Schisandra



host - 182.35 (?)
10.3.2007 15:52
Mám Schizandru chinensis již dvacet let zasazenou u domu mezi břečťanem a mohu vás ubezpečit, že nepotřebuje žádnou péči. Roste sama jako liána a břečťan jí poskytuje oporu. Jinak je možné jí pnout po drátěnce jako révu nebo kiwi. Nemá žádné zvláštní nároky na umístění ani hnojení.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 51.242 (?), 4.3.2007 18:25, zobrazeno: 49567x
Dobrý den, dostala jsem sazenici schisanrdy prý se pěstuje jako kivi. Nemate někdo skušenost s pěstováním. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.35 (?), 10.3.2007 15:52
Mám Schizandru chinensis již dvacet let zasazenou u domu mezi břečťanem a mohu vás ubezpečit, že nepotřebuje žádnou péči. Roste sama jako liána a břečťan jí poskytuje oporu. Jinak je možné jí pnout po drátěnce jako révu nebo kiwi. Nemá žádné zvláštní nároky na umístění ani hnojení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.100 (?), 13.3.2007 14:25
Aha, mne by zase zajímalo jak je to s jejími plody. Jsou dobré? nebo hlavně léčivé.. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 51.242 (?), 15.3.2007 12:27

dobrý den jsem z Náchoda nevite někdo jestli mi tady poroste ? Taky mě zajímá jakou má chut a její léčivé účinky. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.49 (?), 22.3.2007 23:16
schizandra ma opravdu podobné nároky na pěstování jako drobnoplode kiwi je to taky liana,která snáší pokles teploty až na -30 cchut plodu je sladkokyselá v číně se jim říká plody 5 chutí.schizandra tak jako např.ženšen není léčivá rostlina,ale jedná se o rostlinu ,která zlepšuje celkový psichický stav,ostrost vidění,dychání...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.100 (?), 30.3.2007 10:17

ano, chuť je sladkokyselá, to jsem taky četl ve všech možných recenzích, ale je to trochu nicneříkající..

Zajímal by mne osobní názor nějakého pěstitele v tom smyslu, jestli jsou plody opravdu dobré..

děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.79 (?), 15.4.2007 14:36

Schisandra je sibiřská rostlina a to přináší jisté problémy - nemá ráda naše mírné zimy a "rozcourané" jaro - předčasně začne rašit a pozdní mrazíky pak často poškodí květní poupata, slušné úrody plodů se pak dočkáte jen občas. Paradoxně tak v chladnějších oblastech může být její pěstování snazší. Co se chuti týče, je spíš hodně kyselá, trochu připomíná citrón (i vůní) s výraznou příchutí pryskyřice. Při velké úrodě jsem dělal sirup smíchaný ze šťávy schisandry a beztrných ostružin, byl výborný. Sušené ROZDRCENÉ plody míchám s květem černého bezu a lipovým květem. Mírně přislazeno medem to dává chuťově výborný čaj proti chřipce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.99 (?), 26.6.2007 16:14
Dobrý den, my doma používáme během vegetace list schisandry, léčí únavu, nachlazení, žaludeční potíže, stačí 5-7 listů pořádně rozžvýkat. Pokud chcete mít dobrou úrodu plodů, je nutno mít víc rostlin pro lepší opylení. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 26.6.2007 16:35

Pozor na mylné informace. Shizandra chinensis je už podle názvu Klanopraška čínská - né sibiřská.

Ale jinak je fakt, že je problém s těmi mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.37 (?), 7.8.2008 9:58

... ano takovým rostlinám se říká adaptogeny :

- musí mít jen minimální nepříznivé působení na fyziologické funkce organismu,
- musí zvyšovat odolnost organismu proti nepříznivým vlivům nikoliv specifickým účinkem, ale prostřednictvím široké škály fyzikálních, chemických a biochemických faktorů,
- musí mít celkově normalizující účinek, zlepšující všechny stavy a nezhoršující žádný z nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika