Příspěvky uživatele - Věrka2

Pěstování orchideí, 27.7.2009
Je pravda, že příliš péče orchidejí spíš škodí než prospívá, ale Vaše rady jsou spíš zkušenostmi než radami. To co píšete, je velmi obecné a nedá se podle toho řídit. Ona totiž není orchidej jako orchidej, různé druhy mají různé nároky. Jak na vodu,... celý příspěvek >
Pěstování orchidejí, 25.7.2009
nezlobte se, ale podle mě je zbytečné zakládat další téma, je tu několik hodně podrobných diskusí o orchidejích, kde odpovědi na svůj problém najdete
Pěstování orchideí, 18.7.2009
začněte tím, že si tu pročtete diskuse, píše se o tom několikrát
Jak se jmenuje tato pokojová rostlina, 17.7.2009
Nevím jistě, ale pokud voní prsty po citronu, mohla by to být meduňka lékařská.
Sloní noha, 14.7.2009 Obsahuje fotku
Sloní noha je kytka pro trpělivé lidi, protože roste velmi pomalu. Mám jednu doma, je jí 14 let. Tedy přesněji, já ji mám koupenou před 14 lety. Nyní je asi 120 cm vysoká, má krásnou nohu. Pěstuju ji pod jihozápadním panelákovým oknem, takže má... celý příspěvek >
Dendrobium - konec?, 10.7.2009
Také se domnívám, že jde o teplomilné dendrobium phalaenopsis. I já mám jednu rostlinu a stejně jako Vy na jižním okně, kvete bez problémů. Podle toho co píše Micuko bych řekla, že zalévat jednou za 14 dnů je málo. Já koupu jednou týdně.
Neznámé rostlinky, 7.7.2009
ano, máte pravdu, je to Aglaonema modestum
Neznámé rostlinky, 7.7.2009
Na obrázku č. 1 je protažitka Gynura aurantiaca. Na obrázku č. 2 je voděnka Tradescantia setcreasea purpurea Na obrázku č. 3 si nejsem jistá, trochu mi to připomíná listy některého druhu fuchsie, ale asi se pletu. Na obrázku č. 4 si rovněž nejsem... celý příspěvek >
Rhynchostylis a Catasetum, 6.6.2009 Obsahuje fotku
Zdravím Vás pane Jiří, rodinné trampoty mi zredukovaly poslední dobou čas strávený u internetu, takže jsem se moc neozývala, ale koukám, že Vy také ne Tak, nejdříve se vrátím k mému problému s listem phalaenopsisu. Nasadil jste mi brouka do hlavy... celý příspěvek >
Orchidee, 5.6.2009
Stříhala jsem a stříhám stonky phalů vždy, když jsou špičky zaschlé. Ustřihnu je až na bázi rostliny. Vykvetly mi pokaždé znovu a bohatěji, než když se nechávají narůstat staré stvoly. Jsem přesvědčená, že pokud chce phal kvést, cestu si najde
Orchidee vanda, 5.6.2009
Pročtěte si zde diskusi s názvem Rhynchostylis a Catasetum, je tam podrobný návod na pěstování Vandy
Orchidee, 5.6.2009
Záleží na tom, čemu říkáte chřadnutí. Nenapsala jste jestli listy mění barvu. Pokud listy jakoby "hadrovatí" - jsou povadlé a vrásčité, ale zelené, tipuji na nedostatek vody. Mě se totiž zálivka jednou za 14 dní zdá málo. Pokud je to tento... celý příspěvek >
Znáte jméno?, 24.5.2009 Obsahuje fotku
Tak jsem tu s další kytičkou, u které nevíme, jak se nazývá. Pomůžete?
Co je to za rostlinu?, 23.5.2009 Obsahuje fotku
Blahokeř mi kvete každým rokem. V knize se dočtete, že na zimu opadá, na jaře obrazí a kvete. Je zvláštní, že ve starém bytě jsem to měla několik let přesně obráceně. Opadal v létě a v zimě kvetl. Loni jsme se na jaře stěhovali, takže ten rok nekvetl... celý příspěvek >
Jasmín, 22.5.2009
Je to rychle rostoucí liána. Kvete na jaře a na začátku léta. A pochází z Číny, Indie, Srí Lanky. Pro dobrý vývoj a kvetení potřebuje dostatek osvětlení, ne však přímé sluneční záření. Dobře roste na východních oknech. Na jaře dopřejeme jasmínu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika