Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
kosa, 17.9.2007
neříkal bych, že kosy jsou nyní tvrdší než dříve, záleží jaký materiál použije výrobce. Něco jiného je dnes levná kosa určená pro zavěšení na zeď do chatky a jednou za rok na posekání plevele za plotem a něco jiného je kosa dělaná třeba pro... celý příspěvek >
vyhnívání stromu, 17.9.2007
Taky se připojuji. Co jde vybrat, tak z dutiny vybrat, pak ošetřit proti hnilobě,  dutinu zastřešit, proti vodě stékající po kmeni bych zkusil těsnou stříšku a trvale měkký tmel, možná jen obyčejný štěpařský vosk a zespodu, kde odhadem dutina... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 17.9.2007
Já doma nerezovou ždímačku mám. Vypadá zvenku dobře, ale zevnitř, kde by tekla ta šťáva je to obyčejný černý plech a utěsněný jakýmsi pochybným tmelem. Získávat mošt ždímačkou bych dělal jen takovou, která má i ten vnitřek nerezový. A navíc není... celý příspěvek >
Pěstování starých odrůd jabloní na nízkých tvarech, 17.9.2007
nevím, nevím. Staré odrůdy jabloní stříkat asi nebude potřeba. Mně se zdá nejvhodnější polokmen do výšky takových 4 - 5 - 6 metrů. Po takových stromech se lozit nemusí, všechno se dá udělat z hliníkového žebříku, který je dost lehký a tudíž vhodný i... celý příspěvek >
Sekačka na velmi vysokou trávu, 17.9.2007
Na 500 m2 je nejlepší sekačka značky  K.O.S.A. Spotřebu odhaduji na flašku slivovice, whisky nebo rumu podle třídy sekáče.
Slivovice vs. calvados, 4.9.2007
Planá jablka mívají poměrně tvrdou dužinu a poměrně ostrý sladkokyselý mošt. Staré odrůdy mají tu tvrdou dužinu i ten mošt po nich, třeba jadernička ale znatelně i jiné. Novější odrůdy mají vyšlechtěnou měkčí dužinu a často méně kyselý planější... celý příspěvek >
Myš pod podlahou, jak na ni?, 4.9.2007
A nemáte vedle nějakou hospodářskou budovu s nějakým menším nepořádkem nebo hospodářským zvířectvem? Pak by to mohli být i potkani. Já bych za prvé vyloučil tuto možnost úklidem a vyhledáním nor zvenku. Otázla je, co se stane, když tu noru třeba... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 4.9.2007
Já dávám do kvasu a dobré do sklepa staré i novější odrůdy. Z novějších je horší i mošt a tím taky i kvas. Ale to je rozdílné odrůda od odrůdy, možná, že nějaká úplně nová rezidentní odrůda bude zase na kvas dobrá.
Slivoň na Severní moravu?, 4.9.2007
V době, kdy u nás nebyla ještě šarka jako kluk jsem chodil jak začaly první mrazy v listopadu po švestkách v živých plotech, kolem cest a na podobných místech. Na stromech zůstávalo vždy v každé koruně několik scvrklých polovysušených... celý příspěvek >
Odstranění kalu z jezírka, jak na to?, 31.8.2007
Já myslím, že pokud je dobrá přírodní rovnováha v jezírku, kal se odsávat nemusí, protože tam nevadí. Pokud to je jezírko s rostlinami.
Jak vyčistit jezírko od řasy., 31.8.2007
Když se ponechá sobě, po několika letech se voda do rovnováhy a vyčistí.  Podle mých zkušeností musí jezírko po několik let procházet etapou komářích larev, zelených řas, dále etapou "potvor", co ty řasy žerou, snad vodních vší a nakonec... celý příspěvek >
chmel otáčivý, 31.8.2007
Roste hodně v lužních lesích kolem řek a potoků.  Nebude to sice šlechtěný chmel, takže výnos bude o něco menší, ale nějaké hořčiny v němu budou. Podle ochrany lesa, kde ho najdete, buď vyloupněte rostlinu s kořeny nebo až šišice chmelu začnou... celý příspěvek >
Jak ředit Roundap?, 31.8.2007
Děkuji za radu.
Slivoň na Severní moravu?, 31.8.2007
To je právě ideální kombinace u Parmény. Nejlepší jabka z jižní osluněné části stromu bez strupovitosti na konzum, zbytek na pálení. A Parména má právě z podzimních jablek velice širokou časovou dobu, kdy je jedlá.  Parména je jedlá u jablek... celý příspěvek >
pěstování hlívy, 31.8.2007
Podhoubí by mělo růst během teplých dnů, plodnice by se měly iniciovat po nějaké době 12 - 24 hodin v chladu. Zkoušel jsem přenášet do sklepa, ale nepovedlo se.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika