Příspěvky uživatele - 182.35

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
oliva, 15.3.2009
Oliva se dá stříhat úplně bez problémů. Sestříhejte jí do tvaru, který vám bude vyhovovat. Ale určitě jí nedělá dobře přílišné teplo při absenci světla. Oliva potřebuje ke zdravému růstu vysokou úroveň slunečního svitu, jinak vytahuje. Měla jste jí... celý příspěvek >
Fíkovník, 13.12.2008
Fíkovník je svým způsobem plevel a stačí mu jakákoliv půda. Naopak v dobře vyhnojené a na živiny bohaté zemině vám sice vytvoří krásné listy, ale málo plodů. Mulč samozřejmě můžete použít, je vhodný na zimní zakrytí, takže pokud by fíkovník omrzl, od... celý příspěvek >
Fíkovník, 12.12.2008
Co píší prodejci není podstatné ( vesměs všichni lžou, aby prodali své zboží). .Zajímají mě vlastní poznatky. Je to u různých odrůd různé. Některé plodí na novém dřevě, některé na starém. Mám oboje.
Fíkovník, 1.12.2008 Obsahuje fotku
Fíkovníky rodí jak na novém, tak na starém dřevě. Odrůdy vhodné do našich podmínek - např. Hardy Chicago nebo Brown Turkey při omrznutí a následném seřezání až ke kořenům většinou stačí ještě týž rok plodit a dozrát.Následující obrázky ukazují růst... celý příspěvek >
pepíno, 25.11.2008
To vše je následkem neznalosti. Prodejci by měli ke každému neobvyklému ovoci či zelenině dát > návod k použití <. Ale bohužel... Většina těchto plodů je z dovozu a musí se tímpádem trhat v nezralém stavu. Pokud plody následně nenecháte dojít,... celý příspěvek >
informace o pěstování fíku - smokvoň, 12.11.2008 Obsahuje fotku
Ještě i na začátku listopadu občas dozraje nějaký fík. Listí už je sice opadané, ale plody ještě drží. Po krátké době dormance se mohou stříhat řízky pro zakořenění v agroperlitu. standab(zavináč)cbox.cz
informace o pěstování fíku - smokvoň, 26.10.2008 Obsahuje fotku
Z odolných odrůd je to English Brown Turkey, Hardy Chicago, Bayernfeige Violetta, Romano Nero a několik variet noname odvozených od těchto odrůd. Dále několik druhů choulostivějších, které potřebují na zimu uklidit, např. Bécane nebo Beyaz Incir. Co... celý příspěvek >
informace o pěstování fíku - smokvoň, 26.10.2008 Obsahuje fotku
Pro pěstování v našich podmínkách se jeví jako nejlepší odrůdy Brown Turkey, Hardy Chicago a variety odvozené od těchto odrůd. Jsou poměrně mrazuodolné, krátkodobě až do - 20C.
informace o pěstování fíku - smokvoň, 25.10.2008
Pěstuji fíkovníky cca 25 let a pravidelně mi plodí. V současné době mám asi 12odrůd, většina je schopna přežít zimu a plodit i v našich podmínkách.standab(zavináč)cbox.cz
Zná někdo tohle exotické ovoce?, 15.10.2008
Ziziphus jujuba - čínská datle.
Kdo mi poradí?, 11.4.2007
Bohužel, toto vše už jsem zkoušel, ani z Receptáře, z Ptáka Loskutáka a ani z botanické zahrady Na Slupi mi nikdo neodpověděl. Dokonce jsem posílal mail s dotazem i panu Václavu Větvičkovi - žádná odpověď.
Schisandra, 10.3.2007
Mám Schizandru chinensis již dvacet let zasazenou u domu mezi břečťanem a mohu vás ubezpečit, že nepotřebuje žádnou péči. Roste sama jako liána a břečťan jí poskytuje oporu. Jinak je možné jí pnout po drátěnce jako révu nebo kiwi. Nemá žádné zvláštní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika