Jarka



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?)
26.9.2018 15:07

Přichází mi na mysl otázka, proč holovousští šlechtitelé nepoužili svoji Jarku pro další šlechtění a místo ní sáhli po tom "prokletém "smiley střížovickém Rubínu. 

Např. : Odrůda Andera vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín, odrůda Benet
vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín‘, odrůda Rosabel vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín‘, atd...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 10.8.2018 15:50

První jablíčko na loňském roubu na palmetě.Příjemně mě zatím překvapuje.Větší nádherně pravidelný plod.Uvidíme jak se bude vyvíjet.Snad jej dopěstuji.Jarka byla prezentována kdysi jako nástupce Rubínu.No asi doplatila na své jméno.Kamošovi u píva jsem vykládal že jsem narouboval Deligu a Jarku.Začal se nevěřícně smát jak může někdo pojmenovat jablko Jarka.Připadalo mu to směšné.- Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.8.2018 21:03

Jarka určitě není špatné jablko. Mám strach používat pojmy jako překonaná, neúspěšná, zapomenutá, nic takového. Ostatně pan prezident ji přivezl i do Číny.
   Nevím, jestli měla být nástupcem Rubínu, ostatně má shodné rodiče, je to spíš sourozenec. Rubín jednoznačně překonává v charakteru růstu - dobrém obrůstání a taky v plodnosti. Za Rubínem zaostává ve velikosti a atraktivitě plodů. Chuť je kategorie značně subjektivní, oba rodiče jsou delikátní, i Jarka chutná velmi dobře. 
   Je pravda, že díru do světa Jarka - na rozdíl od Rubínu - neudělala. Můžeme debatovat, proč tomu tak je. Má-li na tom podíl i její jméno, nevím. Každopádně Dukát, Fantazia či Delicious zní lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 25.9.2018 20:59

Jarka - 2018 - první plod na Verierově palmetě

Česká odrůda (G.Delicious x Lord Lambourne).Nemám dosud žádnou chuťovou zkušenost ale velikostí, tvarem a příjemně žíhaným plodem rozhodně nebude ostudou. O atraktivitě nemluvě, oproti předcházejícím tvrzením zde publikovaným.Její tvorba plodonosného dřeva ji mimo jiné také předurčuje pro přísné pěstitelské tvary.Na chuť jsem opravdu zvědavý.

Zahradě a poznávání pravdy zdar - Mičurin II (470 m)






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.9.2018 22:21

O atraktivitě nemluvě, oproti předcházejícím tvrzením zde publikovaným.

Vám přijde plod na fotkách svým vzhledem a vybarvením mimořádně atraktivní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.140 (?), 26.9.2018 7:51

ANO - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 61.187 (?), 26.9.2018 15:07

Přichází mi na mysl otázka, proč holovousští šlechtitelé nepoužili svoji Jarku pro další šlechtění a místo ní sáhli po tom "prokletém "smiley střížovickém Rubínu. 

Např. : Odrůda Andera vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín, odrůda Benet
vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín‘, odrůda Rosabel vznikla z křížení ‘Melrose‘ x ‘Rubín‘, atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 18.11.2018 13:35

Jarka - 2018 - první plod

Včera jsem Jarušku ochutnal.Příjemná chuť, Hustá, jemná, křuplavá a silně šťavnatá.Velice příjemně se konzumuje.Trošku chybí výraznější příchuť.Slupka suchá a tenká při konzumaci neznatelná.Celkovový dojem velmi dobrý.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 5.10.2019 14:50

Jarka - 2019 - jeden plod na přeroubovávané palmetě

Zatím mě rouby Jarušky ještě významě nezaplodily.Plodonoše se již vytvářejí.Všechno chce svůj čas.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.10.2019 19:29

Jarka u nás chutná dobře, ale já preferuji od stejných rodičů odrůdu Delor. Větší a hezčí plody, delší skladovatelnost, odolnější houbovým chorobám, chuť minimálně stejně dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.187 (?), 19.11.2019 14:38

Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť, kde by som mohla zakúpiť jabloň odrody Jarka.

ďakujem veľmi pekne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika