Nastiple rajče



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?)
4.6.2021 22:21

Asi nepotřebujete třetí souhlasný názor, ale potvrdím, co Vladimír a Walter říkají. Srovnat do přirozené polohy a zajistit, aby spojení bylo znehybněno. Je to podobné jako když si člověk zláme ruku. Za sebe ještě dodám, že v některých případech zlom ani nerovnám, pouze zafixuji pohyb hlavně horní části výhonu. A pokud zbývá alespoň 50% nepřerušeného stonku výhonu, ta rajčata to vydýchají a na výhonu normálně rozvíjejí plody. Možná jsou menší, ale jsou. Ten zlom se jakoby zapouzdří a ztuhne. Matka Příroda je fakt mocná čarodějka a rajče je velmi životaschopná rostlina.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
VáclavCz - (11) - 130.189 (?), 4.6.2021 20:12, zobrazeno: 2220x
Dobrý den, podařilo se mi svou neopatrnosti nastipnout cca půl metru dlouhou větev, na které už rostou plody, viz foto. Větev je nastipla cca do půlky, je šance, že se větev zachrání? Má rajče schopnost takto zregenerovat? Když by se větev nechytla, je šance ji zachránit třeba, když se dá do vody a než vyjdou kořeny a znovu zasadit? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.231 (?), 4.6.2021 21:14

Obtočit s zpevnit páskou (třeba izolačkou).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1775) - 168.103 (?), 4.6.2021 21:20

jo, ale napřed tam dát dlahu pro zafixování proti pohybu, třeba špejli.. Pak to za pár týdnů sroste. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 4.6.2021 22:21

Asi nepotřebujete třetí souhlasný názor, ale potvrdím, co Vladimír a Walter říkají. Srovnat do přirozené polohy a zajistit, aby spojení bylo znehybněno. Je to podobné jako když si člověk zláme ruku. Za sebe ještě dodám, že v některých případech zlom ani nerovnám, pouze zafixuji pohyb hlavně horní části výhonu. A pokud zbývá alespoň 50% nepřerušeného stonku výhonu, ta rajčata to vydýchají a na výhonu normálně rozvíjejí plody. Možná jsou menší, ale jsou. Ten zlom se jakoby zapouzdří a ztuhne. Matka Příroda je fakt mocná čarodějka a rajče je velmi životaschopná rostlina.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1775) - 168.103 (?), 20.6.2021 22:29

minulý týden se mi u dvou rajčat ve skleníku podařilo nechtěně zlomit vrcholy. Pro zafixování stonku jsem použil dřevěnou špejli jako dlahu a zahradní klipsy. Tohle je výsledek po 3 dnech. Ještě není úplně vyhráno, ale zlomené vrcholy rajčat zatím žijou i přes vlnu veder. Walter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.45 (?), 12.7.2021 8:49
zlomená rajčata už pěkně srostla a pokračují v růstu, jako by se nechumelilo.Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 12.7.2021 17:47
srůst zlomeného stonku rajčete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.188 (?), 22.6.2021 6:41

Koukám, že se to Milane HP bojíte napsat - rajče je prostě plevel, který si člověk velmi oblíbil. Takže vydrží a přežije mnohem víc, než ostatní kulturní rostliny. MP je hlavně mocná čarodějka v případě podobných plevelů, ale třeba rozkvetlou meruňku nechá MP klidně zmrznout.To ovšem neznamená, že to rajče chci nějak dehonestovat.Naopak, je to moje nejvíc pěstovaná rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 22.6.2021 11:08

Ne, nebojím, už jsem to napsal mnohokrát, tak se nechci opakovat. A nejlíp mi to zní ve slovenštině, tak, jak jsem to dostal od Evy T. - rajčiny sú burina. Což ale ani v nejmenším neumenšuje moji lásku k nim.heart

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.188 (?), 22.6.2021 18:24

Omlouvám se - zapomněl jsem se podepsat, Alex jméno mé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika