Pomůcka pří výběru jádrovin



host - 236.1 (?)
8.1.2021 10:14

Pane Mičurine, vy skutečně věříte tomu, že Jadernička moravská má slabší vzrůst než Idared či Coxova reneta?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 24.118 (?), 31.12.2020 11:04

To je nesmysl. To jestli jsou jablka stříkaná člověk čichem nepozná. Jablka jim načichla asi ve skladu od jiného zboží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 5.1.2021 12:03

Další ukázka, jak byli kdysi zahrádkáři informováni při výběru odrůd.Dnes nemyslitelné. Pokračování příště.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 7.1.2021 13:36

Často jsou tu dotazy jakou odrůdu vysadit do malých zahrádek a jakou mají vzrůstnost.V obrázkové příloze jste si mohli přehledně vybrat odrůdu dle vrůstnosti a případně kombinovat s podnožemi aby jste si pořídily odrůdu která by vyhovovala vaším prostorovým možnostem nabo vybrat odrůdy pro extenzivní výsadbu. Jelikož je stále více podporována výsadba starších odrůd může to být i dnes pro mnohé užitečné.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 8.1.2021 10:14

Pane Mičurine, vy skutečně věříte tomu, že Jadernička moravská má slabší vzrůst než Idared či Coxova reneta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 8.1.2021 13:20

Pane doktore 236.1,není důležité čemu věřím já ale že si dovolujete zpochybňovat výzkum a práci pana Ing Dvořáka.To je neslýchané.Tuto publikaci si chráním jako oko v hlavě.Od té doby (1980) nebylo nic lepšího pro zahrádkáře vydáno s vyjímkou publikace pana Blažka (2001). Lepená vazba na původní publikaci s měkkým přebalem se mi začala rozpadat jejím studiem.Pro důležitost a hlavně pro její obsah který mě pomáhal v začátcích ovocnařiny je stále nenahraditelná.Proto jsem si ji nechal vyvázat.Stále nadčasová.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 66.55 (?), 8.1.2021 17:02

Podle mého laického názoru hodně záleží na tom, kde byl strom vysazen, výsledky pokusu na jednom stanovišti mohou být naprosto odlišné na stanovišti druhém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 8.1.2021 20:30

Pane bred_ik jistě máte důvěryhodný průzkum nebo vyjádření provozovalele či nějaký graf který dokazuje pokles diskutujících či čtenářů zapříčiněný přítomnosti mojí osoby na tomto fóru.Doufám, že je zde zveřejníte a já se dle toho zařídím.Mimochodem na podpásové otázky doktora 236.1 nemíním reagovat a že bych argumenty měl a sarkasmus, to je jen výplod vaší fantazie.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 8.1.2021 20:55

Vrátíme se zase k ovocnařině.Poslední grafy z publikace Ing Dvořáka, které vám osvětlí plodnost a očekávanou množstevní produkci uvedených odrůd.Vše je samozřejmě orientační, záleží na jakých tvarech se pěstuje a jak se ovocnář o danou odrůdu stará.

Tak z takových informací jsme kdysi vycházeli při volbě výsadby.Z tabulek se dalo kombinovat a čerpat informace pro konečnou volbu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 8.1.2021 23:57

Taky tu knížku mám a též se mi rozpadá. Sám ing. Dvořák v ní píše, že Jadernička roste bujně a Idared slabě až velmi slabě. Mýlit se je lidské, ovšem šířit omyly - hloupé.
M.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 9.1.2021 9:17

Moje staré Idaredy i Jaderničky mají srovnatelné přírůstky, jejich naroubované potomstvo téžblush-šedivá je teorie, zelený Strom života...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika