Příspěvky uživatele - 67.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivoň President, 7.9.2017
Dával jsem Prezidentovi šanci hezkých pár roků. Letos na jaře jeho éra skončila. Chuťově dobrý, ale hnilobě každoročně unikla tak 1/3 plodů. V plné zralosti a plné sladkosti jsou plody taky hodně měkké. Na jedné větvi přiroubovaný Topgigant zraje... celý příspěvek >
Používáte drtič?, 4.9.2017
To jak označují strojky ve Stize, jste zjistil z originálu, nebo z českého překladu prodejců? 1. Ve firmě Stiga - ve Švédsku i v Itálii, ať v továrně či projekci, se česky patrně nemluví.  2. Prodejce obvykle nebývá překladatel. Pozn.:... celý příspěvek >
Stanley - jedna z nejužitečnějších odrůd minulosti, 4.9.2017
MV, porovnáváte naprosto rozdílné pěstovatelské podmínky. Porovnávám přesně stejnou zahradu, na níž mi Stanley - jako všechny ostatní "bosenské" švestky před lety nechutnala, zatímvo dnes její chuť na stejném místě Svitavska chválím.  ... celý příspěvek >
Zvláštní strom, 21.8.2017
Tedy SPCH, jestli jste to neopsal, tak je to zatím Váš největší literární výtvor.
Ideální slivoňový semenáč, 21.8.2017
Ontario - alespoň u mě - roste diametrálně bujněji než Z.r. Na jednu věvičku Zelené r. jsem si Ontario narouboval. Je to nepěstovatelné, za 2 roky byla ta větvička silnější než všechny ostatní dohromady. Pokud by se růstové vlastnosti a vitalita... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 20.8.2017
píšete, že slivoň Procházkova nemá největší plody, co si pod tím můžu představit? Asi jako Wangheimova (možná nepatrně větší), kterou připomíná i tvarem a nazelenalou dužinou. Na rozdíl od ní voní podobně jako Katinka. Zatímco Wangheimova u nás... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 20.8.2017
Falešný Opál bude zřejmě Viktorie. Pravý Opál už je víc jak 2 týdny pryč. Všechny Vaše plody mi přijdou tvarem i barvou typické, krom Stanley. Ten u nás vypadá jinak. Šedě ojíněný a ne tak oblý. Čačanská rodna, Tuleu gras a Haganta ještě u nás... celý příspěvek >
Ideální slivoňový semenáč, 20.8.2017
Marunke se množí vegetativně, což znamená přenos viróz. O Chrudimské,. jako podnoži, jsem neslyšel. Odrůda sice mimořádně plodí, ale samotná roste snad ze všech švestek nejslaběji. S tím vitálním růstem to víte najisto? Jinak dík za tip,... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 17.8.2017
Já mám Topaz na semenáči doteď. Jistě to jde, ale plody jsou v některých letech drobnější a procento nekvalitních při sklizni dost vysoké. Myslím ale, že je to obecná vlastnost Topazu jako odrůdy
Slivoň Amers, 17.8.2017
Plodově je Amers kvalitní. Letos tedy ještě není zralý. Zato monilie na něm řádí. Náchylnější je už snad jen Topstar.
Choroba Admirálu, 17.8.2017
Já používám čistý chlorid vápenatý. Aplikaci je třeba opakovat, což si u mikroprvků nejsem jistý. Taky to vyjde levněji. Do konce června dávám místo chloridu dusičnan.
Amsdenova, 15.8.2017
Amsdenova je vynikající bělomasá broskev..  Vynikající je i na zavařování! Tyto dvě věty se vzájemně vyvracejí.
Ovocné stromky nerostou, 14.8.2017
Maximum kořenů u jabloně na M9 je v hloubce 60 cm, ta Austrálie je přeci jen trochu dál.     Máíte-li k dispozici černozem navíc, promísil bych ji se stávající zeminou. Skutečnost, že spodina pod 30 cm ornice vypadá jinak, ještě... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 14.8.2017
Ta "šlechtěná" durancie je šlechtěná jen tím, že je naštěpovaná na myrobalán kvůli snadnějšímu množení. Jinak je stejná.    Násada samozřejmě vliv na velikost má. Nicméně k duranciím 5 cm v průměru Vám blahopřeji.
Azura, 14.8.2017
U mě zatím tvrdé.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika