Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dřevěný kompostér a jeho impregnace, 31.1.2021
Drahé dubové dřevo, impregnace, to jsou všechno náklady, které vyrovnají cenu plastu a trvanlivost dřeva prodlouží poměrně málo. Vzduch, vlhko, teplo, spousta mikrobů v tlející zemině jsou faktory urychlující degradaci každého dřeva.
Sůl v naloženém mase na uzení, 23.1.2021
Vakuování může mít svůj smysl., letos to poprvé zkouším.  Kusy masa ve folii můžeme v tmto ročním období nechat ležet na balkóně nebo za oknem.  Ale při nastříknutí masa slaným roztokem nevidím ve vakuování žádný smysl, naopak je to... celý příspěvek >
Impregnace dřevěných sloupků na plot, 23.1.2021
Z jehličnatých ano. Tis a zerav nejsou běžná dřeva. Z listnatých vydrží v zemi déle (než modřín) dub a akát. Samozřejmě jádro, ne běl.
Slad - pálení, 21.1.2021
Při ceně 9,90 Kč za kilo cukru je otázkou rentabilita i těch šrotů.
Otázky pre skúsených záhradkárov, 17.1.2021
A před 5 lety kvetly a plodily?
Určení jablka dle fota, 17.1.2021
Spíš Boikovo obrovské.
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 16.1.2021
To mi vysvětlete.  Ze 400l kvasu s 8 kg cukru vyšlo 30 l hruškovice. To je vcelku obvyklá výtěžnost. Ovšem Marond by z 400 litrů neslazeného kvasu získal 34,5 litru. Jistě, může být rozdíl ve sladkosti hrušek, ale i tak...
Pomůcka pří výběru jádrovin, 13.1.2021
Za sebe mohu říci jen to, že přispívatelé do pomologické diskuze - ti externí, co nejsou uvedeni v tiráži časopisu - měli na výběr odrůd minimální, vlastně nulový vliv. Převahu českých odrůd bych českému časopisu vlastenecky nevytýkal,  možná... celý příspěvek >
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 13.1.2021
Jsem kousíček od Velkých Opatovic na blanensku. Takový poměr by mě nikdy nenapadlo dělat, ale jednou jsem ochutnal cizí hruškovici podle velmi podobné receptury a chutnala překvapivě dobře.  Já používám roky: 100l pomletých hrušek, 2kg cukru,... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 10.1.2021
.Víte, šlo hlavně o to ukázat jak byli kdysi zahrádkáři informováni.Dnes si musí vystačit s charakteristikami jako překonané, zastaralé,... Informovanost zahrádkářů je dnes stonásobně lepší než v 70. a 80. letech. Stačí kliknout a víte všechno,... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 9.1.2021 Obsahuje fotku
Monografie Ing. Dvořáka opravdu patří k tomu lepšímu, co bylo ve své době na toto téma napsáno. Některé kapitoly jsou skutečně nadčasové. Při vší úctě k autorovi publikace, ty tabulky, které sem kopíruje pan Polehla, patří k nejslabším pasážím knihy... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 8.1.2021
Taky tu knížku mám a též se mi rozpadá. Sám ing. Dvořák v ní píše, že Jadernička roste bujně a Idared slabě až velmi slabě. Mýlit se je lidské, ovšem šířit omyly - hloupé. M.V.
Třešeň - prořezání (úprava tvaru koruny), 8.1.2021
Třešeň je v pořádku. Když ji necháte tak, jak je, vůbec nic se nestane. Strom na dvourozměrném obrázku vypadá hustší než v prostoru skutečně je.
Pomůcka pří výběru jádrovin, 8.1.2021
Pane Mičurine, vy skutečně věříte tomu, že Jadernička moravská má slabší vzrůst než Idared či Coxova reneta?
Autokláv Wein na sterilizáciu konzerv/ plechoviek, 1.1.2021
Podle obrázků a videa vypadá velmi pěkně. Třebaže zavařuju často, pořídit ho nehodlám. Chybí mu totiž - jestli jsem to pochopil - dvě základní funkce: 1. Vlastní zdroj tepla. Potřeba stavět autokláv na sporák znemožňuje jeho použití mimo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika