Příspěvky uživatele - Kamil Hasman

Fólie versus mulč, 1.1.2018
Pan Standa má problematiku teoreticky dobře zmáknutou. Teď trocha malopěstitelské praxe. Převážná většina zahrádkářů seká trávu sekačkami a traktůrky tvz. na špenát. Při sekání bez koše sice organicky hnojíme, ale o převážnou část posekaného... celý příspěvek >
Fólie versus mulč, 1.1.2018
Tohle všechno je v podstatě pravda. Klidně ale můžeme doplnit pravidlo číslo čtyři - při pravidelné seči (7 - 10x za sezónu) nedojde k odkvětu trav, tudíž se nemusíme zaobírat jejich semeny. Pravidlo číslo pět - při přisypávání tenké vrstvy posekané... celý příspěvek >
Meruňka Luizet, 1.1.2018
Poprosím pana Jirku, aby dal časem vědět, zda skutečně obdržel meruňku Luizet. Za pár let poreferujte. Děkuji. Dle stránek prodejce je odrůda vyprodaná.
Roubování ovocných stromů, 1.1.2018
Mladý stromek klidně oroubujte nůžkami, u toho patnáctiletého bych raději rouboval za kůru (budete mít s přeroubováním méně práce). Pro práci s těmi roubovacími nůžkami Extol je lépe mít silnější rouby centimetrového průměru a festově vázat. Při... celý příspěvek >
Fólie versus mulč, 1.1.2018
Určitě ano, ale do travního drnu se špatně seje.
Fólie versus mulč, 1.1.2018
Z pohledu udržení vláhy je optimální textilii ještě přikrýt travním mulčem. U broskvoní už mnoho let používám rozložené krabice překryté posekanou trávou. V pásové výsadbě se mi mezi stromky osvědčila tkaná textilie vyšší gramáže. O podsadbě... celý příspěvek >
Velmi pozdní odrůda jabloně do malé zahrady, 26.12.2017
Přidám pár vět o vyšších kmenných tvarech, Goldstaru a vosách. Na stometrovou zahrádku bych si vysokokmen velmi rozmýšlel. Limitem bude blízkost domku, plotu, zastínění sousední minizahrádky atd. V letošním roce nejlépe vosám unikly odrůdy sklizené... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 21.12.2017
No vidíte. Má takový popis šanci zaujmout začínajícího pěstitele? Má! Protože takový člověk chce jasně definovat chuť, velikost, vzhled a skladovatelnost jablka (plodu obecně). Později jej možná bude zajímat odolnost proti chorobám, růstové... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 21.12.2017
Přidám krátké doplnění prvního odstavce pana Daníka. Ano, dříve se popisy odrůd opakovaly, ale dnes je situace možná ještě horší. Informace o jednotlivých kultivarech jsou doslova na pár řádků, s použitím vágních termínů, bez odborné hloubky, bez... celý příspěvek >
Prostokořené stromky - zima, 17.12.2017
Já toto podzimní nakopčení také praktikuji, ale mám k tomu jiný důvod. V naší oblasti jsou často suché zimy, a tak po důkladné zálivce nakopčím půlmetr zeminy proti vysychání.
Topaz nepřekonaný, 15.12.2017
Ano, jsou to fotky pro lidi s výjimečnou představivostí, určitě se nebudou líbit každému.
Topaz nepřekonaný, 15.12.2017
Pane Starší, Topaz sice máte kyselý, ale fotky vkládáte pěkné .
Gisela 5, 12.12.2017
S mezištěpením Hardyho m. jsem se setkal v jedné ovocné školce, ač podnoží nebyla kdouloň (semenáč - Hardyho - Kumoi). Pokud si dobře pamatuji, tak nějaká ČSN udávala i povolená vyhnutí kmínků, pro I. jakost tuším 10°, pro II. 25°. Prostým odhadem... celý příspěvek >
Gisela 5, 12.12.2017
V posledním desetiletí jsem viděl mezištěpování jabloní jen u vyšších kmenných tvarů (VK, PK), a to odrůdou Jakob Fischer (sem. Jaderničky - Jakob Fischer - finální odrůda). U zákrsků a čtvrtkmenů jsem tento postup nezaznamenal. K prodražování sadby... celý příspěvek >
Už jste začali s odběrem roubů?, 12.12.2017
Rouby peckovin jsem již odebral, zabalil a uskladnil. Jádroviny chystám dle požadavku konkrétního zájemce od prosince do počátku března. Snažím se co nejvíce zkrátit dobu mezi nastříháním roubů a jejich odesláním, mám pak lepší přehled o zásilkách a... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika