Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bohemia nepřekonaná, 29.10.2011 Obsahuje fotku
Včera jsem otrhal zbylé plody Bohemie, které jsem na stromě ponechal v rámci postupné sklizně. Jednalo se o drobnější plody, které bych jinak vyřadil a zmoštoval. Rubín a obě Bohemie reagují na postupnou sklizeň výrazným nárůstem... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 29.10.2011
Pokud vylisujete za rok 10 litrů moštu, pak to lze.
Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?, 29.10.2011
Určitě nemohu říci, že mám s droždínským zahradnictvím samé špatné zkušenosti, sortiment mají široký jako málokdo. Jednou jsem u nich koupil Granatinu a vyrostl z něj hořký parkový jeřáb (nešlo o výhon z podnože, korunka byla zapěstovaná). To se... celý příspěvek >
Řez broskvoní, 26.10.2011
Já bych broskvoň nyní neřezal ani nesázel. Zakrechtoval bych ji do záhonku a vysadil až v dubnu a poté ostříhal. 
Proč neprorazil General Leclerc, 26.10.2011
Vonku jsem nepěstoval, Děkanku ano. V mých horších polohách má v běžných letech chuť spíš podprůměrnou. Přitom by mělo jít o královnu hrušek. Zřejmě chce lepší polohu. Asi proto není v našich zahradách příliš často pěstovaná. Jestli mají Vonka a... celý příspěvek >
Slivovice - kvas, 26.10.2011
Nevím, jestli je to dobrý nápad. Aroma švestek se odstraněním dužiny spíš zeslabí a to by bylo škoda. Navíc si myslím, že vylisování se Vám nepodaří. Se švestkami jsem to nezkusil, ale s jablečným kvasem ano. Struktura vykvašené drti je jiná než... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 26.10.2011
Mám obě odrůdy na jednom stromku. V chuti jsem rozdíl nezaznamenal, v době zrání prakticky taky ne. Obě dozrávají postupně. Ty červené mi připadají nepatrně menší, ale možná je to jen umístěním větví na stromku.  P"oloha není ani zdaleka... celý příspěvek >
A tuhle znáte? (Identifikujte odrůdu), 24.10.2011
Myslíte Křivici, taky mě tuto hrušku připomíná.
Stara okna na sklenik, 24.10.2011
Zvažte, jestli je to skutečně dobrý nápad. Vytvořit skleník či zimní zahradu ze starých oken jistě lze. Ale: 1. Nevypadá to hezky 2. Konstrukce skleníku vyžaduje umístění některých oken naležato či mírně šikmo. Kon strukce oken s tím nepočítá,... celý příspěvek >
Pokaceni tresne, 20.10.2011
Můj ořešák (a spousta jiných) roste v bezprostřední blízkosti dalších ovocných stromů a na jejich plodnosti se to nijak neprojevuje.
Špatná kvalita kupovaných švestek, 20.10.2011
Ono nejde až tak o to, jestli a jak dlouho zralé švestky vydrží v chladírně, ale jak snášejí přepravu. Potom stačí, aby pár měkších prasklo, vytekla šťáva a je zle.
Špatná kvalita kupovaných švestek, 20.10.2011
Občas ochutnám ze supermarketu jablko které nemám a zřejmě nikdy pěstovat nebudu |(Pink Lady, Braeburn, Grany Smith, Fuji, aj.,). Přiznám se ale, že švestky z obchodu jsem nejedl nikdy. Ani mě to příliš neláká, prodávat dokonale... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 19.10.2011
Prakticky doslova souhlasím s tím, co pan 153.9 napsal.    Náš vztah ke starým odrůdám je podobný vztahu milovníka aut třeba k Tatře 603. Když otevře kapotu a sedne si za volant, srdce mu zaplesá.  Ale na cestování do práce si... celý příspěvek >
Záchrana jabloně po nešťastném uříznutí kusu kmene?, 19.10.2011
Uložíme-li rouby více způsoby - do trubky, dso ledničky, jen tak do země, určitě neprohloubíme.   Pokud použijeme rouby na roubování kopulací v předjaří, tedy v březnu, nebude s jejich uchovatelností nejspíš potíž. Větší problém může být v... celý příspěvek >
Záchrana jabloně po nešťastném uříznutí kusu kmene?, 18.10.2011
Listí ze stromu pokáceného zazelena obvykle neopadá, nýbrž zvadne a uschne na větvích. Proto bych rouby nařezal ihned, odlistil a uložil.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika