Sloupovitá meruňka



host - 58.114 (?)
19.1.2013 14:59

Ceny za některé novinky stromků jsou pro mnohé z nás skutečně velmi vysoké – např. Sieberz exkluzivně nabízí červeno-dužnaté jabloně Redlove Odysso nebo Circe za 855,- Kč. Tak jsem se podíval na stránky německých školek a tam takový stromek stojí 40 euro (což v přepočtu současného kurzu činí něco přes 1.000,- našich korun). Takže prodejce je v této pro nás nevýhodné cenové politice spíš nevinný, problém je v našich nízkých příjmech…..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 233.157 (?), 21.2.2013 9:42

Musíte najít dobrého školkaře a nebo aspoň prodejce a ten vám poradí a pokud bude vidět, že nakupujete pravidelně a vracíte se tak vám sežene i nějakou tu novinku. wink Osobnímu nákupu v ovocné školce, kde si můžete vybrat strom podle svého a pokud se vám nelíbí kořeny, kmen nebo zapěstovaná korunka tak nemusíte koupit a nebo budete hledat jiný. U zásilkových prodejců tuhle možnost nemáte a nemusíte dostat to co je na fotce v katalogu! Ikdyž bude odrůda popsaná na stránku A4 a pak vám pošlou nějakého žebráka za těžké peníze tak je vám to stejně k ničemu. Při osobním nákupu si určitě podřadný stromek nekoupíte. Navíc nejsou informace jako informace, to co považuje za dobré informace laik, nad tím člověk trochu znalý věci jen mávne rukou. Protože nejpodstatnější informací je podnož, na které je strom naštěpován a o tom mnohé katalogy mlčí. Pak nevíte do jaké půdy je strom vhodný a jakých rozměrů doroste, ale hlavně že má víc vitamínů. no Klamat se dá všude, ale při objednávce na internetu nebo z katalogu mají pro uvádění v omyl větší možnosti a podud chtějí tak jich využijí, to záleží přídad od případu.

Pokud já osoně zjistím, že se mě někdo snaží klamat nebo uvádět v omyl a ještě to zkouší opakovaně tak u mě už nemá šanci, ikdyby nabízel modré z nebe!

U těch kontejnerových stromků záleží na tom, jestli budou v kontejneru pěstované od začátku a nebo přesazené, ale to je na delší povídání. V každém případě budou dřažší. To že je můžete "sadit během celé vegetace" zase za takovou výhodu nepovažuju a opět nevidíte kořeny! Já když kupuju stromek tak ikdyby byl nahoře nádherný a nebudou se mi líbit kořeny tak ho nevezmu ani se slevou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 21.2.2013 10:00

Ale jo, já to beru, jasněže školkař je lepší a v katalogu vybíráte jen z nabídky firmy, ne ze všeho, co je možno mít, jen nabízím druhý pohled (jakkoliv se s ním úplně neztotožňuju), proč někteří lidé dají přednost katalogu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.10 (?), 1.3.2013 23:22

Vážená paní,

promiňte, ale platí "Myslím, tedy jsem!" S Vaší argumentací, promiňte, absolutně nesouhlasím! Má zkušenost je jiná. Pokud kupující prokáže vlastní názor, např. ví co hledá, do jaké lokality a co očekává od konkrétního druhu ovoce, tak ve většíně ovocných školek jsou schopni mu erudovaně poradit. Když poznají, že kupující má určitou povědomost o konkrétních odrůdách, jsou schopni pomoci v rozhodnutí, kterou z nich raději zvolit pro konkrétní stanoviště. A víte, ať se na mne budete zlobit či nikoliv, když už chci cokoliv sadit, věnuji trochu času literatuře (třeba typu "Tisíc dobrých rad zahrádkářům") a pak... nevěřím těm hrozným "býkovinám" v reklamních letácích! Zdraví Zdeňa z Moravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 19.1.2013 14:59

Ceny za některé novinky stromků jsou pro mnohé z nás skutečně velmi vysoké – např. Sieberz exkluzivně nabízí červeno-dužnaté jabloně Redlove Odysso nebo Circe za 855,- Kč. Tak jsem se podíval na stránky německých školek a tam takový stromek stojí 40 euro (což v přepočtu současného kurzu činí něco přes 1.000,- našich korun). Takže prodejce je v této pro nás nevýhodné cenové politice spíš nevinný, problém je v našich nízkých příjmech…..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 20.2.2013 12:25

No, ze by byl prodejce v tom v nevyhode... to urcite ne.Pokud takovi prodejsi... Sieb.,Bak.,Stark. budou prodavat, tak jen proto, ze tady maji potencionalni kupce.Vsechny stromky, kvetiny a ostatni co najdete v jejich katalozich, tak koupite u ceskych prodejcu za ctvrtinovou cenu.Jen to chce proste hledat a to nemusite jezdit autem po republice, ale staci sednout k PC a hledat a hledat...

Musim se priznat, ze jsem taky kdysi u techto prodejcu nakupoval, ale byl jsem v teto oblasti nezkuseny a naivni... Posledni muj kup, u jednoho z vyse jmenovanych prodejcu, jsem zakoupil svestku Viktorii... cca 800 Kc... dnes se da sehnat u ceskych prodejcu do 200Kc.Na Redlove jsem se uz nedal nachytat a zakoupil jsem si ho, ale pod jinym nazvem u ceskeho prodejce za 250Kč.

Taky davejte pozor na nazvy odrudy... jsou dost casto smyslena ci prevzata jina obchodni pojmenovani pro ten ci onen stat.Napriklad Aprimira, tu muzete zakoupit jako treba Aprikola, Miracose a Apribelle.Navic se jeste ani nejedna o krizence merunky a mirabelky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 20.2.2013 14:10

Benzín a naftu kupujeme v našich krajinách často drahšie ako v "D"a"A", predajci stromkov a iného, sídliaci v bohatších krajinách, by veľmi radi predali všetko za svoje domáce ceny, a myslím, že naši predajci si veľmi radi na predaji noviniek prilepšia a prispôsobia sa. Ak to koncovému zákazníkovi nevadí, kúpi, ak mu cena vadí nekúpi, tým vyjadrí svoj názor, a pomôže udržať cenovú hladinu, ale asi to nieje až také jednoduché. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.119 (?), 20.2.2013 16:26

Nejen nafta ale i elektřina, potraviny,elektro, autumobily a jiné koupíte na západ od našich hranic za stejnou cenu jak u nás. U ovocných stromků to zatím neplatí ale tento nepoměr se bude určitě vyrovnávat. DPH bývalo 5% a je již 19%.   Stále více lidí začíná nakupovat stromky v kontejneru a od zahraničních firem.  To povede k ke snížení sortimentu ale bude možné koupit i stromky s balem a ve více velikostech.Tak jak je to u okrasných dřevin.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika