Příspěvky uživatele - 161.61

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co proti hnilobě jablek na stromě a uskladněných, 23.11.2011
Pane Paľo, jsem nezodpovědné chemické čuně a travič, o čemž vypovídají moje příspěvky na ochranu ovocných stromů.Zkuste si je přečíst znovu.Zahradě zdar!!! - Mičurin II
Co proti hnilobě jablek na stromě a uskladněných, 22.11.2011
Pane Paľo dlouho jsem se rozmýšlel jestli Vám jako ocejchovaný chemik odpovědět.Vaše poloha, co jsem vyčetl je výšce 206 m.To se to radí, strupovitost skoro neznáte a padlí lze eliminovat mechanickým odstraněním napadených letorostů.Jenže naše... celý příspěvek >
Alexander Hardy nebo Alexander Lucas?, 22.11.2011
Zdravím pane Petře, podrobně se zmiňuji o Lucasce ve Vašem vlákně Lucasova.Jen bych dodal.Nakyslost dužiny jsem nikdy nezaznamenal, naopak jsou velmi šťavnaté a sladkost je nádherně vyvážená (nevtíravá).Na Vaších snímcích jsou v ideální zralosti pro... celý příspěvek >
Je tohle Elstar?, 8.11.2011
Pane Petře, dle mého názoru se na Vaších snímcích nachází opravdu odrůda ELSTAR.Moje plody ze středu koruny mají velmi podobné vybarvení i tvar.Jak uvádí pan Vysloužil, jejich barevná škála je opravdu variabilní.V zastínění je mám lehce pruhované, na... celý příspěvek >
Co proti hnilobě jablek na stromě a uskladněných, 6.11.2011
Pane Rony.Vaše účelové tvrzení o zvýšeném výskytu moniliové hniloby v závislosti na strupovitosti nemá reálný základ.Vzal jsem si odbornou literaturu (3 zdroje) a ta uvádí.Moniliová hniloba se šíří v zanedbaných sadech, především mechanickým... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 29.10.2011
Pane Vysloužil, trochu mě zaráží doba sklizně Bohemie i když probírkou.To je máte rovnou na stůl.Zřejmě máte opravdu náročné podmínky pro jabloně.Moje lokalita je také Vysočina 470 m.n.m.ale jihovýchodní oblast.Sklízím Rubín a Bohemii kolem... celý příspěvek >
Pomologie nových odrůd jabloní, 28.10.2011
Přeji hezký večer pane Pal'o.I když jsem si neobjednal novou pomologii o které je tato debata, tušil jsem, že nebude zcela objektivní.Takto se dělá reklama na ty správné a krátkodobé zázraky již několik let.Je to vřed našeho ovocnictví.Bezvýhradně... celý příspěvek >
Melrose, 23.10.2011 Obsahuje fotku
A takhle vypadají Melrose, když stromy dostanou odpovídající péči. - Mičurin II
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 22.10.2011 Obsahuje fotku
Také jsem včera dovezl ze sklípku letošní plody Cherry Cox.Nevydržel jsem a hned jeden snědl rovnou z bedínky.Neskutečný chuťový zážitek.Coxovky = 1+.Současně jsem vyskladnil i plody na této diskuzi často frekventované odrůdy Elstar viz. foto.Tu si... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 19.10.2011
Zdravím všechny.Vstoupil jsem na tuto diskuzi potřebou znovu oživit a zviditelnit starší (tehdy světové tržní odrůdy)nedávných let.Myslím, že si to zaslouží.Dnešní tiskoviny jim nedávají prostor.Možná je místy obhajuji až moc ohnivě a emocionálně ale... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 18.10.2011
Pane Vysloužil z Vašeho příspěvku na mou osobu kape jed.Nemá smysl tyto bláboly komentovat.Raději si dovolím prezentovat Váš slovník (jasně ověřitelný).Výrazy typu "zastaralé odrůdy, překonané odrůdy, moderní odrůdy atd".Vlastním pomologie od 50.let... celý příspěvek >
Melrose a Gloster, 17.10.2011
Pomologové jasně uvádějí, že Melrose je plastická odrůda.Nemusíte se před odrůdou Melrose klanět, stačí jí dát základní péči.Chtěl bych vidět Němce, který by si koupil tuto hrůzu (viz.foto Rony).Všechny prostředky pro diskretizaci této odrůdy dobré,... celý příspěvek >
Spencer, 15.10.2011 Obsahuje fotku
Pěstuje ještě někdo z klasiků tuto výbornou, vzhlednou ale náročnou odrůdu?Narouboval jsem si dva stromky na M9.Pěstuji je ve tvaru štíhlého vřetene viz.foto. - Mičurin II
Melrose a Gloster, 15.10.2011
Pane Rony, jaká péče, takové ovoce.Váš snímek není vizitka kvality odrůdy Melrose ale kvality péče majitele stromu.Chápu, že se Vám to nebude líbit ale z Vašeho příspěvku mě nic jiného nenapadá.Nedávno tu byl podobný hon na Šampion. - Mičurin II.
Lucasova, 13.10.2011
Pane Petře zdravím do Pardubic.Lucasovu pěstuji 11 let ale žádné výrazné výkyvy v kvalitě jsem nezaznamenal.Ačkoli ji pěstuji jako zákrsek v n.m.v. 470 m Třebíčsko.Kvalita je stejně vynikající.Jde pouze o dobu sklizně dle teplotního průběhu roku.A... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika