Ostružiníky beztrnné



onry - (14) - 136.70 (?)
24.3.2009 20:57

Na tomto místě ani v okruhu 30m nebyla ostružina s takovými listy pěstována min.30let. Ty pichlavé výhony začaly vyrážet nejprve z kořínků pod rostlinou a postupně jsem je nacházel až v bramborách 3m kolem.Zítra se pokusím hodit sem fotky. 

Tak tady jsou fotky původní beztrnné rostliny a trnitého odkopku. Omluvte kvalitu-foceno skoro zatmy.

odkopek 1
odkopek 1
odkopek2
odkopek2
mateřská rostlina
mateřská rostlina
původní rostlina 2
původní rostlina 2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 46.80 (?), 21.3.2009 12:09, zobrazeno: 49725x

Prosím kdo má zkušenosti s beztrnnými odrůdami Loch Ness a Orkán. Je to také choulostivá ostružina na mráz jako Thornfree?  Kde najdu nějakou charakteristiku těchto odrůd? Termín zrání apod.?

Díky...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.164 (?), 21.3.2009 17:07

lochnes ani thornfree mi nikdy nevymrzly.Lochnes má být lepší podle hodnocení ve švýcarsku.Orkán neznám, ale zkusil bych ho, kdybych ho dostal. Já mám wilsonovu, ta mi nikdy nezaplevelila jak tu někdo vykládá, pak mám hull a jsou dobré. Mám tam ještě i starou beztrnnou s lichozpeřenými listy, nejde se jí zbavit, podrůstá stále z kořenů děsně trnitými, to je zločin tohle někomu prodat.Snad už to nikdo nemnoží.Množili to hodně moc v holandsku v roce 1990,já se podivoval ale oni říkali že má sladké plody.Nejde jim nic říct, jen oni mají pravdu a nikomu nevěří. Tak at si to ted likvidujou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.80 (?), 21.3.2009 17:26

Počkat, jak beztrnnou a podrůstá trnitá? To je jako vtip? :-)

Jinak k tomu Thornfree - na občasné zmrzání upozorňovali i v Želešicích. Podle mě dělá tlusté letorosty s velkou dření a slabě dřevnatou vrstvou, které stejně jako u např. růží nebo révy nevydrží.

Lochnes nevíte kdy dozrává?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 48.243 (?), 21.3.2009 18:39

Thornfree pěstuji přes 30 let, nikdy nezmrzl tak, aby to mělo vliv na úrodu. Maximálně zmrznout konce výhonů - metr, metr a půl, které jsou špatně vyzrálé ale výhony mají 4-5 metrů, tak to nevadí. Někdy při dobré výživě vyžene výhon síly mého palce a ani ten nemá s mrazem problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
onry - (14) - 136.70 (?), 24.3.2009 14:13

Opravdu i já jsem koupil beztrnou ostružinu s krásnými listy (roztřepené)-koupeno v zahr. centru za 250,- pěkně a moc plodila ale loni jsem ji podle návodu prostříhal a ona potvora kromě normálních beztrných výhonku udělala i nové výhony trnité (hodně moc) a to v okruhu 4m od matečné rostliny. Teď nevím co s tím.Asi použiji Randap.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 24.3.2009 16:00
Použijte zmíněný Roundup, tím odlišíte, jestli ty trnité výhony náhodou neptří k úplně jiné ostružině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.80 (?), 24.3.2009 16:57

Já si také myslím, že to budou semenáčky od ptáků roztroušené. Viděl jsem takhle semenáčky černého rybízu i josty.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
onry - (14) - 136.70 (?), 24.3.2009 20:57

Na tomto místě ani v okruhu 30m nebyla ostružina s takovými listy pěstována min.30let. Ty pichlavé výhony začaly vyrážet nejprve z kořínků pod rostlinou a postupně jsem je nacházel až v bramborách 3m kolem.Zítra se pokusím hodit sem fotky. 

Tak tady jsou fotky původní beztrnné rostliny a trnitého odkopku. Omluvte kvalitu-foceno skoro zatmy.

odkopek 1
odkopek 1
odkopek2
odkopek2
mateřská rostlina
mateřská rostlina
původní rostlina 2
původní rostlina 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 29.3.2009 9:07
Jak vypadá ostrožina v plné plodnosti a po setřihu po zběru. K vázáni se nepoužívá provázek, ale hliníkový drát, co je nejrychlejší způsob uchytu.
ostružina v plonosti
ostružina v plonosti
v plodnosti
v plodnosti
v plodnosti
v plodnosti
po sestřihu
po sestřihu
po zběru proveden sestřih
po zběru proveden sestřih
pohled na provedený sestřih
pohled na provedený sestřih
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 30.3.2009 20:44

divné, a co kdybyste zkusil tu mateční rostlinu nařízkovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika