Příspěvky uživatele - 58.114

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnož "Kavkazská", 1.3.2013
Já jsem kupoval na dobírku před 2-3 roky hrušňové podnože (konkrétně typ Daytor, cena podnože cca 10,- Kč za kus) ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu ovocnářském v Holovousích - kontakt pí. Křelinová Jana tel.: 493 692 821-3, kl. 35
Ktoré odrody sú vhodné na vypestovanie semenáčov?, 25.2.2013
Pro hosta ve 20:57 č. 213.119 o fotce s výsevem semen  To datum je nějaké divné (buď je špatně rok nebo měsíc)
Ktoré odrody sú vhodné na vypestovanie semenáčov?, 25.2.2013 Obsahuje fotku
Na dnes pořízené fotce vidíte moje stratifikovaná semínka jabloní, kde některá již klíčí (bílé kořínky). Semínka mám od listopadu uložené v označených lahvičkách v mírně vlhkém písku v ledničce při teplotě cca 5°C. S výsevem všech semen (klíčících i... celý příspěvek >
Grace Star, 14.2.2013 Obsahuje fotku
Ještě ranější odrůda je ve stejném katalogu Fytosu uvedena třešeň Sweet Early Panaro 1 - informace viz opět naskenovaný obrázek
Grace Star, 14.2.2013 Obsahuje fotku
Nejnovější katalog Fytosu uvádí následující informace : viz naskenovaný obrázek
Mýtus Strýmka, 12.2.2013
Moje nejkyselejší jablko na zahradě je sloupovitá červenodužnatá jabloň Pomfital (podzimní odrůda), pak Melodie a Ontário.
Nevím jak na ovocné stromky, 26.1.2013
Pro postřiky, choroby a škůdce doporučuji moderní, přehlednou a srozumitelnou knihu „ Účinná ochrana zahradních plodin „ (vydalo Grada r. 2011). Je tam velmi dobře vše popsáno jednak samostatně pro jednotlivé druhy ovocných stromů a pak následuje i... celý příspěvek >
Jabloň Cameo, 19.1.2013 Obsahuje fotku
Údaje o Cameo (= synonymum Caudle) jsou z nové pomologie, stromek mi ještě neplodil.
Sloupovitá meruňka, 19.1.2013
Ceny za některé novinky stromků jsou pro mnohé z nás skutečně velmi vysoké – např. Sieberz exkluzivně nabízí červeno-dužnaté jabloně Redlove Odysso nebo Circe za 855,- Kč. Tak jsem se podíval na stránky německých školek a tam takový stromek stojí 40... celý příspěvek >
Semenné podnože jabloní, 18.1.2013
Podnože MM 106 (a také M 26 a A2) jsem si před rokem nechal poslat z Holovous v ceně cca 8 – 10,- Kč za kus (kontakt p. Křelinová, mob. 603 452 532), teď by to ještě mohli poslat. 
Žluté jablko II, 17.1.2013
Také v pomologii z r. 1957 (Boček) se píše, že jablko Hedvábné pozdně kvetoucí kvete obvykle až koncem května, kdy jiné jabloně jsou již dávno odkvetlé. Tak mě napadlo, jakým pylem se tedy tato odrůda opylí, aby vůbec plodila – pokud vím, tak jabloně... celý příspěvek >
Merunka na pálení, 16.1.2013
Já měl maďarskou meruňku a kvůli vysoké náchylnosti na monilii jsem ji nakonec vykácel. Mrkněte se po okolních zahradách kolem vašeho pozemku, zda tam neuvidíte ve větším měřítku monilii (mumifikované plody na větvích by byly vidět i teď v zimě).
Hnojení, 7.1.2013 Obsahuje fotku
Na zahradě mají některé jabloně i dnes 7. ledna vrcholové výhony s polo-zelenými listy. Může to být vlivem přílišného hnojení dusíkem nebo je to u některých pozdních odrůd normální? Budou případné rouby z těchto výhonů dostatečně vyzrálé? Děkuji za... celý příspěvek >
Boscova lahvice, 6.1.2013 Obsahuje fotku
Potomkem Boscovy je raně zimní hrušeň Gracie = kříženec Boscova x Holenická. Dnes jsem ochutnal několik jejich plodů a jsem nadšený její chutí, která velmi připomíná lahodnou Boscovu (ta u mě ve sklepě vydrží max. do konce října).  Sklizeň... celý příspěvek >
Beforest, 9.12.2012
V knize JABLKA (Dvořák, Vondráček,Kohout, Blažek 1976) je uvedeno, že odrůda Beforest byla dovezena r. 1921 z Kanady do Polska a poté se rozšířila k nám.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika