Listnáč na velmi mokré stanoviště



HonzaPM - (14) - 18.174 (?)
8.6.2010 12:38

Bavíš se, předpokládám, o náletových břízách (B. p.), ne o kultivarech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 209.225 (?), 7.6.2010 16:48, zobrazeno: 15474x

Poradí někdo s výběrem listnáče do míst, kde ústí okapová roura a je zde pořád velmi mokro? Aby to tipování nebylo jednoduché, bylo by vhodné aby strom byl převislý ale neměl by být větší než 3 - 4 m. No a vrba by to být něměla, protože paní domu ji nechce...   tak díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.172 (?), 7.6.2010 17:36

I kdyz ji pani domu nechce, tak bych tam tu vrbu dal. Je tolik druhu vrb od smutecni po hlavatou, vyber velky a kazdy si z nich vybere podle sveho gusta :-). A kdyz ne vrbu, tak bych to z nasich drevin videl uz jen olsi... ostatni nase stromy vhodne do mokra rostou prilis mohutne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 7.6.2010 18:10

Bříza (č), buk (č), habr, střemcha (č), kalina, černý bez (č), svída, klokoč, krušina...

Záleží na finálním výběru rodu/druhu, pak zvolte z mnoha kultivarů takový,

který bude do požadovaných 4 m výšky.

(č) = dřeviny mají i červenolisté kultivary

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.225 (?), 7.6.2010 20:07

Překvapil mne tip na habr, nejsem žádný dendrolog, jen zahradník ze zábavy. Habr jsem považoval za strom snášející spíše sušší výslunné polohy. Pokud habr snese tolik vody, tak by to u habru bylo jasné: carpinus betulus pendula. Mám shodou okolností buk fagus sylvatica arcuata, což by měla být nějaká var. penduly, je zelenolistý, to by byla druhá možnost.  U těch bříz, můžete mi poradit s volbou kultivaru(ů)?

Takže díky za příspěvky, no ale s tou vrbou... si to asi stejně ještě promyslím... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 8.6.2010 11:48

Zdravím, např. Betula pendula ´Youngii´, Betula papyrifera 'Renaissance Compact' a další. Záleží, máte-li v okolí zdroj, školku...

Pro břízu hovoří i to, že má ze všech dřevin nejvyšší výpar vody, takže vám v horkém létě příjemně osvěží vzduch v okolí, ale to celkově každý strom.

Další břízy:
Betula pendula - bříza bílá
Betula papyrifera - bříza papírová

a další dle vyhledávání tamtéž. Výhoda - popis kultivarů.

Moje další tipy: Cornus alba ´Elegantissima´ nebo (po poradě s majitelkou) Salix integra 'Hakuro Nishiki' buď v keřové formě či na kmínku.

Betula pendula ´Purpurea´ + cornus alba ´Elegantissima´
Betula pendula ´Purpurea´ + cornus alba ´Elegantissima´
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 8.6.2010 12:17

Břízy jsou hezké, sama mám v zahradě 5. Akorát mají hodně agresívní kořeny a také blízko povrchu a k blízkosti domu se moc nedoporučují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HonzaPM - (14) - 18.174 (?), 8.6.2010 12:38

Bavíš se, předpokládám, o náletových břízách (B. p.), ne o kultivarech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.172 (?), 7.6.2010 20:54

S volbou techto drevin nesouhlasim. Pokud se jedna o trvale zamokrenou plochu, nic z toho, co jste uvedl, tam nebude trvale prosperovat. Mozna briza, ale to by se muselo jednat o slunne stanoviste. Staci se podivat k nejblizsimu potoku, ci luzniho lesa - tam lze nalezt zejmena: dub letni, jilm, vrba, olse a topol. Habr a buk zasadne nepatri do trvale zamokreleho uzemi, nybrz pouze do vlhke pudy. Ano, nekolik let vam tam porostou, ale drive ci pozdeji vam shniji koreny a spadnou vam na hlavu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 7.6.2010 21:28

Dobrý den. Já zase nesouhlasím s Vaším příspěvkem. Kromě Fagus, je vše v naprostém pořádku. tazatel má sice zamokřenou půdu, ale jen díky dešťům, není tam stagnující voda. A pokud jste ještě neviděl habr růst v pořádně zamokřeném pozemku, tak já to mám do lesa asi tak 500 metrů a v habrovém lese stále stojí voda a stromy spokojeně rostou. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 7.6.2010 22:20

Mám habrový a olšový les nedaleko a potvrzuji, že speciálně habry tam od nepaměti stojí doslova v blátě a stínu bez větších poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika