Příspěvky uživatele - 102.201

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zakalená slivovice, 1.2.2014
Ve kvasech alkoholové (saccaromyces cerevisiae), v zelí mléčné (lactobacil, pediokok a další))
Jonalord, 1.2.2014
Skladovatelností bych ho zařadil spíš k Rubínu. Skladovatelnost Jonalordu se nevyrovná Idaredu (tomu se nevyrovná asi nic), ale oproti Rubíńu je u nás podstatně delší. Asi jako Topaz.
Krájená sadba brambor, 1.2.2014
množení C1, že si člověk to mohl dovolit otočit ještě jednou z vlastní sklizně. Každoročně sázím pár řádků koupené sadby (spíš ze zvědavosti, jak bude odrůda chutnat) a zbytek z vlastní loňské sklizně vícekrát otočené. Rozdíly prakticky... celý příspěvek >
Je sazenice nebo semenáček ze školky reprodukčním materiálem?, 26.1.2014
Nepochybně ano.. Stejně tak kousnutí do jablka je iniciací nutričního programu.
Štěpařský vosk - složení vlastních směsí, oblíbené značky prodávaných, 26.1.2014
´Všechny vosky s obsahem pryskyřice, lanolínu, parafínu mění svoje fyzikální vlastnosti s teplotou. Roubujeme v únoru při teplotách těsně nad nulou, v pozdním jaru za kůru, to bývá hodně přes 20. Částečně pomůže, když máme nádobku s voskem v teplé... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 18.1.2014
Tady souhlasím s Petrem, jestli je Kids překonaný, tak v jiných parametrech než chuť. Nepatří k nejplodnějším odrůdám, plodnost se dostavuje později, roste poněkud silně a strupovitostí, i když ne příliš, přeci jen trpí. Jablka nejsou extra... celý příspěvek >
Plodové myrobalány 2013, 18.1.2014
Chutí Kometa neurazila, ale nijak nevybočovala z typické chuti asijských slivoní a myrobalánů, které mi přijdou dost podobné. Tužší slupka, barevná sladká hodně šťavnatá dužina a málo odlučitelná pecka. Na zpestření sortimentu dobré, ale jako nosné... celý příspěvek >
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014
Ten způsob, co je na videu, tzv. zlepšené plátování, používám přes 30 let. Je jednodušší než sedélkování. Ujímavost je vcelku dobrá, ale hodí se jen tehdy, když je podnož jen o málo silnější než roub.    Přeroubovávat celý strom do... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 17.1.2014
Vzhledem k tomu, že mám Pinovu jen na jedné větvi, likvidovat ji nebudu. Sice žádná bomba, takový sušší slaďák, ale chuť mě určitě neuráží. Jde o rezistent, takže srovnávat s Kids Orange není úplně spravdlivé.
Odrůda Admirál, 17.1.2014
Je však zaujímavé, že v kolieske kríženia a šľachtenia- v ČR domáci producenti jabĺk strácajú pozíciu a dovozy do Česka sa vyšplhali k rekordu Skutečnost, že bezmála tři čtvrtiny prodaných jablek - ovoce kterému se u nás daří - se k nám dováží ze... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 11.1.2014
Bude to běžná realita, ovšem to jablko už nebude mít tvar jablka na které jsme nyní zvyklí, bude hranaté... Ani nebude růst na stromě... Já bych ten vývoj tak rychlý neviděl. Jablka se běžně pěstovala ve starověkém Řecku před tisícovkami let, už... celý příspěvek >
Klejotok, 11.1.2014
Když jsem vykopával staré stromy ve své kyselé jílovici, narazil jsem na takové hroudy starého vápna pod ořešáky, hrušněmi i švestkami. Pod jabloněmi ne. Meruňky a broskvoně tu staří hospodáři ani nezkoušeli (asi věděli proč.)
Jak naložit maso na uzení, 11.1.2014
Myslím, že odpověď na otázku je-li naložedí s DSS rychlejší a proč, by dalo vysvětlení mechanizmu zrůžovění masa obyčejnou solí. Občas naložím maso do obyčejné soli a dřív, než jdu udit, mi do něj žena sáhne a upeče z jednoho kusu vepřokdedlo, ... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 11.1.2014
Nu, nemysleme si, že vývoj odrůd jablek bude stejně rychlý jako vývoj mobilních telefonů. Genetické manipulace jsou sice možné, ale dost drahé, takže ve srovnání s přírodními procesy neefektivní. A je tu taky dost silná nevůle k těmto aktivitám. Když... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.1.2014
V době, kdy jsem v udírně topil pod masem ateploměr držel na 70 - 80 st jsem udil klobásy 2 hodiny a maso 5 hodin a stačilo to. S topeništěm mimo udírnu mi tro přijde málo.  Samozřejmě, že naložené maso, předehřáté ve vodě a krátve vyuzené se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika