Fíkovník



Stanley_51 - (23) - 182.35 (?)
13.12.2008 10:32

Fíkovník je svým způsobem plevel a stačí mu jakákoliv půda. Naopak v dobře vyhnojené a na živiny bohaté zemině vám sice vytvoří krásné listy, ale málo plodů. Mulč samozřejmě můžete použít, je vhodný na zimní zakrytí, takže pokud by fíkovník omrzl, od kořenů vyžene nový obrost a většinou stihne i nasadit plody a uzrát. Ale to již závisí na konkrétní odrůdě a lokalitě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 76.122 (?), 12.12.2008 23:39

(ale nejčastější je na letošním nebo na obou)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 13.12.2008 10:12
pekny den, nevi nekdo zda by fikovnik snesl mulcovaci kuru?namnozil jsem si jej a chtel bych ho vysadit na pekne misto, vcetne zakurovani... nevim proto, zda je vapnomilny ci zda by snesl mulc... diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stanley_51 - (23) - 182.35 (?), 13.12.2008 10:32

Fíkovník je svým způsobem plevel a stačí mu jakákoliv půda. Naopak v dobře vyhnojené a na živiny bohaté zemině vám sice vytvoří krásné listy, ale málo plodů. Mulč samozřejmě můžete použít, je vhodný na zimní zakrytí, takže pokud by fíkovník omrzl, od kořenů vyžene nový obrost a většinou stihne i nasadit plody a uzrát. Ale to již závisí na konkrétní odrůdě a lokalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 14.12.2008 10:30
dekuji za odpoved... jinak sem vkladam fotku meho zazimovaneho fikovniku... az to podle zimy vypada, ze to prozatim bylo zbytecne...
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 16.1.2009 1:47

No nebylo, zima přituhla i tady u nás v polabí..  Minimálku podle domácí meteostanice mám z minulého týdne -16,3 C! Jaké padly minimální teploty u vás vážení pěstitelé fíkovníků?

fikus v zimě
fikus v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 16.1.2009 12:40

Tedy takhle přesně to nesleduju, ale pod -15 bylo skoro určitě. Jsem zvědav jak to ten muj přečkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.107 (?), 16.1.2009 13:29

On to přečká, při nejhorším omrzne nadzemní část a na jaře obrazí a rychle doroste původních rozměrů a zaplodí. Já jsem jeden loni na jaře po několika letech na jednom místě celý vykopal, a jaké pak bylo letos moje překvapení, někdy v květnu, tedy rok po vykopání, se objevil nový výhon, který ještě stihl dorůst cca 0,5m. Když jsem hledal z čeho se objevil, nenašel jsem do hloubky 40cm nic (dál už jsem nehledal). To znamená, že rostlina měla dostatek kořenů a tedy i zásobních látek ještě v hloubce 40 cm a hlouběj na to, aby dokázala přežít 1 rok bez nadzemní zelené části a pak ještě vytvořit životaschopnou odnož. Všechna čest, je to jedna z nejodolnějších rostlin co znám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.146 (?), 16.1.2009 21:45

Zdravím všechny pěstitele fíkovníků. Mám fíkovník jeden druh 15 let. Pěstuji ho v nadmořské výšce 200m.n.m. Jižně od Brna. Jeden mám cca osmiletý - keř 5m dovýšky i šířky. 3 roky nebyl v zimě zabalen a v pohodě. tedka bylo -18 tak uvidíme v dubnu jak to s ním zacvičilo. jinak do -15 je v pohodě bez balení. v r. 2008 jsem jen z něho sklidil tak 40 kg. První úrodu plodí na loňským dřevu v létě a až druhou koncem září do zámrazu na letošním. Roste v každé půdě a nehnojím ho a mám pro to důvod. hnojený a hojně zalévaný vyroste i 1,5m za rok, ale dřevo nevyzraje a zmrzne. proto je mu "trápení" suchem od konce léta jen ku prospěchu. nenaroste tolik, ale zato přežije zimu. jinak fíkovníky z baumaxu - holandska, nebo z chorvatska a itálie nebo ze semen vyhodte. sezente si z místních rostlin. M.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 16.1.2009 23:24

A určitě záleží na tom odkud rostlina je? Pokud je to stejná odrůda tak by snad mělo být jedno odkud je, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.29 (?), 18.1.2009 16:47
u nás (okr.Beroun)n.v.340mnm byla nejchladnejsi teplota-14,2...tak si rikam, ze kdyz pred 3-4lety preckal-16 a byl o dost mensi, tak tohle snad byla pro nej hracka-snad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika