Listnáč na velmi mokré stanoviště



HonzaPM - (14) - 18.174 (?)
8.6.2010 11:48

Zdravím, např. Betula pendula ´Youngii´, Betula papyrifera 'Renaissance Compact' a další. Záleží, máte-li v okolí zdroj, školku...

Pro břízu hovoří i to, že má ze všech dřevin nejvyšší výpar vody, takže vám v horkém létě příjemně osvěží vzduch v okolí, ale to celkově každý strom.

Další břízy:
Betula pendula - bříza bílá
Betula papyrifera - bříza papírová

a další dle vyhledávání tamtéž. Výhoda - popis kultivarů.

Moje další tipy: Cornus alba ´Elegantissima´ nebo (po poradě s majitelkou) Salix integra 'Hakuro Nishiki' buď v keřové formě či na kmínku.

Betula pendula ´Purpurea´ + cornus alba ´Elegantissima´
Betula pendula ´Purpurea´ + cornus alba ´Elegantissima´
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 209.225 (?), 7.6.2010 16:48, zobrazeno: 15478x

Poradí někdo s výběrem listnáče do míst, kde ústí okapová roura a je zde pořád velmi mokro? Aby to tipování nebylo jednoduché, bylo by vhodné aby strom byl převislý ale neměl by být větší než 3 - 4 m. No a vrba by to být něměla, protože paní domu ji nechce...   tak díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.172 (?), 7.6.2010 17:36

I kdyz ji pani domu nechce, tak bych tam tu vrbu dal. Je tolik druhu vrb od smutecni po hlavatou, vyber velky a kazdy si z nich vybere podle sveho gusta :-). A kdyz ne vrbu, tak bych to z nasich drevin videl uz jen olsi... ostatni nase stromy vhodne do mokra rostou prilis mohutne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 7.6.2010 18:10

Bříza (č), buk (č), habr, střemcha (č), kalina, černý bez (č), svída, klokoč, krušina...

Záleží na finálním výběru rodu/druhu, pak zvolte z mnoha kultivarů takový,

který bude do požadovaných 4 m výšky.

(č) = dřeviny mají i červenolisté kultivary

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.225 (?), 7.6.2010 20:07

Překvapil mne tip na habr, nejsem žádný dendrolog, jen zahradník ze zábavy. Habr jsem považoval za strom snášející spíše sušší výslunné polohy. Pokud habr snese tolik vody, tak by to u habru bylo jasné: carpinus betulus pendula. Mám shodou okolností buk fagus sylvatica arcuata, což by měla být nějaká var. penduly, je zelenolistý, to by byla druhá možnost.  U těch bříz, můžete mi poradit s volbou kultivaru(ů)?

Takže díky za příspěvky, no ale s tou vrbou... si to asi stejně ještě promyslím... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 8.6.2010 11:48

Zdravím, např. Betula pendula ´Youngii´, Betula papyrifera 'Renaissance Compact' a další. Záleží, máte-li v okolí zdroj, školku...

Pro břízu hovoří i to, že má ze všech dřevin nejvyšší výpar vody, takže vám v horkém létě příjemně osvěží vzduch v okolí, ale to celkově každý strom.

Další břízy:
Betula pendula - bříza bílá
Betula papyrifera - bříza papírová

a další dle vyhledávání tamtéž. Výhoda - popis kultivarů.

Moje další tipy: Cornus alba ´Elegantissima´ nebo (po poradě s majitelkou) Salix integra 'Hakuro Nishiki' buď v keřové formě či na kmínku.

Betula pendula ´Purpurea´ + cornus alba ´Elegantissima´
Betula pendula ´Purpurea´ + cornus alba ´Elegantissima´
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 8.6.2010 12:17

Břízy jsou hezké, sama mám v zahradě 5. Akorát mají hodně agresívní kořeny a také blízko povrchu a k blízkosti domu se moc nedoporučují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 8.6.2010 12:38

Bavíš se, předpokládám, o náletových břízách (B. p.), ne o kultivarech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.172 (?), 7.6.2010 20:54

S volbou techto drevin nesouhlasim. Pokud se jedna o trvale zamokrenou plochu, nic z toho, co jste uvedl, tam nebude trvale prosperovat. Mozna briza, ale to by se muselo jednat o slunne stanoviste. Staci se podivat k nejblizsimu potoku, ci luzniho lesa - tam lze nalezt zejmena: dub letni, jilm, vrba, olse a topol. Habr a buk zasadne nepatri do trvale zamokreleho uzemi, nybrz pouze do vlhke pudy. Ano, nekolik let vam tam porostou, ale drive ci pozdeji vam shniji koreny a spadnou vam na hlavu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 7.6.2010 21:28

Dobrý den. Já zase nesouhlasím s Vaším příspěvkem. Kromě Fagus, je vše v naprostém pořádku. tazatel má sice zamokřenou půdu, ale jen díky dešťům, není tam stagnující voda. A pokud jste ještě neviděl habr růst v pořádně zamokřeném pozemku, tak já to mám do lesa asi tak 500 metrů a v habrovém lese stále stojí voda a stromy spokojeně rostou. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 7.6.2010 22:20

Mám habrový a olšový les nedaleko a potvrzuji, že speciálně habry tam od nepaměti stojí doslova v blátě a stínu bez větších poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika