Příspěvky uživatele - 146.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 28.4.2016
v úterý jsem rouboval Siriuse na Rubín, zítra jdu roubovat Durancie na Althanovu.
Jarne mraziky 2016, 28.4.2016
Moravské Toskánsko (Kyjovsko) -2°C, pro kiwi na zahradě další rána. Stromy v sadě snad dopadly lépe.
Jarne mraziky 2016, 26.4.2016
Moravské Toskánsko (Kyjovsko) kolem -1'C, zatím zdá se škody žádné, mám sad na kopci. Jabloně v plném květu, většina hnusni a peckoviny po odkvětu.
Nemoc nebo skudce na hrusni, 23.4.2016
Mám doma jen Magus a právě u něj není uvedeno, zda lze použít i na vlnovníka hrušňového.
Nemoc nebo skudce na hrusni, 23.4.2016
Zdravím, mám přesně to stejné také na Williams. Nachové puchýře na svinutých listech. Lze použít Magus?
Roubování za kůru, 21.4.2016
Já chtěl taky počkat ještě nějaký týden po odkvětu, ale rouby už začínají rasit. Budu muset někdy příští týden.
Aplikace Chemstopu na mladý stromek, 20.4.2016
Já letos přímo na kmínky aplikoval Temo-O-Cid entomologický lep 750ml Všechno zalepené, rukavice, ruce, oblečení, mobil :) Snad to k něčemu bude...
Přeroubovaní jabloně ve stěně, 19.4.2016
Myslel jsem si to, díky. Pomohlo by růstu a hojení nižších pater udělat 1cm zářez do kůry po obvodu kmene třeba nad druhým patrem, čímž by se omezil tok mízy do pater horních? A co využít stejný zářez i pod stávajícím horním patrem?
Toptaste, 19.4.2016 Obsahuje fotku
Tipala mi plodí teprve pár let, loni úplně vynechala, letos je plná květů. Byla inzerována jako náhrada Špendlíku, ale narozdíl od něj u většiny plodů postrádám chuťovou špičku (u Špendlíku exotické ovoce...). Sem tam nějaký plod, většinou spadený,... celý příspěvek >
Přeroubovaní jabloně ve stěně, 19.4.2016 Obsahuje fotku
Tak jsem začal s realizací a prosím o rady, co s tím dál? Strom 1 (neznámá odrůda) jsem vzal první metodou - odřezal jsem horní půlku a nechal spodní dvě patra. Druhé patro a terminál jsem přerouboval Admirálem. Na druhém patře jsem ponechla... celý příspěvek >
Toptaste, 17.4.2016
146.24 - A máte určitě TopTaste? Zrovna vysoká sladkost je u této odrůdy charakteristická. Suchá taky není a o chuti je těžké diskutovat. Ale u nás všem velmi chutná. Pravda někteří na TopTaste vsadili jako náhradu za Domácí a vysadili hromadu... celý příspěvek >
Toptaste, 16.4.2016
Pálenka z TopTaste podle předpokladů na Durancie nemá, ale na jídlo a sušení je vynikající a rozhodně nelituji, že jsem si ji vysadil, narozdíl od Valjevky a Tipaly.
Merkur, 16.4.2016
Loni na podzim jsem zasadil tři Merkury, které měly založeny korunku moc nízko. Proto jsem z nich udělal špičáky a teď mě zarazilo, že u všech výhonů na kmínku je i květní pupen. To jsem ještě u žádné jabloně neviděl.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 16.4.2016
Říjnova Haganta kvete dřív jak srpnový Špendlík, pozdější Bergeron kvete dřív jak Velkopavlovicka, zimní Dicolor kvete dřív jak letní Williams. Je to zajímavé...
Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele, 14.4.2016
U mne broskve staré i nové ukazují listy pomalu až teď. Navíc letos jsem nové kupoval v Kyjově, kde mají broskvoně v hale (chladná, krytá budova s malými okny), kde bude jistě nástup rašení později, oproti stromečkům na sluníčku.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika