Příspěvky uživatele - 26.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Letní jablka dozrávají, 11.7.2018 Obsahuje fotku
Když se jí dotknete, tak Vám zůstane v ruce (pokud už není na zemi) -  snadno se oddělí stopka od plodonoše. Zrovna dnes jsem musel část sklidit, část už byla na zemi. Tady jsou plody každoročně šťavnaté - snad díky "nevhodné" kombinaci podnože... celý příspěvek >
Praskání kůry kolem větevního kroužku slivoně, 11.7.2018 Obsahuje fotku
Mám to také jen na Chrudimské (a ještě na ZR). Na všech pěti místech/stromech se to postupně objevilo. Stromy/rouby byly ze dvou zdrojů.
Herman, 8.7.2018
Je náchylnější - na listech i plodech se příznaky šarky projevují.
Velmi rané broskve, 8.7.2018 Obsahuje fotku
Michal: Praskání pecek jsem zatím nezaznamenal. Rouby (očka) Luny jsem odebral naslepo ze starého zpustlého sadu (ten rok vše v sadu pomrzlo a bylo tam více odrůd, tak se odrůdy nedaly identifikovat). Foto z doby před tím:
Nemoc listů zelene ryngle, 7.7.2018 Obsahuje fotku
Přidávám slíbené foto z několika různých stromů ZR.
Velmi rané broskve, 7.7.2018 Obsahuje fotku
Dozrála Luna - pro mě nejlepší bělomasá odrůda.
Letní jablka dozrávají, 7.7.2018
Dnes Julia dala první plody. Je to pracant a na zdejším stanovišti se jí daří.
Velmi rané broskve, 7.7.2018
Michal: lokalita Žatec (SZ Čechy), nadmořská výška kolem 235 m, severní svah.
Nejranější odrůdy slivoní, 6.7.2018 Obsahuje fotku
Dnes se sešly 4 odrůdy: ještě pár plodů Hermana, polovina plodů Katinky, Ersingerská a i pár prvních Teger. Nejšvestkovější chuť a i nejšťavnatější byla navinulá Ersingerská.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 6.7.2018
Lišaj šeříkový. Fešák!
Velmi rané broskve, 6.7.2018 Obsahuje fotku
Dnes sklizeny první plody FM3.
Nemoc listů zelene ryngle, 6.7.2018
Je to šarka a v kombinaci s vysokými teplotami se takto na ZR projevuje. Pozoruji několik let ty samé příznaky u všech ZR. Zítra zkusím nafotit. 
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 4.7.2018
Tady je líhnutí na 71% - do chemie se mi už moc nechce, ale počkám a dám asi jen Spintor. Snad trochu zabere.
Nejranější odrůdy slivoní, 2.7.2018 Obsahuje fotku
Dužnina vyzrálého plodu FM3 je od pecky oddělitelná.
Chřadnoucí meruňka, 30.6.2018
Možná počínající ESFY. Jedna meruňka mi už na ní odešla, teď na jiné lokalitě podobně chřadne druhá.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika