Příspěvky uživatele - 136.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování třešně, 26.12.2007
Jak, kdy a co roubujete. Mám 5letou Karešovu a chtěl bych se pokusit naroubovat několik odrůd, dokud má slabé větve. Díky za rady. Pepík
třešně po celou sezónu, 26.12.2007
To jste mne zarmoutil. Sháněl jsem něco raného, Rychlici mi zahradník rozmluvil pro malé plody a navrhl Karešovu. Navíc kmen má alespoń 110 cm. Už se vidím na 10m žebříku. Snad se mi podaří uřezávat výhony jdoucí nahoru a spáchat něco na způsob... celý příspěvek >
podnože pro révu, 26.12.2007
Kde se nechá sehnat podnož pro roubování révy? Lze ji někde objednat? Jde ji rozmnožovat jako v případe pravokořených sazenic révy? Slyšel jsem o jakési podnoži, snad Teleki? Díky za rady. Pepík.
Broskvoň do vyšší nadmořské výšky, 22.12.2007
Okolí Rokycan, 400 m.n.m... Žádné extra chráněné stanoviště, rovina, chráněno zdmi od východu a jihu. Odrůda Red Haven a Luna. Pokud nepřijdou v květu mrazy, bez problémů. Slyšel jsem, že Luna je nahrazována odrůdou Felix.
Nádory u broskvoní - klejotok, 22.12.2007
Mnohokrát jsem se setkal s výrazem klejotok u peckovin. Na broskvoni odrůdy Luna, asi 6leté, mám několik nádorů. Jde o puklou větev, uprostřed je uschlé vnitřní dřevo. Z rány vytéká jakýsi sliz. Ošetřil jsem to podle návodů uveřejněných v této... celý příspěvek >
pěstování hlívy, 13.12.2007
Potřebuju se zbavit parezů z ovocných stromů. Před rokem jsem porazil stromy, vyřízl do pařezu klín, nasypal tam sadbu (jakési zrní s podhoubím). Po roce se objevuje hlíva na pařezu z jabloně, na hrušni a třešni ještě ne.
Lahůdková jablka pro labužníky - Váš favorit, 19.11.2007
Přátelé, když čtu Vaše diskuse, tak mne napadá, na kolika hektarech a v jakém sponu pěstujete stromy?? Já mám zahradu asi 20x40 m, když chci, aby byla pěkně prosluněná a mohl sekat trávu bez neustálého obsekávání stromů, tak mám spon 6x3 m, od... celý příspěvek >
Rododendron, 18.11.2007
Čím to postříkat proti tomu škůdci? Pirimorem nebo decis flow nebo něčím jiným? Děkuji za radu.
Na hryzce lze s úspěchem použít například i karbid, 15.11.2007
Můžete prozradit, kde bych karbid mohl sehnat, třeba neběžně??
je to mozne?, 15.11.2007
Když mi během týdne, začátkem zimy, ten blb krtek udělal na zahradě na území asi 10x15 m přes 60 krtinců, proklel jsem všechny ochránce těchto roztomilých zvířátek. Pustil jsem mu do děr propanbutan, zapálil a málem jsem uhořel. Po měsíci se... celý příspěvek >
Jarní řez broskvoní, 4.11.2007
Řežu za květu a hodně. Uvažuju o použití nůžek na živý plot, kterými udělám střih kolem kosterní větve. V kraji vhodném k pěstování brambor se na stromě stejně nemůže nechat moc broskví, slyšel jsem o max. 150 ks na vzrostlém stromě. Takže mám to... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 4.11.2007
Není špatné dát plody aronie do sklenice a zalít pálenkou, nechat 2 měsíce, slít, pak si pohrát se skořicí, badyánem, hřebíčkem a trochou cukru. Je to mnohem jemnější než polykat 60procentní destilát. Fakt.
solarni odpuzovac krtku, 4.11.2007
Z mých zkušeností mohu říci to, že solární odpuzovač (zakoupený v supermarketu) je s prominutím na hovno.
destilační přístroj, 2.11.2007
Hezky jsem si početl v této překrásné a smysluplné diskusi. Sice dávám přednost vínu, naprosto souhlasím s VašekB ohledně kvalit vína z černého rybízu. Při pálení záleží výsledek na kvalitě kvasu. Lepší by měly být nádoby s užším hrdlem, aby se nad... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 1.11.2007
Milí přátelé destilátů, tato diskuse je mi nadmíru sympatická. V podstatě je jedno co pijeme, každé ovoce, i směsi, i v různých letech, mají své neopakovatelné kouzlo. Slyšel jsem doporučení po prvním pálení zředit produkt kvalitní vodou 1:1, nechat... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika