Příspěvky uživatele - Věrka2

Lopatkovec - hnědnutí květů, 25.10.2009
Mě napadá jediné, příliš mokrý substrát a chlad. To je smrtelná kombinace
Pěstování orchideje - bulbophillum arfakianum, 24.10.2009
Hledala jste asi marně proto, že máte  špatně napsané bulbophyllum. Je to teplomilná orchidej, epifyt, kvete v obdobé konce zimy až počátku jara, při dobré péči ještě jednou koncem léta počátkem podzimu. Roste v deštných pralesích a v údolích... celý příspěvek >
Phalaenopsis, vzdušné kořeny, hnojení, 19.10.2009
Kořeny nechte na pokoji, pokud jsou zdravé, jsou jen ku prospěchu rostliny. Dokonce nedoporučuju ani to, co někteří začátečníci dělají, že při přesazení vzdušné kořeny zahrabou do substrátu. Je to nesmysl, ničemu to neprospěje, naopak, rostlina... celý příspěvek >
Co dělat po odkvětu orchideí, 17.10.2009
No, omlouvám se, ale musím souhlasit s hostem pod Vámi, Váš příspěvek je snůška zavádějících nesmyslů
Pěstování orchidejí, 9.10.2009
Vpravo je Oncidium, vlevo to není Cattleya ani omylem, jde o nějaký druh Cambrie. Nicméně obě orchideje již na odkvetlém stonku nepokvetou.
Pěstování mrkve a salátu doma, 26.9.2009
proč je tohle v sekci Pokojové rostliny?
Identifikace rostlin, 19.9.2009
č. 1+2 Syngonium č.3 nevím, listy připomínají Koleus, ale květy jsou velké, takže to asi nebude. č.4 Plectranthus
Pěstování orchideí, 9.9.2009
No, bez aktuálních fotografií těžko určíme příčinu. Vadnutí listů může být důsledkem sucha, ale taky naopak přejití. U Phalaenopsisů preferuju zálivku máčením do nádoby s vodou. Interval je závislý na tom, kde jsou květiny umístěné. Každopádně,... celý příspěvek >
Amarylis, 2.9.2009
Souhlasím s Hančou - rozhodně nezalévat. Jen bych za sebe řekla, že nepřesazuju cibuli několik let. Na podzim ho dám do chladné místnosti i s květináčem a v únoru ho zase tak vyndám. Osvědčilo se mi přesazovat jen do nepatrně většího květináče,... celý příspěvek >
Anturie a zelené květy, 31.8.2009
Karlosi, nevím jak u tazetelky, ale u mě se jednalo skutečně o nové květy. Měly zeleno hnědou barvu, jinak byly krásně tuhé a lesklé. Červené květy když mi zasychají, tak nejprve ztratí lesk a tuhost, pak se udělá černý okraj a potom směrem do... celý příspěvek >
Anturie a zelené květy, 26.8.2009 Obsahuje fotku
Kdysi jsem si koupila anturii v květu, květy byly krásně červené. Postavila jsem ji doma na místo a další květy byly do zelena. Pak mi někdo řekl, že je to nedostatkem světla. Přestěhovala jsem ji tedy na okno a od té doby má sytě červené květy... celý příspěvek >
Přesazení orchidejí, 25.8.2009
Máte pravdu, špatně jsem to pochopila, domnvala jsem se, že Vám nikdo neodpovídá na otázky ohledně orchidejí. Co se týká ozdobného květináče, nemohu jednoznačně říci, že bude Phalaenopsisu škodit. Uvidíte sama. Já sama za sebe bych ho nepoužila. Co... celý příspěvek >
Přesazení orchidejí, 25.8.2009
Nikdo Vám tu neodpovídá zřejmě proto, že zakládat další a další stromy o orchidejích je zbytečné. Je tu témat dost, pokud Vás orchideje skutečně zajímají, pak byste si je měla pročíst, je tam spousta zajímavých informací a jistě tam najdete i... celý příspěvek >
Pěstování orchideí, 22.8.2009
je to "miminko" kterému se říká keiki. Nechte ho růst na rostlině dokud nebude mít alespoň tři minimálně 5 cm dlouhé kořeny. Oddělit teprve potom. Klidně i později. I tak se někdy stane, že se keiki nechytí.
Poslední záchrana pro usychající orchidej, 21.8.2009
já spíš tipuju na Miltoniopsis, Miltonie nejsou moc k dostání. Miltoniopsis se od Miltonie liší svým pěstováním. Po pravdě neznám moc lidí, kteří Miltoniopsis udrželi v bytových podmínkách dlouhodobě. Není to orchidej pro začátečníky. Jednak u něj... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika