Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.2.2021
Je to české specifikum, resp. československé, to odsouzení starých odrůd, nikde jinde v Evropě to takto není To máte, pane inženýre pravdu, v sortimentech řady evropských zemí jsou staré odrůdy zastoupeny víc. Jenže z těch, které jste vyjmenoval,... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 13.2.2021
Myslím, že to jak to napsal M. Přasličák je zbytečně vyhrocené a ne zcela objektivní Každý, kdo něco píše, vyjadřuje svůj subjektivní názor. Jak M. Přasličák, tak Ing. Fidla a nyní i já. problém je spíše v tom, že majitelé sami nevěděli, co... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 6.2.2021
Knipbaum je zajímavá technika a pro školkaře, který potřebuje vypěstovat kvalitní stromek rychle, bude mít svůj význam. Jako amatérskému zahrádkáři mi to přijde příliš pracné.    Co se týče Denáru, registrován byl roku 1989. Možná se... celý příspěvek >
Dřevěný kompostér a jeho impregnace, 31.1.2021
Drahé dubové dřevo, impregnace, to jsou všechno náklady, které vyrovnají cenu plastu a trvanlivost dřeva prodlouží poměrně málo. Vzduch, vlhko, teplo, spousta mikrobů v tlející zemině jsou faktory urychlující degradaci každého dřeva.
Sůl v naloženém mase na uzení, 23.1.2021
Vakuování může mít svůj smysl., letos to poprvé zkouším.  Kusy masa ve folii můžeme v tmto ročním období nechat ležet na balkóně nebo za oknem.  Ale při nastříknutí masa slaným roztokem nevidím ve vakuování žádný smysl, naopak je to... celý příspěvek >
Impregnace dřevěných sloupků na plot, 23.1.2021
Z jehličnatých ano. Tis a zerav nejsou běžná dřeva. Z listnatých vydrží v zemi déle (než modřín) dub a akát. Samozřejmě jádro, ne běl.
Slad - pálení, 21.1.2021
Při ceně 9,90 Kč za kilo cukru je otázkou rentabilita i těch šrotů.
Otázky pre skúsených záhradkárov, 17.1.2021
A před 5 lety kvetly a plodily?
Určení jablka dle fota, 17.1.2021
Spíš Boikovo obrovské.
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 16.1.2021
To mi vysvětlete.  Ze 400l kvasu s 8 kg cukru vyšlo 30 l hruškovice. To je vcelku obvyklá výtěžnost. Ovšem Marond by z 400 litrů neslazeného kvasu získal 34,5 litru. Jistě, může být rozdíl ve sladkosti hrušek, ale i tak...
Pomůcka pří výběru jádrovin, 13.1.2021
Za sebe mohu říci jen to, že přispívatelé do pomologické diskuze - ti externí, co nejsou uvedeni v tiráži časopisu - měli na výběr odrůd minimální, vlastně nulový vliv. Převahu českých odrůd bych českému časopisu vlastenecky nevytýkal,  možná... celý příspěvek >
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 13.1.2021
Jsem kousíček od Velkých Opatovic na blanensku. Takový poměr by mě nikdy nenapadlo dělat, ale jednou jsem ochutnal cizí hruškovici podle velmi podobné receptury a chutnala překvapivě dobře.  Já používám roky: 100l pomletých hrušek, 2kg cukru,... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 10.1.2021
.Víte, šlo hlavně o to ukázat jak byli kdysi zahrádkáři informováni.Dnes si musí vystačit s charakteristikami jako překonané, zastaralé,... Informovanost zahrádkářů je dnes stonásobně lepší než v 70. a 80. letech. Stačí kliknout a víte všechno,... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 9.1.2021 Obsahuje fotku
Monografie Ing. Dvořáka opravdu patří k tomu lepšímu, co bylo ve své době na toto téma napsáno. Některé kapitoly jsou skutečně nadčasové. Při vší úctě k autorovi publikace, ty tabulky, které sem kopíruje pan Polehla, patří k nejslabším pasážím knihy... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 8.1.2021
Taky tu knížku mám a též se mi rozpadá. Sám ing. Dvořák v ní píše, že Jadernička roste bujně a Idared slabě až velmi slabě. Mýlit se je lidské, ovšem šířit omyly - hloupé. M.V.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika