Příspěvky uživatele - 146.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 14.4.2016
Já mám sad na kopci a fouká tam skoro pořád. Proti monilii stříkám 2x, ale i když to některý rok v minulosti nevyšlo, nic se nestalo.
Masivni klejotok u tresne, 14.4.2016
Strom je jinak v dobrém stavu, tak snad to nebude pokracovat. Nemůže jít o zaschnutí větve kvůli monilii, kterou jsem včas nezachytil (loni/předloni)? Postřik horních partií takto velkých stromů je prakticky nemožný.
Masivni klejotok u tresne, 14.4.2016
Na suché větvi zcela nahoře je vidět dřevokazna houba. Suché a jinak postižené větve samozřejmě odstraním zcela, ale u té silné kosterní větve možná i terminalni si nejsem jistý. Pár let zpátky jsem prosvetloval korunu u stejně staré višně a řez... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 10.4.2016
Já bych nepanikařil a počkal na lepší počasí a až stromy oschnou.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 31.3.2016
Sad mám na kopci a je problém vychytat vhodné počasí pro postřik, hlavně bezvětří (prší málo kdy). Dnes téměř nefoukalo, tak jsem stříknul meruňky Horizonem, i když mámčástečně rozkvetlý jen Bergeron, VP ještě zdaleka ne. Letošní úroda VP bude slabá,... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 31.3.2016
Na Kyjovsku a Hodonínsku kvetou většinou jen meruňky ve vesnicích poblíž domů. V sadech na samotě jen sem tam. U nás v sadě kvete tak z 20% jen Bergeron, VP jsou zavřené. Letos bude úroda VP výrazně slabší jak loni nebo předloni.
Merunka na pálení, 29.3.2016
Bergeron sadili rodiče, nemám jistotu odrůdy. Můj zraje tak týden po VP,  spíše kulaté plody s krásným červeným líčkem, přeplozuje. V porovnání s VP dužnina pevnější, sušší, chuť méně aromatická s výraznější kyselinkou. Nevím, co jiného mohly... celý příspěvek >
General LeClerk - praskliny na vetvich pod vyhony, 29.3.2016
Mám v sadě asi 13 stromů hrušní různého stáří, ale tento jev pozoruji jen u Generála. Pokud by to bylo rzivostí, co s tím?
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 29.3.2016
Mozna to z te fotky neni patrne, ale ty vyhony byly dlouhe skoro 2metry a mely konce ve 3 metrech. A rozumné rozvětvení a plodonoše v nedohlednu. Střihem jsem chtěl dosáhnout rozvětvení ve výšce kolem dvou metrů. Učený z nebe nespadl a chybami se... celý příspěvek >
Merunka na pálení, 28.3.2016
Letos jsem měl na Bergeronu pěknou úrodu a tak jsem jeden sud založil z většiny z něho. Oproti meruňkovici čistě z VP nic moc. Bergeron je moc krasná meruňka, oproti VP je velice pěkně vybarvená. Ale chuťově je to naopak. Letos zkusím větší probírku... celý příspěvek >
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 28.3.2016
Šlo o test roubování, proto jsem tam nenechal žádné původní větve. O ohnutí jsem se pokoušel, ale vzhledem k tloušťce výhonu je to nemyslitelné. Určitě bych to vylomil. Sesazením na nejnižší rozvětvení se dosáhne čeho? Jak přesně to provést,... celý příspěvek >
Nevím si rady s naroubovanou hrusni, 28.3.2016 Obsahuje fotku
Zdravím, v sadě máme v roce 1995 nasazenou hrušeň, která měla být Boskova lahvice, ale je to nejspíš pláňka(semenáč). Před dvěma lety jsem si na ní zkoušel roubování za kůru. Rouby jsem vzal při jarním střihu z mladých hrušní Williams zelená a... celý příspěvek >
General LeClerk - praskliny na vetvich pod vyhony, 28.3.2016 Obsahuje fotku
Zdravím, u Děkanky jsem zakrátil terminál a Generála pokrátil celkově dle rad. Snad to bude ku prospěchu.
Stříhání stromků, 26.3.2016
Dobrý den, v první řadě si ujasněte, jak vysoko chcete korunu a udělejte fotku celeho stromku.
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 25.3.2016
Jakou vlhkost a teplotu máte ve sklepě? U mne opravdu u nekterých kousků max leden, pak už hubky. Teplota od prosince kolem 6°C a vlhkost kolem 60%. 
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika