověď, nejsladší je ta moje!! Ale vážně, doporučuji Vám Těchlovan, nejen pro mě je to absolutní jednička.           Zdravím
Marhula a vošky (mšice), 13.5.2010
Nejjistější je postřik Pirimorem.    Zdravím
Je plánovaný řez hrušky správný?, 6.5.2010
Což o to pane Vysloužile, Vy, já i mnozí ostatní přispívatelé to dokážeme, ale laikovi nezbývá než věřit prodejci respektive se obrátit o radu sem. Minulý rok mě známý požádal o radu a koupi stromů - jabloní na nechráněnou polnost. Záměrně jsem řekl... celý příspěvek >
Je plánovaný řez hrušky správný?, 4.5.2010
Vítku, jen k Vašemu bodu č.1.  Bohužel se na vyhlášky v dnešní době kašle, komerce je na prvním místě a koupit stromek který odpovídá 1. jakosti je docela kumšt. Možná tak první den prodeje na podzim je jakási šance. Já to řeším koupí špičáku... celý příspěvek >
Tři roky stará meruňka měla loni jednu meruňku, ale letos ještě nekvetla, 3.5.2010
Paní Petro, to není žádná tragedie, může to být tím jak psáno výš, ale např. Maďarská nemusí plodit ani 4. rokem a nejen ona. Každý rok to bývá jiné, doporučuji na mladé stromky s plodností nespěchat, odvděčí se Vám byť... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 3.5.2010
Pro hosta 33.30 : Vše zvadlé a suché dejte co nejdříve pryč a doufejte že to přežije. Paní Lído, nevím jak je stromek starý, ale zkusil bych neamputovat, ostatní viz výše. Větve by měly... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 3.5.2010
Paní Lído, není dobré kombinovat pro jeden účel dva postřiky, každý má jiné složení navíc Sporgon a Baycor se má použít 2X, před a po odkvětu, ale Horizon při počátku kvetení a dokvétání. Nestříkám preventivně každý rok, ale podle počasí a to... celý příspěvek >
Okousaný stromek, 2.5.2010
Pokud je na podzim sázený určitě bych zasadil nový i přesto, že nevím rozsah poškození.  Vím že to naštve, ale horší kdyby ožral 5ti letý. Zdravím.
Jak to vypadá s nakvétáním třešní, 1.5.2010
Myslím že Vám něco vyžírá pupeny. Co se týče kvetení tak dnešní líbání pod nimi jsem musel nahradit jabloněmi protože jsou už pár dní odkvetlé.     Zdravím
Moniliový úžeh nebo mrtvice?, 30.4.2010
Bez fotky těžko říct, může to být obojí ale u úžehu by byly letorosty a plodné trny povadlé, okolo klejotok a strom by začal obrážet. U mrtvice do týdne začnou vadnout některé větve nebo celý strom. Další možnost je namrznutí... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 28.4.2010
Každý rok je to jiné, jak jsem psal, záleží na počasí. Letos bylo na úžeh jak dělané a s jabloní to nesouvisí. Současný postřik už nemá smysl, ostříhejte napadené větvičky, už to tu bylo psáno. Pokud stromek nezajde což myslím že ne,... celý příspěvek >
Proc neplodi 12-leta slivon Malvazinka (v Praze)?, 27.4.2010
Já bych to viděl jako p. Pavlíček - Bonsai. Stříhat pečlivě každý rok po 12 let - proč? Nechte nůžky nějaký rok odpočnout a kochejte se jak krásně kvete a roste.           Zdravím.
Je toto moniliový úžeh?, 27.4.2010
Co se týče moniliového úžehu, záleží hlavně na počasí - vlhko okolo 13 st. ale není to vždy pravidlem, také záleží na tlaku této choroby který je v každém roce rozdílný. Sulka na kadeřavost stačí pokud trefíte vhodnou dobu a pokud chcete stříkat... celý příspěvek >
Jak to u Vás vypadá s nakvétáním slivoní - švestek, pološvestek?, 25.4.2010
Jižně od Brna odkvétají (max. ještě 2 dny), úplně Wazonova renkloda, President a Čačanská Najbolja. Vše maximálně nasazeno.      Zdravím
Jak mam zastrihnout tyhle tresne?, 21.4.2010
Dobrý večer, vlastně noc, pane Kacíři, mám k Vám jediný dotaz. Řekněme že jsem laik a mám takovou třešeň jako prvotní tazatelka, tedy s uříznutým nebo jinak poškozeným terminále pokud se tento tak dá nazvat. Co byste s takovým stromkem udělal kromě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika