Příspěvky uživatele - Věrka2

Medinilla, 16.1.2010
Téma Medinilla magnifica už tu je, pročtěte si diskusi
Pěstování orchidejí, 15.1.2010
Marcelo gratuluji k orchidejářským úspěchům, ale na druhou stranu je Váš příspěvek o ničem, nezlobte se. Rady rozhodně neposkytuje žádné a Vaše zkušenosti jsou zavádějící. Jednak orchidej je široký pojem a z Vašeho příspěvku vůbec není jasné, o... celý příspěvek >
Diksonie, 8.1.2010
Aleno zkuste se zeptat někde mezi orchidejáři. Kapradiny se dosta často pěstují jako doprovodné rostliny orchidejí. Já sama mám dvě kapradiny, ale Diksonie to není, takže neporadím.
Diksonie, 7.1.2010
Ve své domovině dorůstá tato kapradina až do výšky 10 m a vytváří tak celé lesy. I v bytových podmínkách roste jako strom, i když ne tedy tak vysoký. Svými rozměry se však více hodí do zimních zahrad nežli do bytu. Tvoří korunu složenou z... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 2.1.2010
Dovolím si malou opravu. C před y se čte jako C (viz. Cymbidium, Cypripedium) Dokonalá ukázka je Cycas (psáno) - cykas (čteno)
Parožnatka, jaká zemina?, 27.12.2009
hrubá rašelina a listovka a do toho jsem míchala běžný substrát pro orchideje. Parožnatka je velmi náročná na vzdušnou vlhkost.
Pokojové rostliny, 18.12.2009
Ello, Vaše nová orchidej je Cymbidium. Jeho pěstování je jednoduché, pokud máte chladnou místnost a možnost letnění. Pokud nemáte možnost v zimě mít Cymbidium v místnosti, kde je maximálně 18°C, ještě lépe 16°C (a zároveň tam musí být hodně... celý příspěvek >
Pokojové rostliny, 14.12.2009
Opradu nevím, jak si mám vysvětlit Váš příspěvek. Rozhodně proti pokojovkám nic nemám, ale preferuju orchideje, na tom snad není nic špatného. Ještě k Vaší rostlině. Je opravdu krásná, ale musím Vás zklamat, nejde o Fikus ale o Peperomii... celý příspěvek >
Pokojové rostliny, 11.12.2009
Pěstování orchidejí není tak složité, jak je obecně vžité. Stačí jen si o orchideji něco zjistit, podmínky v její domovině a pak se je pokusit napodobit. Pokud se zaměříte na pěstování hybridů z našich obchodů, jsou to celkem tolerantní rostliny a... celý příspěvek >
Pokojové rostliny, 11.12.2009
Jj, fanda do orchidejí jsem, jen manžel tomu říká jinak. Prý už to hraničí s drogovou závislostí Ale pravdou je, že se nevyhýbám žádným kytkám, než jsem se dala na orchideje, měla jsem na 90 různých pokojových květin. Potom jsme se přestěhovali do... celý příspěvek >
Pokojové rostliny, 10.12.2009
Moniko já pěstuji převážně orchideje, když si kliknete na moje jméno, najdete v mém profilu odkaz na moje webovky. Mám tam fotogalerii mnou pěstovaných orchidejí. Pokojové květiny mám také, ale jen pár, protože musí ustoupit orchidejím. Pěstuji... celý příspěvek >
Pokojové rostliny, 9.12.2009
No a to je právě to nepříjemné. Mám ji taky, vím, že vystřeluje semínka. Nevím jak je to s jedovatostí právě těch semínek, ale když se pak batolí dítě po bytě a někde je najde a žvýká... já už mám naštěstí děti dospělé. Právě to mléko je jedovaté,... celý příspěvek >
Pokojové rostliny, 9.12.2009
Tahle rostlina je Pryšec běložilný (Euphorbia leuconeura). Pozor při manipulaci, zejména postavit rostlinu z dosahu malých dětí, všechny Euphorbie jsou jedovaté!!!
Kávovník, 30.10.2009
S tímhle způsobem zvlhčování hodně opatrně, jste na nejlepší cestě přemnožit si u rostliny chvostoskoky.
Vodní kámen na listech, 29.10.2009
Převaření vody nic neřeší, soli se varem nezničí. Zalévat destilovanou vodou nebo si nachytat dešťovku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika