Juka vláknitá



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?)
15.10.2018 11:09

Já jsem se snažil vyrýt trs vedle na pozemku v trávě (vzal ji někdo křoviňákem a měla dost pocuchané listy) - moc to nešlo. Usekl jsem ji tedy rýčem s kousky kořenů, ale rozhodně ne celé. Dal to tak do země a nic neřešil. Příští rok ty potrhané listy uschly, ale chytla se bez problémů a pěkně roste.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 14.10.2018 16:12, zobrazeno: 1588x

Dnes jsem s dotazem já. Doteď jsem vysazovala juky jen koupené z květníků, všechny odkopky, co mi kdo dal se nechytly. Takže nevím,,kde udělali soudruzi z NDR chybu?"wink Včera někdo vyházel rozsekaný velký trs na bio odpad(volala mi máma, ať si ji někam zasadím) ráno jsem na to mrknula, když jsem šla kolem se psem a několik odkopků mělo i kořínky, tak jsem si je vzala. Listové růžice jsou mohutné, kořínků pár a místo oddělení je... no nějak tak ošklivě urvané. Takže: jak připravit rostlinu na výsadbu? Zarovnat ten urvaný oddenek, i třeba zasypat uhlím? Nechat zaschnout, či naopak dát do vody, než ji budu moci vysadit? A listovou růžici co? Ustříhnout list na krátko, nebo neřešit a nechat tak? Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 15.10.2018 10:54

Nikdo neví?blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 15.10.2018 11:09

Já jsem se snažil vyrýt trs vedle na pozemku v trávě (vzal ji někdo křoviňákem a měla dost pocuchané listy) - moc to nešlo. Usekl jsem ji tedy rýčem s kousky kořenů, ale rozhodně ne celé. Dal to tak do země a nic neřešil. Příští rok ty potrhané listy uschly, ale chytla se bez problémů a pěkně roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 15.10.2018 11:18

Díkysmiley Asi listy také zakrátím. Zatím je ve vodě, dneska ji musím vysadit. Je zadarmowink tak to holt nějak dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika