Příspěvky uživatele - 67.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkoušel jste někdo mikorhizu na jablůňky?, 18.9.2017
Zkusil jsem mykorhizu jen u výsevu semenáčků na podnože. Ale přesné srovnání, jak by rostly s mykoprhizou a a bez ní, to nemám.     Každopádně u výsadby ovocného stromku bych finance na mykorhizu radši utratil za kvalitní kompost, zeminu,... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 18.9.2017
Obě rodičovské odrůdy - Topaz i Fuji jsou náročné na teplo a v mých podmínkách tak na hranici pěstovatelnosti. U Lucy se o velkých nárocích na polohu nepíše. Nebylo by to nic divného, Kids Orange, Dublet, Jonadel, Šampion, Denár, Desert, to všechno... celý příspěvek >
Kráľovná Viktoria, 11.9.2017
Myslel jsem si, že plody mají být žluté. Když začaly růžovět, sežrala je monilie.
Golden Delicious, 11.9.2017
Ako neskoré sa rysujú Ligol, Braeburn, Karneval, Topaz, Fuji, Idared, Shalimar a aj Jonagored Tak ty si napíšu a asi je rovnou vyřadím. Decembrové sklizně, to není nic pro mě (SPCH).
Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 11.9.2017
Ani čerstvá mrva hozená ke stromkům nevadí, únik dusíku, pokud jí rozhodíte pozdě na podzim bude malý. Stromkům možná ne, mně by rozházená mrva po povrchu zahrady trochu vadila.  1. Únik dusíku do vzduchu je přímo úměrný síle zápachu. A... celý příspěvek >
Golden Delicious, 11.9.2017 Obsahuje fotku
U nás jablka o moc dřív nedozrávají. Na stromě mám ještě James Grieve i Desert. Jedničkou na stole je v těchto dnech State Fair - v podstatě pozdně letní odrůda.
Otravné žáby, 11.9.2017
pulců rosniček v úplně čisté dešťové vodě, že sežerou i komáří larvy plus všechno, To jsou právě ty extrémní podmínky, které u nás nejsou. Bohužel...
Pomoc s odrudou, 11.9.2017
Škoda, že jste nenechal celou stopku, ta je pro Rubín docela typická. Není na sklizeň zimní odrůdy ještě příliš brzy?
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 10.9.2017
To bych neviděl jako zklamání, naopak! Všichni hledáme švestku, která se bude co nejvíc podobat Domácí. Vždyť ta je chuťově nepřekonaná a nepřekonatelná. Já tam ten rozdíl taky nevidím. Bohužel podobná je i citlivost k PPV. 
Těchobuzická, 7.9.2017
To je rozhodně největší plus odrůdy. Elena u mě hnije o trochu víc, ale zatím patří spíš k těm méně postiženým hnilobou. Topstar, Tophit, Empress, tam je monilie jako doma.
Množení angreštu, 7.9.2017
Angrešty kupodivu ochotně vytvářejí semenáčky z popadaných plodů. Mám pod keři mulčovací textilii s rozpadlou štěpkou a semenáčkům se v ní docela daří. Rozpoznat semenáčky (s drobnými lístky) od silných výmladku matečného keře je ovšem snadné. 
Těchobuzická, 7.9.2017
Těchobuzickou jsem koupil před lety na myrobalánu, myslím, že to není ideální podnož pro ni. Na první úrodu jsem čekal 8 let, přírůstky jsou pořád velké a plodnost - i když letos to ujde - rozhodně větve neláme.Nějaká slabší podnož by asi slušela... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 7.9.2017
Mně přijde, že Rubín (Bohemia) čerstvě utržený je přeci jen trochu víc nakyslý. Ideální chuť přijde po pár týdnech ležení. I po Vánocích je výborný, pravda kvalita jde pomalu dolů. Jak už jsem psal, jablka při velké úrodfě sklízím natřikrát v... celý příspěvek >
Hrábě na zapracování travního semena do substrátu, 7.9.2017
Nevím, jak často zakládáte trávníky. Ale pořizovat jednoúčelové nářadí jako vozíky, rozmetadla či hrábě na založení jednoho trávníku kolem domu mi nedává smysl.    Travní semeno vzejde pouze rozhozené i (lépe) zapravené pod povrch.... celý příspěvek >
Těchobuzická, 7.9.2017
Jak si letos stojí vaše Těchobuzická? Já ji protentokrát musím pochválit. Zaplodila dobře, plody postupně dozrávají do velmi dobré kvality. Co je hlavní, postižení monilií je i bez chemické ochrany minimální. Přitom na jedné větvi přiroubovaná Thames... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika